Showing 1–16 of 58 results

Bioclin – Bio Nutri Shampoo

L1490

Shampo ushqyes për lëkurë të thatë, të brishtë dhe të ndjeshme.

Për të dhënë trup dhe ushqim për flokët e thatë dhe të brishtë, është e rëndësishme të zgjidhni një trajtim trikologjik riparues, forcues, ekstra-delikatë dhe dermo-affine.

Bio-Nutri është një shampo e butë, e butë dhe e ristrukturuar, e formuluar me Panthenol që i jep shkëlqim flokëve, rezistencë dhe ushqim, duke reduktuar thatësinë.+ Panthenol81% e pasurive natyroreFormulat e biodegradueshme (test sipas ISO 14593).

Flokë të ristrukturuar, të përforcuar të ushqyer dhe më rezistentë.

Sistemi ekskluziv i pastrimit pa agjentë agresivë shkumëzues siguron një veprim të efektshëm dhe delikatë duke respektuar lëkurën më të ndjeshme.

Indikuar për pastrimin e flokëve të thatë dhe të brishtë.

Bioclin Anti Loss Shampoo

L1560


Trajtimi i BIO CLIN anti-rënie ,i cili kryen një veprim të përforcuar në proceset e rigjenerimit të flokëve.
Shampo e pasur me përbrës intensiv kundër rënies së flokut .
-Flokët janë 40%më rezistentë.
-Rënia zvogëlohet me 25% *.
-Rrit vitalitetin e flokëve.

 

Bioscalin – Balsamo Fortificante

L1560

Bioscalin Balsam Forcues, formulë e re me Physiogenina: për flokë të hidratuar dhe të butë Jepini flokëve tuaj butësinë në prekje, duke i bërë më të fortë dhe të aftë për ti rezistuar faktorëve të jashtëm, që mund të sulmojnë fibrën e flokut, duke e dobësuar atë. Për këtë arsye, pas larjes së flokut me një shampo specifike, aplikimi i balsamit është i rëndësishëm: për hidratimin e flokut, të tharë nga nxehtësia e tharëses dhe përbërësit kimik të bojërave, dhe për ta mbrojtur nga agjentët e jashtëm. Bioscalin Balsam me Physiogenina është një produkt kremoz i linjës forcuese e bazuar në kompleksin inovativ, Physiogenina.
I pasur me përbërës hidratues të përzgjedhur, flokët janë më elastike, të shkrifeta, krihen dhe stilohen me lehtësi. Bioscalin Physiogenina Balsam forcues është i testuar nën kontroll dermatologjik dhe i formuluar për të minimizuar rrezikun e alergjive.
Pa paraben.
Udhëzime mbi përdorimin: Aplikojeni balsamin në flokë të lagur pas larjes, lëreni për 2-3 minuta dhe shplajeni..

Bioscalin – Energy

L3120

Bioscalin Energy është një shtesë ushqimore për flokët specifike për meshkujt që vepron nga brenda duke forcuar flokët dhe parandaluar rënien. Tabletat Bioscalin® Energy sjellin dy komplekse ekskluzive, ATP-3 dhe AJB-COMPLEX, fryt i kërkimeve të laboratoreve Giuliani me përbërës të përzgjedhur: ATP-3 – Kompleks që kombinon 3 substanca aktive të përfshira në procesin qelizor të metabolizmit energjitik: Arginine, Kafeinë dhe Karnitinë. Veprimi i tyre sinergjitik është i aftë të rrisë prodhimin energjitik në nivel qelizor. AJB-COMPLEX – Kompleks që kombinon Biotinën, një vitaminë që ndihmon në mirëmbajtjen e flokëve, me ekstraktin e Ajuga Reptans (bimë që gjendet në Europë) Ekstrakt shege dhe Kafe jeshile – kontribuojnë në mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ, i cili gjithashtu sulmon flokët. Kreatinë, Ubidecarenone dhe Zink – përbërësit që kompletojnë formulimin. Zinku, në veçanti, është një mineral i dobishëm për sintezën e proteinave, përfshirë keratinën, një nga komponentët kryesorë të flokëve.
Patenta R-Plus Technology për çlirim të ngadaltë mundëson shpërndarjen e përbërësve aktivë direkt tek bulbi, qendra vitale e flokëve.
Udhëzime mbi përdorimin Këshillohet përdorimi i një tablete në ditë, preferohet në mëngjes ose në vaktin tuaj kryesor. Për një efekt më të mirë këshillohet përdorimi për 3 muaj.

Bioscalin – Fiale Anticaduta

L4680

Ndryshimet sezonale, dieta e pabalancuar, ekspozimi në diell, stresi me të cilën përballemi çdo ditë: këto dhe faktorë të tjerë mund të kompromentojnë cilesinë e flokëve tonë që, ditë pas dite, shfaqen gjithnjë e më shumë të dobët, me një tendencë në rënie. Në të tilla raste, si vazhdim i një trajtimi specifik me suplemente ushqimore dhe ampula për përdorim lokal, idealja është forcimi i flokut edhe gjatë fazës së larjes. Shampo forcuese Physiogenina, specifike në rivitalizimin e flokëve të hollë dhe të dobësuar të meshkujve dhe femrave, ofron një veprim të çmuar ushqyes dhe forcues falë përbërësve aktivë specifik, të përzgjedhur me kujdes. Në thelb të formulimit është kompleksi inovativ i zhvilluar nga kërkimet Giuliani, Physiogenina. Studimet in vitro kanë treguar që ky kompleks është në gjendje të favorizojë procesin fiziologjik të vetë-riparimit qelizor, thelbësor për të mbështetur mirëqënien e folikulit të flokut dhe skalpit, dhe në këtë mënyrë fazën e rritjes të flokëve.
Formula e re e Bioscalin ® Physiogenina shampo forcuese revitalizuese është e kompletuar nga përbërës specifik që veprojnë në fibrën e flokut: Një proteinë e grurit kryen veprim riparues në të, duke i dhënë shkëlqim dhe butësi Kombinimi i Pantenolit dhe Betaina ushqejnë dhe hidratojnë flokun, duke e mbrojtur nga stresi i jashtëm (tharësja e flokëve dhe krehëri) Bioscalin ® shampo rivitalizuese vepron në flokë falë një teknologjie të patentuar që rrit efektivitetin e përbërësve aktivë, duke e zgjatur veprimin e tyre. Formula e re Bioscalin ® Physiogenina Shampo gjithashtu ofron një sistem delikat pastrimi të gjeneratës së fundit, që lejon largimin e papastërtive duke respektuar balancën hiro-lipidike të flokëve dhe skalpit. Prezenca e një balsami special gjithashtu minimizon fërkimin e flokëve, duke reduktuar rrezikun e dobësimit dhe këputjes gjatë larjes.
Udhëzime mbi përdorimin: Aplikoni produktin në flokë të lagur, masazhojeni, lëreni të veprojë për disa minuta dhe shplajeni.

Bioscalin – Shampoo Fortificante Rivitalizzante

L1560

Ndryshimet sezonale, dieta e pabalancuar, ekspozimi në diell, stresi me të cilën përballemi çdo ditë: këto dhe faktorë të tjerë mund të kompromentojnë cilesinë e flokëve tonë që, ditë pas dite, shfaqen gjithnjë e më shumë të dobët, me një tendencë në rënie. Në të tilla raste, si vazhdim i një trajtimi specifik me suplemente ushqimore dhe ampula për përdorim lokal, idealja është forcimi i flokut edhe gjatë fazës së larjes. Shampo forcuese Physiogenina, specifike në rivitalizimin e flokëve të hollë dhe të dobësuar të meshkujve dhe femrave, ofron një veprim të çmuar ushqyes dhe forcues falë përbërësve aktivë specifik, të përzgjedhur me kujdes. Në thelb të formulimit është kompleksi inovativ i zhvilluar nga kërkimet Giuliani, Physiogenina. Studimet in vitro kanë treguar që ky kompleks është në gjendje të favorizojë procesin fiziologjik të vetë-riparimit qelizor, thelbësor për të mbështetur mirëqënien e folikulit të flokut dhe skalpit, dhe në këtë mënyrë fazën e rritjes të flokëve.
Formula e re e Bioscalin ® Physiogenina shampo forcuese revitalizuese është e kompletuar nga përbërës specifik që veprojnë në fibrën e flokut: Një proteinë e grurit kryen veprim riparues në të, duke i dhënë shkëlqim dhe butësi Kombinimi i Pantenolit dhe Betaina ushqejnë dhe hidratojnë flokun, duke e mbrojtur nga stresi i jashtëm (tharësja e flokëve dhe krehëri) Bioscalin ® shampo rivitalizuese vepron në flokë falë një teknologjie të patentuar që rrit efektivitetin e përbërësve aktivë, duke e zgjatur veprimin e tyre. Formula e re Bioscalin ® Physiogenina Shampo gjithashtu ofron një sistem delikat pastrimi të gjeneratës së fundit, që lejon largimin e papastërtive duke respektuar balancën hiro-lipidike të flokëve dhe skalpit. Prezenca e një balsami special gjithashtu minimizon fërkimin e flokëve, duke reduktuar rrezikun e dobësimit dhe këputjes gjatë larjes.
Udhëzime mbi përdorimin: Aplikoni produktin në flokë të lagur, masazhojeni, lëreni të veprojë për disa minuta dhe shplajeni.

Bioscalin – Signal Revolution Lotion

L7800

Bioscalin Signal Revolution locion është një trajtim lokal që dërgon sinjale për rritje flokëve. Ky produkt është ideal për frenimin e rënies së flokëve. Falë prezencës së patentës ekskluzive S-R, Signal Revolution locion kundër rënies së flokëve është në gjendje të stimulojë rritjen e flokëve duke dhënë një sinjal rritjeje tek OR2AT4, receptor që gjendet në folikul. Ky locion kundër rënies është një trajtim lokal inovativ për meshkuj dhe femra në formë locioni, që lufton rrallimin dhe rënien e fortë të shkaktuar nga stresi, dieta jo e rregullt dhe medikamentet. Locioni rivendos densitetin dhe volumin, duke riaktivizuar forcën natyrale dhe bukurinë origjinale, falë kësaj formule origjinale, falë kërkimit të laboratorëve Giuliani. Rezultatet Pas 12 javësh, aplikim i përditshëm i produktit, është shfaqur një reduktim i ndjeshëm i rënies së flokëve.
Përse duhet të përdorni Signal Revolution locion të Bioscalin?
Ideal për të frenuar rënien e flokëve Stimulon rritjen e flokëve duke dërguar sinjale rritjeje Rivendos densitetin dhe volumin
Udhëzime mbi përdorimin
Aplikoni çdo ditë 6 pika në skalp, në flokë të thatë ose të lagur (pas shampos), duke nisur në zonat me flokë më të holluara, pa e shplarë. Për të favorizuar depërtimin e produktit dhe stimuluar mikroqarkullimin, masazhojeni me delikatesë skalpin me mollëzat e gishtave.
Trajtimi këshillohet për 3 muaj.

Bioscalin – Signal Revolution Shampoo

L2500

Bioscalin ka ideuar këtë produkt, një shampo kundër rënies, ideale për të forcuar efikasitetin e produkteve kundër rënies. Falë patentës S-R, Signal Revolution E Bioscalin është në gjendje të veprojë në fibrën e flokut dhe në skalp. Kjo shampo kundër rënies është ideale në rastet e flokëve të dobët dhe të holluar, duke pastruar butësisht lëkurën pa e sulmuar , duke ndihmuar në zbutjen e irritimeve.
Përse duhet të përdorni Signal Revolution shampo kundër rënies së Bioscalin?
Rrit efikasitetin kundër rënies të çdo trajtimi lokal Vepron në fibrën e flokut dhe në skalp Pastron butësisht lëkurën pa e sulmuar Zbut irritimet
Kur duhet ta perdorni këtë produkt?
Në rast të flokëve të dobët dhe të holluar, për të përgatitur skalpin për të marrë trajtimin lokal Bioscalin® Signal Revolution Ideal dhe përdorimi i përditshëm për të mbrojtur flokët. Udhëzime mbi përdorimin
Përdoreni si një shampo normale gjatë çdo larjeje. Aplikojeni në flokë të lagur dhe masazhojeni derisa të formohet një shkumë delikate. Lëreni të veprojë për disa minuta dhe më pas shplajeni.

Bioscalin Energy Fiale

L5460

Bioscalin Energy Fiale. Bioscalin Energy Fiale trajton renien e flokut duke rivitalizuar dhe tonifikuar me teknologjine patente te kompleksit ATP-3 ( arginine, kafeine, carnitine) dhe AJB-Complex ( Biotin dhe ekstrakte te Ajuga reptans) Aplikohet 1 ampule cdo 3 dite. Keshillohet perdorimi per nje periudhe 3 mujore.

 

Bioscalin Energy Shampo Riforzante

L1560

Bioscalin Energy Shampo Riforzante. Bioscalin Energy Shampo Riforzante eshte e duhura per meshkujt, epajisur me teknologjine patente ATP-3( arginine, kafeine, cartine) dhe AJB-Complex (Biotin dhe ekstrakte te Ajuga reptans). Shampo aplikohet ne floke te lagur, masazhohet butesisht, lihet te veproje disa minuta dhe me pas shpelahet me uje te bollshem.

 

Sale!

Caudalie Divine Oil

L2493L3852
Vaj i thatë i cili hidraton, ushqen dhe përmirëson lëkurën në sajë të formulës unike.

50 ml ,100 ml

Cystiphane- Anti Hair Loss Lotion

L4200

Cystiphane Biorga Anti-Hair loss Lotion per renie kronike ose rastesore te flokeve ne burra dhe gra. Viniferine Zgjat jeten e qelizave te rrenjes se flokeve. Precursor I Cysteines dhe vitamines B6 mbron rrenjen e flokeve nga agresionet e jashtme. Piroctone Olamine ngadaleson renien e flokeve dhe rrit densitetin. Nxit rritjen e fokeve. 0% paraben fenoksietanol parfum. Perdorimi : 7 sprucime ne dite per 6 jave , pastaj me tje 7 sprucime 3 here ne jave per 6 jave. te mos shpelahet.

Cystiphane- Anti-Dandruff Lotion

L2000

Cistiphane Anti-dandruff lotiontrajtim mbrojtes. E rekomnduar ne ndjesi kruajtjeje, parandalon rishfaqjen e zbokthit. Ka veprim antifungal (climbazole+Miconazole), veprim qetesues (essential juniper oil + Acid malik). 0% paraben fenoksietanol. Locioni masazhohet lehtesisht ne lekuren e kokes te thate, cdo dite. Perdoret vetem ose se bashku me shampot Cystiphane anti-dandruff.

Cystiphane- Intensive Anti-Dandruff Shampoo DS

L1800

Cystiphane Anti-dandruff intensive DS Shampoo . E rekomnduar per gjendje zbokthi te shprehur, ndjesi kruajtjeje, irritim. Ka veprim antifungal (climbazole+Miconazole), veprim antiinflamator(essential juniper oil) dhe veprim keratolitik ( acid salicilik3%+Resorcinol 0.5%). 0% paraben fenoksietanol. Rekomnadohet te perdoret 2 ose 3 here ne jave per 6 jave.

Cystiphane- Normalizing Anti-Dandruff Shampoo S

L1800

Cistiphane Anti-dandruff normalising S Shampoo . E rekomnduar per gjendje zbokthi te moderuar, ndjesi kruajtjeje, zbokth i thate , zbokth i yndyrshem. Ka veprim antifungal (climbazole+Miconazole), veprim antiiirritues (essential juniper oil+ Melaleuca) dhe veprim keratolitik ( acid salicilik 1.5 %). 0% paraben silikon fenoksietanol. Rekomandohet te perdoret 2 ose 3 here ne jave per2 muaj pastaj vazhdohet me cystiphane anti-dandruff lotion.