Showing 1–16 of 34 results

Derma E- 3 in 1 Hair Protection Serum

L1800

Ky serum jashtëzakonisht rivitalizues është i fortifi- kuar me vitaminat e trëndafilit të egër dhe vajin e kokosit, proteinat Wuinoa dhe ekstraktin e rrënjës Articum lappa për të hidratuar në thellësi dhe forcuar flokët e thatë, flokët e dëmtuar duke u dhuruar butësi, lëmim, prekje të mëndafshtë si dhe një aromë fantastike.

Derma E- Anti-Wrinkle Eye Cream

L3200

Zbeh dukshëm rrudhat ekzistuese dhe parandalon formimin e tyre rreth zonës delikate të syve. Me Vit.A, Vit. E + çaj jeshil antioksi- dues mbrojnë lëkurën nga radikalet e lira. Vaj Avokado, Susami dhe luledielli, hidratojnë dhe rimbushin lëkurën. Me përdorim të vazhdueshëm, sytë do të duken më të gjallë dhe të rinuar.

Derma E- Anti-Wrinkle Renewal Cream

L3500

Nxit rinovimin e qelizave të lëkurës për të zvogëluar pamjen dhe gjatësinë e rrudhave. Vit. A së bashku me Vit. E antioksiduese, Allan- toinë dhe Panthenol qetësues, si dhe vajrat e susamit & lulediellit ushqyes, depërtojnë në shtresat e thella të lëkurës për të trajtuar të gjitha problemet e plakjes së saj.

Derma E- CoQ10 Super Repair Cream

L3900

CoQ10 Super Repair – të zhvilluara nga mjekë me antioksiduesin e fuqishëm CoQ10- enzimë e shquar, për përmirësimin e pamjes së qëndrueshmërisë dhe elasticitetit, me shegë, çaj jeshil dhe vitaminat A, C dhe E, këto formulime të pasura me antioksidues mbrojnë lëkurën nga stresi i përditshëm, duke i dhënë freski, rivitalizim dhe rini.

Hidratues, anti-age, e mbron lëkurën edhe nga agresionet e jashtme të përditshme falë antioksiduesve të shtuar të fuqishem si Vit. E dhe shega, për një lëkurë dukshëm më të re,më të hidratuar dhe të rivitalizuar

Derma E- CoQ10 Super Repair Eye Cream

L3900

CoQ10 Super Repair – të zhvilluara nga mjekë me antioksiduesin e fuqishëm CoQ10- enzimë e shquar, për përmirësimin e pamjes së qëndrueshmërisë dhe elasticitetit, me shegë, çaj jeshil dhe vitaminat A, C dhe E, këto formulime të pasura me antioksidues mbrojnë lëkurën nga stresi i përditshëm, duke i dhënë freski, rivitalizim dhe rini.

Super natyral, hidraton, zbut dhe redukton dukshëm lëkurën e thatë dhe rrudhat e imta rreth syve.

Derma E- Firming Magnetic Clay Mask

L500

Maskë argjilore që siguron ndjesi freskie,me DMAE që ndihmon lëkurën të jetë dukshëm më e fortë, më e ngjeshur dhe e qetë. Vetitë magnetike ndihmojnë në nxjerrjen e papastërtive ndër- kohë që lëkura rimbushet.

Derma E- Foot Relief Cream

L2800

Trajtim terapeutik që siguron qetësim të menjëhershëm për :

  • këmbë të lodhura, këmbë të enjtura, që dhembin dhe që shfaqin shenja të qarkullimit të dobët të gjakut, thembra të dëmtuara.

Falë Pycnogenol, farave të pjeshkës, Ginkgo, Yarrow, Arnica, Peppermint dhe Mentholit, kjo formulë bimore jo vetëm që nxit qarkullimin e gjakut dhe hidraton fuqishëm lëkurën e këmbëve të lodhura nga qëndrimi i zgjatur në një pozicion, por dhe qetëson lëkurën e dëmtuar të thembrave.

Derma E- Hydrating Day Cream

L4650

Për lëkurë të thatë & shumë të dehidratuar

Hidraton plotësisht lëkurën për të zvogëluar pamjen e rrud- have të vogla të shkaktuara nga dehidratimi.

Me acid hialuronik dhe e pasuruar me antioksidantët anti-moshë, çaj jeshil, vitaminat C dhe E, si dhe Aloe zbutëse kjo formulë ndihmon në mbrojtjen e lëkurës nga radikalët e lira dhe efektet e mjedisit.

Derma E- Hydrating Eye Cream

L3450

Për lëkurë të thatë & shumë të dehidratuar

Zvogëlon vëllimin, gjatësinë dhe thellësinë e rrudhave, ky krem Best Seller për zonën e syve hidraton, ngjesh lëkurën dhe tonifikon duke reduktuar pamjen e rrudhave këmbë pate.

Derma E- Hydrating Scrub

L2450

Pastron thellësisht lëkurën nga qelizat e vdekura dhe papastërtitë falë pudrave nga lëvozhga e arrës. Me Acid Hial- uronik dhe Vitaminë A nxit rigjenerimin e lëkurës, njëtrajtëson dhe lëkura do të ketë një shkëlqim vibrues rinor.

Derma E- Microdermoabrasion Scrub

L4600

Formulë e përsosur Spa gërryese me një përzierje kristalesh ekskluzive ku përfshihen:

-kripërat e Detit të Vdekur, për të eleminuar qelizat sipërfaqësore të vdekura, për të zvogëluar pamjen e rrudhave dhe shenjave të lëna nga aknet dhe për të absorbuar sebumin e tepërt të lëkurës. – Lime dhe Lemon Peel – astringjentë natyralë. – Ekstrakti nga farat e rrushit dhe Vitamina E, antioksidantë të fuqishëm.

Ky trajtim ristrukturon sipërfaqen e lëkurës, zbut pamjen e rrudhave të imta, rrudhave të thella, si dhe shënjat e mbetura nga aknet, duke e lënë atë të butë, të lëmuar dhe me një pamje më të re.

Derma E- Nourishing Shampoo

L1800

Vaji i arganit së bashku me vajin e kajsisë në këtë shampo ofrojnë një koncentrat antioksiduesish dhe me veprim hidratues intensiv për të ushqyer, hidrat- uar dhe shtuar shkëlqimin ndërsa u lejon flokëve të jenë të butë dhe të mëndafshtë. U dhuron hidratimin e domosdoshëm për të mos lejuar elek- trizimin e tyre, ndërsa stimulon folikulat dhe balan- con yndyrën për të rigjallëruar flokët tuaj nga rrënja në majë.

E sigurtë edhe për flokët e lyer. Pa sulfat dhe pa silikon.

Derma E- Overnight Peel

L3000

Peeling i butë që i sjell fytyrës një shkëlqim më të shëndetshëm dhe më rinor. Formula jo abrazive, rinovuese e lëkurës që përm- ban:- 5% Alpha Hydroxy Acids (AHA) nga frutat dhe glikolet e kallam sheqerit, për eksfolimin e sigurt dhe efektive të qelizave të vdekura të lëkurës, për të zbehur njollat dhe shenjat nga aknet, dhe reduktuar thellësinë dhe gjatësinë e rrudhave.

Derma E- Psorzema Body Wash

L2200
  • Formulë pastruese e butë për të reduktuar tharjen dhe skuamat, si dhe ribalancon lëkurat e irrituara
  • Qetëson kruajtjet, skuqjet dhe acarimet në trup, fytyrë dhe lëkurën e kokës.

Mund të përdoret sa herë që është e nevojshme.