Showing all 6 results

Phyto – Phytoplage After-Sun Remoisturizing Shampoo

L2260

Phytoplage shampo rihidratuese pas dielli per floke dhe trup eshte nje pastrues pas dielli qe ndihmon neutralizimin e efekteve tharese te diellit, duke eleminuar butesisht kripen, reren dhe klorin dhe mbetjet e kremit te diellit. Perdorni kete shampo pastruese per te lene floket dhe lekuren shume te bute dhe te hidratuar ne thellesi. Aplikojeni ne floke dhe lekure te lagur, masazhojeni dhe shplajeni.

Phyto – Phytoplage Huile Protectour

L2260

Ideal për notarët që janë të ekspozuar vazhdimisht ndaj klorit dhe ujit të kripur. Mbrojini fibrat e flokëve dhe ruani ngjyrën me Phytoplage L’Original Protective Sun Oil. E përkryer për këdo që ka flokë shume të thatë ose të dëmtuar dhe që është vazhdimisht i ekspozuar ndaj klorit ose ujit të kripur. I pasuruar me vaj e dyllit te ullirit formon një filtër UV që mbron flokët dhe ngjyrën e tyre nga efektet e dëmshme të diellit, detit dhe pishinës.

Spruconi  flokët e thatë ose të lagur para dhe gjatë ekspozimit të diellit ose të klorit. Perseriteni edhe pas notit. Vetëm për përdorim të jashtëm.

Phyto – Phytoplage Voile Protecteur

L2400

Phytoplage Voile Protecteur formon një film të tejdukshem në flokë, duke e mbrojtur nga efektet tharëse të diellit, kripës dhe klorit. Përmban një filtër UV, e cila formon një barrierë që mbron flokët nga dielli. Kjo formulë e pasur me ekstrakt luledielli, gjalpë Illipe, ekstrakt zambaku uji dhe bajame e ëmbël hidratojnë dhe ushqejnë flokun. Falë efektit stilues, mund të përdoret në plazh dhe qytet. Jo i yndyrshëm, e lë flokun të mbrojtur dhe plot shkëlqim.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni në flokë të thatë ose të lagur para ekspozimit në diell, riaplikojeni nëse është e nevojshme.

Rene Furterer- Solaire Sun Ritual Moisturizing Spray

L2500

Tekstura e vecantë bifazike,meekstrakt kameline,jojobe dhe fosfolipide cimntro bën që floku juaj të jetë I ushqyer dhe I hidratuar pas cdo dite të nxehtë.I cilësuar si produkti kult pas diellit për flokët,bryma do tju falë flokë të magjishëm pavarësisht rrezeve të dëmshmë UV

Rene Furterer- SolaireProtective Summer Oil

L2500

Me ekstrakt të susamit dhe filtra mbrojtës UV,ky vaj mbron flokët gjatë ditëve të nxehta dhe I ushqen duke I lënë të butë dhe të shkrifët.Me aftësi rezistente ndaj ujit dhe  KPF(factor mbrojtës të keratinës)keratina do të mbetet e paprekur nga faktorët e jashtëm.