Showing 1–16 of 68 results

Sale!

Avene- Antirougeurs Creme Hydratante

L2950 L2360

Krem hidratant mbrojtes. Perdorimi: Skuqje kalimtare ose e perhershme ose e shkaktuar si pasoje e nxehtesise se larte. Objekt I se ciles jane lekurat e thata shume te thata. Kremi hidratant mbrojtes antirougers hidraton dhe mbron cdo dite duke parandaluar dhe trajtuar ne te njeten kohe skuqjen e lekures fale estratto di rusco arrichito.Ky krem qeteson me shpejtesi ndjesine e irritimit dhe nxehtesise se lekures fale ujit termal avene qe ka ne perberje. Ka spf20 i cili siguron mbrojten nga rrezet uva/uvb te pergjegjshme per demtimin e kapilareve siperfaqesor te gjakut. Konsistence kremoze teksture e pasur e cila deperton thelle duke i dhene lekures qetesi, hidratim dhe komfort. Aplikohet ne mengjes mbi lekure te pastruar me antirougres dermodetergente fluido, qetesuar menjehere me nje spray me uje termal avene ne rast se keni kapilare te vegjel te dukshem perdorni trajtimin dermokozmetik soin antirougers forte. Krijuar per te reduktuar ne minimum riskun e reaksioneve alergjike. Formule jo komedogjene.

Sale!

Avene- Antirougeurs Emulsion Hydratante

L2950 L2360

Emulsion hidratant mbrojtes. Perdorimi: Skuqje kalimtare ose e perhershme ose e shkaktuar si pasoje e nxehtesise se larte. Objekt I se ciles jane lekurat e thata shume te thata. Emulsioni hidratant mbrojtes antirougers hidraton dhe mbron cdo dite duke parandaluar dhe trajtuar ne te njeten kohe skuqjen e lekures fale estratto di rusco arrichito.Ky emulsion qeteson me shpejtesi ndjesine e irritimit dhe nxehtesise se lekures fale ujit termal avene qe ka ne perberje. Ka spf20 i cili siguron mbrojten nga rrezet uva/uvb te pergjegjshme per demtimin e kapilareve siperfaqesor te gjakut. Delikat me konsistence te lehte deperton shpejt duke i dhene lekures qetesi, hidratim dhe komfort. Aplikohet ne mengjes mbi lekure te pastruar me antirougres dermodetergente fluido, qetesuar menjehere me nje spray me uje termal avene ne rast se keni kapilare te vegjel te dukshem perdorni trajtimin dermokozmetik soin antirougers forte. Krijuar per te reduktuar ne minimum riskun e reaksioneve alergjike. Formule jo komedogjene.

Sale!

Avene- Antirougeurs Trettamento Concentrato Rossori Permanenti

L2600 L2080

Trajtim I koncetruar per skuqjet e perkohshme. Perdorimi: Skuqje te lokalizuara, kapilare te vegjel te dukshem diskomfort te lekures. Ky trajtim sistematik dermokozmetik eshte nje koncentrat substancash te cilat veprojne mbi skuqjet e lokalizuara duke dhene qetesi dhe komfort. Fale perqendrimit te larte te rusco arrichito qeteson skuqjet e lekures. I pasur me uje termal avenen me veti zbutese dhe qetesuese ky trajtim qeteson shpejte ndjesine e irritimit dhe nxehtesine ne lekure.Zbutes dhe hidratues jep komfort dhe ndjesi te mendafshte ne lekure. Aplikohet ne mengjes dhe ne darke ne zonen perkatese ne lekure te pastruar me antirougers dermodetergente fluido. Te perdoret sebashku me trajtimin antirougers dite si hidratues dhe mbrojtes i perditshem. I formuluar per te reduktuar ne minimum riskun e alergjidhe. Formule jo komedogjene.

Sale!

Avene- Cicalfate Crema Ristrutturante

L1500 L1200

Kreme ristrukturues pe lekure dhe mukoza te jashtme.Per neonate, femije dhe te rriur. per lekure te demtuar ne nivel siperfaqesor si pasoje ee agresioneve te ndryshme(klimatike dhe mbas trajtimeve dermatlogjike te vogla) Sucralfato micronizzato principi aktiv baze I rikthen shpejt komfortin lekures. Bashkimi I sulfatit te bakrit dhe sulfatit te zinkut i japin aksion antimikrobik i pasur me uje termal avene, ndihmon ne hidratim dhe rigjenerimin e lekures. Cicaltate ristrukturon epidermen e demtuar post acne. Tekstura e saj e bute aplikohet lehte duke formuar bariera mbrojtese e cila ndihmon ne riepitelizim. Tolerance elarte, ristrukturon, zbut dhe hidraton lekuren. Perdorimi: Aplikohet te pakten 2 here ne dite mbi lekure te pastruar dhe te thate i krijuar per te eleminuar ne minimun riskun e reaksioneve te lekures. Formule jokomedogjene.

Sale!

Avene- Cicalfate Lotion Assechante Reparatrice

L1500 L1200

Locion absorbent ristrukturant. Per neonate, femije dhe te rritur. I rekomanduar per plage me rrjedhje. Sucralfato micronizzato principi aktiv baze I rikthen shpejt komfortin lekures. Bashkimi I sulfatit te bakrit dhe sulfatit te zinkut i japin aksion antimikrobik i pasur me uje termal avene, ndihmon ne hidratim dhe rigjenerimin e lekures. i krijuar per te eleminuar ne minimun riskun e reaksioneve te lekures. Formule jokomedogjene.

Sale!

Avene- Crema Nutritiva Compensatrice

L3900 L3120

Trajtim per lekura te ndjeshme ne te thata. I formuluar me baze principesh aktive bimore me strukture analoge te ciment ndercelular. Kompenson mungesesn e lipideve dhe favorizon ndertimin e barrierave mbrojtese idrolipidike epidermiale. Lekura eshte e mbrojtur nga demtimet e jashtme fale efektit antiradikal te pretokoferolit, prekursor i vitamines E. Kremi nutrative compensatrice zbut, pasuron, ushqen dhe hidraton lekuren e cila dite pas dite rigjen shkelqimin dhe butesine e duhur. I pasur ne uje termal avene. Aplikohet ne mengjes dhe darke ne fytyre dhe qafe ne lekure te thate te pastruar paraprakisht me qumesht pastrues delikat dhe locionin addolcente. Vetem per perdorim te jashtem. Evito kontaktin me syte. I krijuar per te minimizuar riskun e reaksioneve alergjike.

Sale!

Avene- Crema Pelli Intoleranti

L2900 L2320

Trajtim specifik per lekura te ndjeshme dhe lehetesisht te irritueshme. I pasur me uje termal avene I cili jep efekt qetesues. I rekomanduar per lekura shume te ndjeshme. Principi aktiv parcerine ul reaktivitetin e lekures. Aplikohet ne mengjes dhe darke ne fytyre dhe qafe. 0 konservante, 0 paraben, 0 parfume, 0 alkool.

Sale!

Avene- Crema Pelli Intolleranti Riche

L2900 L2320

Trajtim specifik per lekura te ndjeshme dhe lehetesisht te irritueshme. I pasur me uje termal avene I cili jep efekt qetesues. I rekomanduar per lekura shume te ndjeshme. Principi aktiv parcerine ul reaktivitetin elekures. Aplikohet ne mengjes dhe darke ne fytyre dhe qafe. 0 konservante, 0 paraben, 0 parfume, 0 alkool.

Sale!

Avene- Lait Nettoyant Tolerance Extreme

L2900 L2320

Pastrues I cili ruan eluilibrin e lekures. I rekomanduar per lekura te ndjeshme dhe shume te ndjeshme me tendence intolerante te cilat behen objekt I alergjive dhe kerkojne sterlitet te larte . Eshte e perbere nga principe aktive te nevojshme te cilat I pergjigjen nevojave fiziologjike te lekures. Secili prej principeve aktive eshte perzgjedhur per cilesine dhe tolerancen e tij. Ky trajtim nuk permban asnje form konservanti, parfumi dhe tenssio atici te panevojshem per lekuren. Perdorimi: Aplikohet ne mengjes dhe darke duke masazhuar me levizje rrethore me mollezat e gishtave dhe me pas pastrohet me nje diskete pambuku. Qetesoje duke aplikuar uje termal avene. Apliko me pas trajtimin tolerance extreme.

Sale!

Avene- Lotion Nettoyant

L2100 L1680

Locion pastrues per lekura intolerante. Pa shpelarje, pa parfum. Aplikoje ne mengjes dhe ne darke duke perdorur nje diskete pambuku. Per perdorim te jashtem.

Sale!

Avene- Pain Pelli Intolleranti

L900 L720

Tolerancee larte e higjenes se perditshme. E rekomanduar per lekure sensitive si edhe per lekura qe kane patur me pare probleme me iritimin.Pa permbajtje sapuni, formula e tij me uje termal avene pastron shume mire lekuren. Parcerina rikthen funksionin mbrojtes dhe redukton reaktivitetin e lekures. Me ph e tij fiziologjik Extremely gentle bar jep konfort dhe butesi lekures dhe pa ndjesi terheqje.e formuluar per te minimizuar riskun e alergjive. Per perdorim te jashtem. Evito kontaktin me syte.

Sale!

Avene- PhysioLift Emulsion Lisante Jour

L5400 L4320

Emulsion jour lisante perkujdesje arkitekte e mengjesit. Lemon rrudhat e instaluara, ritendosin lekuren dhe rigjallerojne shkelqimin. Fale perberjes se tij me pre-tokoferili cili antioksidon fuqishem, mikroperla me veprim antilodhje dhe agjent lemues hidraton dhe ruan lekuren.Aplikohet ne mengjes ne fytyre, qafe dhe dekolte. Evito kontaktin me syte. i krijuar per te minimizuar riskun e reaksioneve alergjike. Formule jo komedogjene. E rekomanduar per lekura sensitive normale mikse.

Sale!

Avene- Tolerance Extreme Cream

L3150 L2520

Trajtim i cili ruan eluilibrin e lekures. I rekomanduar per lekura te ndjeshme dhe shume te ndjeshme me tendence intolerante te cilat behen objekt I alergjive dhe kerkojne sterlitet te larte . Eshte e perbere nga principe aktive te nevojshme te cilat i pergjigjen nevojave fiziologjike te lekures. Secili prej principeve aktive eshte perzgjedhur per cilesine dhe tolerancen e tij. Ky trajtim nuk permban asnje form konservanti, parfumi dhe tenssio ativi te panevojshem per lekuren. Perdorimi: Aplikohet ne mengjes dhe darke ne fytyre dhe qafe te pastruar paraprakisht me lait tolerance extreme duke e qetesuar me uje termal avene. Evito kontaktin me syte.

Sale!

Avene-Cold Cream Pain Surgras

L850 L680

Vetitë ushqyese, mbrojtëse dhe qetësuese të gamës Cold Cream Avène u sjellin komfortin lëkurave të ndjeshme të cilave u mungojnë lipidet dhe uji. Shkuma e tij kremoze pastron me butësi lëkurat e thata deri në shumë të thata. Fytyrë dhe trup.

Sale!

Avene-Hydrance Optimale Riche

L3100 L2480

Hidratimi i lëkurave të ndjeshme është një veprim i përditshëm i domosdoshëm. Për këtë duhen zgjedhur produkte shumë cilësore dhe me një butësi ekstreme në të njëjtën kohë. Hydrance Optimale rivendosekuilibrin hidrik falë bashkimit të përbërësve aktivë që imitojnë sistemin hidratues dhe mbrojtës të filmit të lotit, duke garantuar gjithashtu një biodisponibilitet të Ujë Termal Avene në lëkurë.
Forme galenike hidratuese e pasur që aplikohet në mëngjes dhe/ose në mbrëmje.

Bionike- Defence Tolerance AR +Cream

L2150

Trajtim intesiv per lekurat intolerante me tendence skuqje dhe kuperoze.

Hidraton dhe mbron lekuren, redukton hipersensitivitetin e saj dhe nxit mikroqarkullimin sipërfaqësor.

Zbeh skuqjet dhe venat sipërfaqësore (eritroze, kuperoze) si dhe parandalon rishfaqjen e tyre.

Gjithashtu eshte produkt ideal për të trajtuar skuqjen pas trajtimeve dermokozmetike (psh:  pas lazerit, peeling, etj).