Showing 1–16 of 36 results

Sale!

Avene- Crema Nutritiva Compensatrice

L3900 L3120

Trajtim per lekura te ndjeshme ne te thata. I formuluar me baze principesh aktive bimore me strukture analoge te ciment ndercelular. Kompenson mungesesn e lipideve dhe favorizon ndertimin e barrierave mbrojtese idrolipidike epidermiale. Lekura eshte e mbrojtur nga demtimet e jashtme fale efektit antiradikal te pretokoferolit, prekursor i vitamines E. Kremi nutrative compensatrice zbut, pasuron, ushqen dhe hidraton lekuren e cila dite pas dite rigjen shkelqimin dhe butesine e duhur. I pasur ne uje termal avene. Aplikohet ne mengjes dhe darke ne fytyre dhe qafe ne lekure te thate te pastruar paraprakisht me qumesht pastrues delikat dhe locionin addolcente. Vetem per perdorim te jashtem. Evito kontaktin me syte. I krijuar per te minimizuar riskun e reaksioneve alergjike.

Sale!

Avene- Crema Nutritiva Compensatrice Riche

L3900 L3120

Trajtim ushqyes per lekura te ndjeshme shume te thata. I formuluar me baze principesh aktive bimore me strukture analoge te ciment ndercelular. Kompenson mungesesn e lipideve dhe favorizon ndertimin e barrierave mbrojtese idrolipidike epidermiale. Lekura eshte e mbrojtur nga demtimet e jashtme fale efektit antiradikal te pretokoferolit, prekursor i vitamines E. Kremi nutrative compensatrice zbut, pasuron, ushqen dhe hidraton lekuren e cila dite pas dite rigjen shkelqimin dhe butesine e duhur. I pasur ne uje termal avene. Aplikohet ne mengjes dhe darke ne fytyre dhe qafe ne lekure te thate te pastruar paraprakisht me qumesht pastrues delikat dhe locionin addolcente. Vetem per perdorim te jashtem. Evito kontaktin me syte. I krijuar per te minimizuar riskun e reaksioneve alergjike.

Sale!

Avene-Cold Cream Pain Surgras

L850 L680

Vetitë ushqyese, mbrojtëse dhe qetësuese të gamës Cold Cream Avène u sjellin komfortin lëkurave të ndjeshme të cilave u mungojnë lipidet dhe uji. Shkuma e tij kremoze pastron me butësi lëkurat e thata deri në shumë të thata. Fytyrë dhe trup.

Sale!

Avene-Hydrance Optimale Riche

L3100 L2480

Hidratimi i lëkurave të ndjeshme është një veprim i përditshëm i domosdoshëm. Për këtë duhen zgjedhur produkte shumë cilësore dhe me një butësi ekstreme në të njëjtën kohë. Hydrance Optimale rivendosekuilibrin hidrik falë bashkimit të përbërësve aktivë që imitojnë sistemin hidratues dhe mbrojtës të filmit të lotit, duke garantuar gjithashtu një biodisponibilitet të Ujë Termal Avene në lëkurë.
Forme galenike hidratuese e pasur që aplikohet në mëngjes dhe/ose në mbrëmje.

Sale!

Avene-Hydrance Optimale Riche SPF 20

L3300 L2640

Hidratimi i lëkurave të ndjeshme është një veprim i përditshëm i domosdoshëm. Për këtë duhen zgjedhur produkte shumë cilësore dhe me një butësi ekstreme në të njëjtën kohë. Hydrance Optimale rivendos ekuilibrin hidrik falë bashkimit të përbërësve aktivë që imitojnë sistemin hidratues dhe mbrojtës të filmit të lotit, duke garantuar gjithashtu një biodisponibilitet të Ujë Termal Avëne në lëkurë.
Emulsion oil-free ultra i lehtë, hidratues dhe mbrojtës kundër UVA dhe UVB (me filtër mbrojtës SPF 20) dhe kundër radikaleve të lira.
Aplikohet në mëngjes mbi fytyrë dhe qafë.

Dr. Grandel- Hydro Active Moisturizer

L5300

Përkujdesje 24-orëshe për lëkurë të të thatë.

  • shton hidratimin
  • lëmon zonat e ashpërsuara të lëkurës
  • heq ndjesinë e pakëndshme të lëkurës së tendosur

Lëndët aktive kryesore: 

  • Kompleks algash nga ujë deti
  • Ceramide
  • Vitaminë F

Teksture e lehte/mesatare.

Aplikoni një sasi kremi me madhësinë e një kokrre lajthie në fytyrë, qafë dhe dekolte në mëngjes dhe në mbrëmje, pas pastrimit dhe pas aplikimit të një produkti të përshtatshëm kujdesi për sytë.