PROMOCION

PRODUKTE

Epitheliale A.H Duo

L2050

Perkujdesje e dyfishte, ultra riparues dhe kunder shenjave.
• L-ALA-L-GLU dipetide nxit metabolizmin e epidermes.
• Ekstrakti I plantulave Avoine Rhealba qeteson dhe riparon
• Acid Hialuronik hidraton lekuren, parandalon formimin e krustave dhe riparon.
Forme galenike qe perhapet lehtesisht, duke rreshqitur, per te mos shakktuar dhimbje gjate aplikimit dhe nuk e eyndyros lekuren.

Perfect Balance

L7700

Perfect Balance eshte nje linje trajtuese per te rivendosur balancen e lekures duke I dhene asaj komfort. Perfect Balance krem fytyre me Centella asiatica, Cemellia oil, Inca Oil, Lupinus Albus dhe ekstrakti I Schizandra Chinensis, ridensifikon dhe hidraton ne thellesi. Fale filtrave spf 15 mbron lekuren nga demtimet e foto-mplakje. lekura e fytyres eshte me eforte, me e rigjeneruar me me shume shkelqim dhe uniformitet.

Vitix Tablets

L3120

Nje suplement ushqimor antioksidues dizenjuar per te limituar demtimin e lidhur me stresin oksidativ, vecanerisht ne epiderme. Perdorimi: 1 tablete ne dite me nje gote uje pergjate vaktit. Exp day 05/2020

Duolys Kit

L11500

Produkte anti-plakje. Seti permban 4 produkte te kujdesit per lekuren formuluar posacerisht per te parandaluar dhe korrigjuar shenjat kutane te plakjes.

Aplikoje kremin mbrojtes ndaj diellit Duolys kunder-plakjes 30 minutaperpara ekspozimit ne diell. Riaplikoje regullisht pas notit ne fytyre te thate.
Perdoret deri ne 6 muaj nga dita e hapjes. Exp day 02/2021

Aplikoje ne mendgjes dhe/ose ne mbremje ne lekure te paster dhe te thate pergjate fytyres dhe qafes. Mund te perdoret pas perdorimite te serumite Duolys C.E ose Duolys Hyal per te optimizuar efektin kunder-plakjes.
Perdoretderi ne 6 muaj nga dita e hapjes. Exp day 11/2020.

PRODUKTE

KUJDESI PERSONAL

Verrufilm Biorga

L2300

Verrufilm Biorga bje trajtim efikas kunder pjeses me te madhe te verrukeve, verruke plantare, verruke vulgare, verruke mozaike. Nje solucion me doza te larta perberesish aktive keratolitike 33.4%. Acid salicilik 16.7% shkrin dhe tret cimentin nderqelizor, ndervepron ne menyre selektive me kreatinocytet dhe modifikon keratinen. Acid laktik 16.7% zvogelon kohezionin e keratinocyteve, hidraton dhe zbut keratinen. I lehte per tu aplikuar. aplikim preciz, higjenik, i padukshem.

Exomega Crème Emolliente

L3400

Kreme emolient antiprurit, Qeteson menjehere lekurat e thatat me tendence atopike dhe kontrollon ndjenjen e irritimit ne lekure. Perdoret qe nga lindja. Aplikoje 1 here ne dite ne lekure paraprakisht te pastruar me nje produkt te linjes se higjenes exomega control. Fytyre dhe trup. Pa parfum.

Epitheliale A.H Duo

L2050

Perkujdesje e dyfishte, ultra riparues dhe kunder shenjave.
• L-ALA-L-GLU dipetide nxit metabolizmin e epidermes.
• Ekstrakti I plantulave Avoine Rhealba qeteson dhe riparon
• Acid Hialuronik hidraton lekuren, parandalon formimin e krustave dhe riparon.
Forme galenike qe perhapet lehtesisht, duke rreshqitur, per te mos shakktuar dhimbje gjate aplikimit dhe nuk e eyndyros lekuren.

Redemic C

L5900

Redemic C .Trajtim i plote per lekura te ndjeshme te pjekura. Nese vini re shenjat e meposhtme te plakjes ne lekuren tuaj jane te shoqeruara me lekure te varur dhe me skuqje. Produkti Antimoshe Redermic permban perberesit aktive qe jane te dy shume efikase dhe me tolerance te larte nga lekurat e ndjeshme. Me vitamine C te paster me veprim te fuqishem antimoshe dhe qe fal shkelqim, lekura do te gjeje menjehere ngjeshje dhe mbushje. Efekti i etejshem i Vit, C ploteson veprimin e mannose, glukozes, qe stimulojne kompaktesine e lekures qdhe rrisin shkelqimin. Aplikohet ne mengjes dhe mbremje per veprim te perforcuar.

Foamer 15 Mousse Nettoyante Exfoliante

L5300

Foamer 15 Mousse Nettoyante Exfoliante, Ekspert pastrues ne forme shkume. Eleminon papastertite dhe qelizat e vdekura dhe pastron lekuren. Foamer 15 indikohet ne crregullime te ngjyres dhe te relievit te lekures si dhe ne imperfeksione te lekures. Parapergatit lekuren per trajtimet estetike- lekura behet me e lemuar dhe e mendafshte ne prekje, ngjyra e fytyres rigjen shkelqimin e saj dhe poret ngushtohen. Formule eksperte me veprim te dyfishte: acid glikolik eksfolion papastertite dhe e ben te depertueshem filmin hidrolipidik dhe kompleksi me enoxolone qeteson lekuren

Cleanance Gel Nettoyant

L2600

Cleanance Gel Nettoyant per fytyren dhe trupin. E rekomanduar per lekura te yndyrshme, me pika te zeza, akne, irritime, shenja te mbetura , probleme qe shpesh jane kalimtare. Perkujdesjet ceanance, ne saje te efikasitetit te perberbersve te tyre qe tolerohen mire, ndihmojne lekuren te rifitoje qartesine dhe pastertine. Vjen me formatin 200ml dhe 400 ml. I krijuar per te minimizzuar riskun e reaksioneve alergjike. Formule jokomedogjene. Ne raste te kontaktit me syte shpelajeni me uje te bollshem.

Serum eclat LesEssentiels

L4200

Serum per te gjitha tipet e lekurave te ndjeshme dhe te dehidratuara, terheqje, ndjesi diskomforti, rrudheza te holla nga dehidratimi. Nje formule me difuzion te larte: Lipozome te Eau thermale Avene, difuzion optimal ne thellesi te epidermes, Matrice hydrophile 3D, rregullon nivelin e hidratimit, Eau thermale Avene 77% ,qeteson ndjesine e diskomfortit. Eshte serum fluid me forme galenike uje i xhelifikuar per nje prekje te lemuar. Pa yndyre, Pa paraben.Perdoret ne mengjes dhe /ose mbremje vetem ose nen perkujdesjen e perditshme.

Crème Nutritive Compensatrice Ricca

L3900

Trajtim ushqyes per lekura te ndjeshme shume te thata. I formuluar me baze principesh aktive bimore me strukture analoge te ciment ndercelular. Kompenson mungesesn e lipideve dhe favorizon ndertimin e barrierave mbrojtese idrolipidike epidermiale. Lekura eshte e mbrojtur nga demtimet e jashtme fale efektit antiradikal te pretokoferolit, prekursor i vitamines E. Kremi nutrative compensatrice zbut, pasuron, ushqen dhe hidraton lekuren e cila dite pas dite rigjen shkelqimin dhe butesine e duhur. I pasur ne uje termal avene.

PRODUKTE

KUJDESI PER FYTYREN

Effaclar Gel

L2100L4000

Effaclar Gel. Xhel shkumues pastrues. Xhel I fresket qe pastron butesisht papastertite dhe redukton sebumin e tepert ndersa ndihmon per te parandaluar tharjen. Permban pidolat zinku qe pastron lekuren dhe ndihmon per te larguar tepricen e sebumit. ph neutral, pa sapun, pa paraben pa ngjyrues pa alkool.Ne dispozicion ne formatet 200ml/300ml/400ml.

Cicaplast Baume B5 spf 50

L2000

Cicaplast Baume B5 spf 50. Irritime siperfaqesore dhe lekura te demtuara. Balsam qetesues dhe rigjenerues i lekures, nga te gjitha demtimet.me faktor mbrojtes 50 spf. Parandalon formimin e cikatriceve te kuqe dhe kafe. Me panthenol 5% qetesues dhe kunder kruarjeve. Cicaplast per lekura te irrituara dhe te demtuara kujdes dhe trajtim I cikatriceve.Cicaplast favorizon riparimin e shpejte te lekurave te ndjeshme te demtuara. Ajo propozon produkte me formula minimaliste(pa parfum, pa paraben) per te plotesuar nevojat e lekurave te irrituar dhe te demtuara. Me kompleksin riparues ( madecassoside+baker+zink). keshillohet tek bebet, femijet dhe te rriturit. Vjen ne 40ml dhe 100 ml.

Vitix Gel Regulateur

L3740

Ndihmon ne ripigmentimin e epidermes dhe aktiviteti I tij eshte konfirmuar nga nje sere studimesh klinike. Per perdorim te jashtem. Te perdoret deri ne 6 muaj nga dita e ehapjes. Exp Day 02/2021

Correctionist Crema Rica +Crema Contorno Occhi Antirughe rigenerante

L6300

Krem fytyre me teksture te pasur , te bute dhe lehtesisht te absorbueshme.Formula e saj permabn kompleks rigjenerues nje miks principesh aktive antiplakje, redukton rrudhat permireson elasticitetin tonin dhe I jep shkelqim lekures. Vaji I Macadamias dhe i arganit i japin hidratim lekures, ndersa prezenca e nje perzierjeje dyllrash bimore i jep produktit veti zbutese dhe ushqyese. Trajtim vecanerisht i pershtatshem per lekurat e thata dhe te ndjeshme. Perdorimi : Aplikoje ne mengjes dhe darke mbi lekure te pastruar dhe te thate. Pa paraben, Jo komedogjen dhe klinikisht dhe dermatologjikisht i testuar. Te perdoret brenda 8 muajsh nga dita e hapjes.

48h

Dergesa brenda 48 oreve.

Produkti do të dorëzohet brenda 48 oreve nga kryerja e porosise

Per cdo informacion

Dergesa brenda 5 diteve

Produkti do të dorëzohet brenda 5 (pese) ditëve nga kryerja e porosise

Per cdo informacion