Showing all 13 results

A-Derma- Cytelium Lotion

L1400

Cytelium është një kombinim në trajtë tretësire pa ngjyrë.Ai zotëron veprim tharës,absorbues,antibacterial,qetësues dhe mbrojtës në irritimet me lëngëzim.Rekomandohet në skuqje të të ndenjurave tek fëmijët,plagë që lëngëzojnë,varicelë,përkujdesje e kordonit të të porsalindurit,dermatit atopic etj.
Pa parfum,pa paraben.

A-Derma- Cytelium Spray

L1400

Cytelium është një kombinim në trajtë tretësire pa ngjyrë.Ai zotëron veprim tharës,absorbues,antibacterial,qetësues dhe mbrojtës në irritimet me lëngëzim.Rekomandohet në skuqje të të ndenjurave tek fëmijët,plagë që lëngëzojnë,varicelë,përkujdesje e kordonit të të porsalindurit,dermatit atopic etj.
Pa parfum,pa paraben.

A-Derma- Dermalibour Creme

L1500

Kre qetësues,antibacterial dhe rigjenerues që përdoret në trajtimin e dermatiteve irritativ,squqjen e të ndenjurave tek fëmijët(të prekura apo jo nga infeksionet),plasaritjeve,carjeve,diegieve të lehta,inflamacioneve të mukozave gjenitale etj.
Pa parfum,pa konservues.Për trup,fytyrë,mukoza.Bebe,fëmijë,të rritur.

A-Derma- Dermalibour Stick

L1600

Efikasiteti I bakrit me veti antibakteriale,zinkut me veti riparuese dhe Plantulave Avoine Rhealba me veti qetësuese janë bashkuar në një stick.Falë formës dhe përmbajtjes së tij vepron në dermatitet irritative të lokalizuara dhe që nuk lëngëzojnë si: plasaritje,carje,dermatite rreth gojës etjduke evituar mbiinfeksionin e tyre.
Pa parfum,pa konservues.Për fytyrë dhe trup.Për fëmijë dhe të rritur.

A-Derma- Exomega Gel Moussant Emollient

L2550

Pa sapun ,pa paraben dhe pa parfum.Produkt ideal për pastrim të butë të lëkurave të thata ,shumë të thata dhe atopike për të gjitha moshat.Bazë larëse e butë dhe rilipiduese që pastron fytyrën me butësi,po ashtu dhe trupin.Ruan  mekanizmat natyralë mbrojtës të lëkurës.

A-Derma- Exomega Lait Emolliente

L3000

Produkt me përmbajtje të lehtë që e bën shumë  të këndshëm përdorimin e tij sidomos në periudhën e verës dhe pranverës.Lëkura rigjen butësinë,rehatinë e munguar kurse barrier e lëkurës përforcohet.
Pa parfum,pa paraben,hipoalergjenik.

A-Derma- Gel Moussant Apaisant

L1200

Përkujdesje larëse në formë xheli,me tolerancë të lartë që khehet në një shkumë kremoze dhe mbrojtëse për një tualet gjithë butësi.Pa sapun,pa apraben,pa kolorant,pa tensio-aktivë.

 

A-Derma- Hand Cream

L1200

Përkujdesje ushqyese SOS,riparuese dhe mbrojtëse në formë kremi të shkrirë dhe të pasur,me aromë delicate.Mbron dhe irriton duart e dëmtuara.Krahas Lait avoine Rhealba,ky krem përmban glicerinë e cila restauron filmin hidrolipidik dhe vitamin E me veti anti-oksiduese.
Pa kolorant,nuk yndyros dhe nuk ngjit.

A-Derma- Pain Dermatologique

L800

Përkujdesje në formë të ngurtë për higjenën e lëkurave delikate për të gjithë familjen. Baza e tij pastruese shumë e butë e bashkuar me Lait Avoine Rhealba ndihmon në ruajtjen e filmit hidrolipidik të lëkurës dhe e qetëson atë.Pa paraben,pa sapun,pa alkool,pa konservues

Epitheliale A.H Duo

L2050

Perkujdesje e dyfishte, ultra riparues dhe kunder shenjave.
• L-ALA-L-GLU dipetide nxit metabolizmin e epidermes.
• Ekstrakti I plantulave Avoine Rhealba qeteson dhe riparon
• Acid Hialuronik hidraton lekuren, parandalon formimin e krustave dhe riparon.
Forme galenike qe perhapet lehtesisht, duke rreshqitur, per te mos shakktuar dhimbje gjate aplikimit dhe nuk e eyndyros lekuren.

Exomega Crème Emolliente

L3400

Kreme emolient antiprurit, Qeteson menjehere lekurat e thatat me tendence atopike dhe kontrollon ndjenjen e irritimit ne lekure. Perdoret qe nga lindja. Aplikoje 1 here ne dite ne lekure paraprakisht te pastruar me nje produkt te linjes se higjenes exomega control. Fytyre dhe trup. Pa parfum.

Exomega Gel Lavant Emollient

L2450

Exomega Gel Lavant emollient, xhel lares 2 ne 1 per trupin dhe floket.
Pa sapun, formule e riciklueshme me ph fiziologjik dhe nje arome delikate.
I testuar klinikisht: Lekura eshte e paster , e lemuar, e hidratuar dhe e mbrojtur. E le lekuren te bute. Hipoalergjik. Nuk djeg syte