Showing all 6 results

Plasmon- Bebiriso

L240

Bebiriso është ideale për të futur foshnjen tuaj në botën e përtypjes në sajë të madhësisë së saj.

I pasur me kalcium dhe vitamina B.

I lehtë për tu gëlltitur.

Shije të lehta dhe delikate.

Përgatitet për 6 minuta

Plasmon- Biscoto dei Bambini

L400L810

Biskota Plasmon është e lehtë për tu mbajtur në dorë nga foshnja. Të pasura me fibra, kalcium, vitamina B dhe hekur. Ato janë pa gjalpë dhe pa vezë, me vetëm 8% yndyrë.

Te lehta per tu tretur

Plasmon- Biscottino Biberon

L630

Biskotat e biberonit Plasmon janë ideale për fillimin e ndarjes së foshnjes nga gjiri, falë përbërjes së pasur me lëndë ushqyese dhe pa vezë.

Janë të pasura me kalcium që ndihmon në zhvillimin e kockave dhe dhëmbëve, hekur për zhvillimin normal konjtiv dhe vitamina për ta shoqeruar gjatë rritjes.

Biskotat përgatiten me miell gruri të bute, miell orizi, pa gjalpë, pa veze, pa ngjyrues dhe pa konservantë.

Plasmon- Crema di Cereali Riso

L430

Kremi i orizit Plasmon është i përshtatshëm për të ndryshuar shijen e ushqimit të foshnjes dhe është prodhuar me lëndë të parë natyrale pa gluten. E përshtatshme për të filluar si ushqimi i parë i foshnjes suaj.

I pasur me kalcium dhe vitamina B.

Shije e thjeshtë dhe natyrale.

Nuk ka nevojë për zierje.

Plasmon- Crema di Quatro Cereali

L380

Kremi 4 Drithërat Plasmon është i përshtatshëm për të ndryshuar shijen e ushqimit të foshnjes në sajë të përzierjes së orizit, grurit, elbit dhe tërshërës. Ka një konsistencë kremoze.

Burim i fibrave, i pasur me kalcium dhe vitamina B.

Shije delikate dhe e lehtë.

Nuk ka nevojë për zierje.

Plasmon- Pastina Forellini

L230

Makarona të lehta për tu gëlltitur dhe ideale për futjen e foshnjes suaj në botën e përtypjes falë madhësisë së tyre.

Të pasura me kalcium, hekur dhe vitamina B.

Ideale për tu kombinuar me djathë, perime, mishra sipas dëshirës.

Përgatiten për 4 minuta.