Showing all 6 results

Aesthetico – Foot Care Body

L1862

Krem per kembet dhe thonjte.

Mban lekuren e kembeve dhe shtratin e thonjeve te bute, parandalon formimin e trashjes se lekures dhe carjes se saj.

Perberesit: Alantoine, mentol etj.

Jep nje ndjesi te kendshme dhe freskuese ne kembe.

Sasia: 100 ml

FreezyDerm-FrezyFeet Diaped

L2402

Ky krem i specializuar perkedhel dhe mbron kemben diabetike. Perbersit e tij hidratues, sherues, dhe anti inflamatore rindertojne lekuren e plasaritur dhe te ashper, duke siguruar hidratim te pasur dhe rrisin elasticitetin e lekures, nderkohe qe parandalojne ulceren diabetike.
I pershtatshem per:
-Kemben diabetike
-Lekure te plasaritur dhe te ashper
-Parandalimin e ulcers diabetik
Aplikojeni ne te gjithe siperfaqen e kembes 1-2 here ne dite.
Perberesit:
Yeast Lysate: veprim anti inflamator ,oksigjenim te indeve
Oleuropein: veti anti mikrobiale
Batyl Alcohol: Reduktimi i inflamacionit

Pharmasept- Foot Lotion

L970

Deodorant, locion hidratues antimykotik.

Locion Deodorant për përdorim të përditshëm, që trajton këmbët dhe eliminon bakteret, mykun dhe aromat e pakëndëshme, me (Aloe Vera, Allantoin dhe Pro-Vitamin B5).

  • Rregullon sekretimin e djersës.
  • Zhduk irritimet.
  • Hidraton zonat e plasaritur dhe të dehidratuara.

Formati 100 ml

Pharmasept- Foot Powder

L1050

Pudër natyrale me bazë niseshteje për këmbët dhe këpucët.

Pudër e veçantë me përbërës antiseptik të cilët zhdukin djersën, aromat e pakëndëshme dhe acarimet që me aplikimin e parë.

  • Aromatizon këmbët dhe këpucët, mbron nga myku.
  • Thith djersën dhe erën e keqe.
  • Nuk lejon lagështirën.

Formati 70 ml

Pharmasept- Intensive Foot Cream

L1060

Për këmbë, gjunjë dhe bërryla të ashpër

Krem hidratues për këmbë me veprim keratolytic për lehtësim të menjëhershëm nga ashpërsimi dhe plasaritjet. Heq qelizat e vdekura dhe jep një butësi të mëndafshtë edhe në zonat më të vështira.

  • .Pastrim të thellë (acid salicilik, acide frutash).
  • Hidratim dhe rigjenerim të zonave te thata (acid Hyaluronic,Urea 7.5% allantoin).
  • Rikthen elasticitetin e lëkurës (Vitamina E, Aloe Vera).
  • I përshtatshëm për Morth (Pernio).

Formati 75 ml

Rilastil- Xerolact Podos Lipogel

L2100

Rilastil Xerolact [Podos] Lipogel është një trajtim ditor, i formuluar për të hidratuar, zbutur dhe normalizuar lëkurën e zonave fiziologjike që paraqesin një shtresë të trashë korneumi, të tilla si këmbët sidomos te thembra.

Përmban: Sodium Lactate, alantoin dhe pantenol. Formule jo rrëshkitëse.

Sasia 100 ml