Showing 1–16 of 111 results

Aesthetico – Vital Care

L2016

Maske me argjil te gjelber.

E pershtatshme per lekura te yndyrshme dhe me akne.

Perberesit: argjil e gjelber dhe ekstrakte te kastravecit.

Sasia : 50 ml

Sale!

Avene- Cleanance Acqua Micellaire

L2400 L1920

Eau micellaire per nje demakijazhim te bute dhe pastrim te lekures(mengjes dhe mbremje) . E rekomanduar per lekura te yndyrshme ,me pika te zeza, akne, irritime, shenja te mbetura , probleme qe shpesh jane kalimtare. Perkujdesjet ceanance, ne saje te efikasitetit te perberbersve te tyre qe tolerohen mire, ndihmojne lekuren te rifitoje qartesine dhe pastertine. I Krijuar per te minimizzuar riskun e reaksioneve alergjike. Formule jokomedogjene. Ne raste te kontaktit me syte shpelajeni me uje te bollshem.

Sale!

Avene- Cleanance Expert Emulsion Soin Teinte

L2360 L1880

Cleanance Expert emulsion me ngjyre per trajtim ne rast aknesh dhe pikash te zeza. E rekomanduar per lekura te yndyrshme ,me pika te zeza, akne, irritime, shenja te mbetura , probleme qe shpesh jane kalimtare. Perkujdesjet cleanance, ne saje te efikasitetit te perberbersve te tyre qe tolerohen mire, ndihmojne lekuren te rifitoje qartesine dhe pastertine. I krijuar per te minimizzuar riskun e reaksioneve alergjike. Formule jokomedogjene. Ne raste te kontaktit me syte shpelajeni me uje te bollshem.

Sale!

Avene- Cleanance Expert Soin Trattamento

L2300 L1840

Cleanance Expert trajtim ne rast aknesh dhe pikash te zeza. E rekomanduar per lekura te yndyrshme ,me pika te zeza, akne, irritime, shenja te mbetura , probleme qe shpesh jane kalimtare. Perkujdesjet cleanance, ne saje te efikasitetit te perberbersve te tyre qe tolerohen mire, ndihmojne lekuren te rifitoje qartesine dhe pastertine. I krijuar per te minimizzuar riskun e reaksioneve alergjike. Formule jokomedogjene. Ne raste te kontaktit me syte shpelajeni me uje te bollshem.

Sale!

Avene- Cleanance Hydra

L2100 L1680

Creme lavante apaisante Cleanace Hydra per te pastruar butesisht lekuren E rekomanduar per lekura te thata nga trajtimet medikamentoze anti akneike orale. . Perkujdesje ne saje te efikasitetit te perberbersve te tij qe tolerohen mire, ndihmojne lekuren te rifitoje qartesine dhe pastertine. I krijuar per te minimizzuar riskun e reaksioneve alergjike. Formule jokomedogjene. evito kontaktin me syte.

Sale!

Avene- Cleanance Spot

L1800 L1440

Cleanace SPOT krijuar per te thare aknet. E rekomanduar per lekura te yndyrshme ,me pika te zeza, akne, irritime, shenja te mbetura , probleme qe shpesh jane kalimtare. Perkujdesje ne saje te efikasitetit te perberbersve te tij qe tolerohen mire, ndihmojne lekuren te rifitoje qartesine dhe pastertine. I krijuar per te minimizzuar riskun e reaksioneve alergjike. Formule jokomedogjene. evito kontaktin me syte.

Sale!

Avene-Cleanance Mask Gommage

L2400 L1920

Përkujdesje e plotë eksfoliante që eliminon butësisht papastërtitë dhe redukton tepricën e sebumit, falë përmbajtjes në argjilë. Lëkura matifikohet, pamja e saj është më e qartë dhe më e lëmuar. Pa paraben.

Sale!

Avene-Cleanance Mat Emulsion Matifiante

L2350 L1880

Cleanance MAT emulsion është një trajtim matifikues dhe hidratues specifik për lëkurat e yndyrshme. Përbërësi aktiv Monolaurina kufizon hiperprodhimin e yndyrës ndërsa mikrokapsulat japin një efekt matifikues të menjëhershëm. Uji termal Avene qetëson dhe zbut lëkurën. Është një bazë e mirë make-up. Përdorimi: aplikojeni në mëngjes dhe/ose darkë në fytyrë të pastruar më parë me një pastrues të gamës Cleanance.

Sale!

Avene-Triacneal Expert

L2700 L2160

Përkujdesje e destinuar për lëkurat me imperfeksione të shprehura të adoleshentëve dhe të tërriturve. Ai bashkon përbërës plotësues të njëri-tjetrit për një efikasitet të përforcuar. Efect sose, movacion i patentuar kufizon fluksin e substancave përgjegjëse të anomalive të folikulave pilo-sebace, Acidi gfikoHk me anë të efektit të tij peeling sipërfaqësor, lëmon sipërfaqen e lëkurës. Retinaldehyde kufizon formimin e imperfeksioneve dhe parandalon lezionet reziduale post-akneike. Ujë Termai Avène qetësues dhe anti-irritues kontribon në reduktimin e skuqjeve të shpeshta në lëkurat e reja me probleme. Pa paraben.

Bioderma-Sebium Control Mat

L2650

Trajton lëkurën duke i dhënë butësi dhe efekt mat në mënyrë të qëndrueshme.

Indikacionet:

Në lëkura të ndjeshme, të kombinuara deri në të yndyrshme.

Vetitë e produktit:

 • Një trajtim me shumë veprime: hidratues – matifikues – zbutës
 • Efekti i dukshëm i menjëhershëm që zgjat 8 orë
 • Efektiviteti i vazhdueshëm brenda 7 ditëve
 • Edhe për lëkurë të ndjeshme
 • Bazë e mire makiazhi
 • Cilësi e freskët dhe e këndshme për përdorim. Absorbohet shpejt dhe le në lëkurë ndjenjë rehatie.
 • Lëkura përmirësohet ditë pas dite.
 • Nuk grumbullohet në lëkurë
 • Tolerancë e shkëlqyer e lëkurës
 • E testuar dermatologjikisht
 • Hipoalergjik
 • Pore të lira
 • Pa parabene
 • Me aromë

Formati: Tubetë 30ml

Bionike- Acnet Azelike Treatment

L1620

Krem ne trajte xheli  per lekurat seborroike me akne . Permban acid azelaik, HPR(gjenerate e re retinoidi) dhe AHA(alfa hidroksi acide).

Fale efektit keratolitik, bakterostatik dhe sebum rregullatore  , keto ingrediente ndihmojne per te luftuar  formimin  dhe zhvillimin e komedoneve(pikave te bardha dhe te zeza ne lekure), si dhe  mbajne ne kontroll proliferimin e bakterit qe shkakton akne.

Parandalon dhe trajton jo vetem aknet, por edhe shenjat qe ato lene ne lekure.

Bionike- Acnet Azelike Treatment Plus

L1950

Krem ne trajte xheli  per lekurat seborroike me akne . Permban acid azelaik, HPR(gjenerate e re retinoidi) dhe AHA(alfa hidroksi acide).

Fale efektit keratolitik, bakterostatik dhe sebum rregullatore  , keto ingrediente ndihmojne per te luftuar  formimin  dhe zhvillimin e komedoneve(pikave te bardha dhe te zeza ne lekure), si dhe  mbajne ne kontroll proliferimin e bakterit qe shkakton akne.

Parandalon dhe trajton jo vetem aknet, por edhe shenjat qe ato lene ne lekure.

Bionike- Aknet Dermocontrol

L1590

Xhel-krem hidratues dhe  kontrollues i sebumit me efekt keratolitik dhe ribalancues, per lekurat me tendence akneike . I pershtatshem per perdorim te perditshem, si trajtim mbajtes. I testuar per te qene jo komedogjene.

Bionike- Aknet Hydra Plus

L1590

Xhel-krem me veti hidratuese dhe restauruese per lekurat seborroike.Rekomandohet ne rastet e tharjes se lekures seborroike , te shkaktuar nga trajtimet farmakologjike ( psh.me isotretinoine). Hidraton, ushqen dhe rigjeneron lëkurën, pa e yndyrosur ate si dhe qeteson irritimin dhe diskomfortin ne lekure .