Showing 1–16 of 166 results

Aesthetico- Aloe Vera Active Gel Face

L2828

Eshtë një maskë freskuese, hidratuese, kuruese QE redukton dëmet e shkaktuara nga rrezet UV. I përshtatshëm për masazh relaksues. Ka ndikim pozitiv mbi plagët e vogla dhe papastërtitë në lëkurë në sajë të vetive antibakteriale dhe antiflogjistike. Përdoret për skuqje, kruarje, djegie nga dielli, kafshim insektesh. Ekstraktet e Aloe Vera-s stimulojnë mekanizmat e vetë-riparimit. Përdorët si maskë për kujdesin e përditshëm. Indikohet për lëkurat kuperoze, rozace, lëkurë të thatë dhe sensitive, irritim i akneve dhe procedura peeling ose laser.

Sale!

Avene Fluide Mineral Spf 50+

L2700 L2160

Fluid hidratues me konsistencë të lehtë që siguron një mbrojtje të gjerë ndaj spektrit UVA-UVB në sajë të përbësve SunSitive Protection te krijuar në laboratoret Pierre Fabre.

Sale!

Avene Fluide Mineral Teinte Spf 50+

L2700 L2160

Fluid hidratues me ngjyre me konsistencë të lehtë që siguron një mbrojtje të gjerë ndaj spektrit UVA-UVB në sajë të përbësve SunSitive Protection te krijuar në laboratoret Pierre Fabre.

Sale!

Avene-Hydrance Optimale Legere SPF 20

L3300 L2640

Hidratimi i lëkurave të ndjeshme është një veprim i përditshëm i domosdoshëm. Për këtë duhen zgjedhur produkte shumë cilësore dhe me një butësi ekstreme në të njëjtën kohë. Hydrance Optimale rivendos ekuilibrin hidrik falë bashkimit të përbërësve aktivë që imitojnë sistemin hidratues dhe mbrojtës të filmit të lotit, duke garantuar gjithashtu një biodisponibilitet të Ujë Termal Avëne në lëkurë.
Emulsion oil-free ultra i lehtë, hidratues dhe mbrojtës kundër UVA dhe UVB (me filtër mbrojtës SPF 20) dhe kundër radikaleve të lira.
Aplikohet në mëngjes mbi fytyrë dhe qafë.

Sale!

Avene-Hydrance Optimale Riche SPF 20

L3300 L2640

Hidratimi i lëkurave të ndjeshme është një veprim i përditshëm i domosdoshëm. Për këtë duhen zgjedhur produkte shumë cilësore dhe me një butësi ekstreme në të njëjtën kohë. Hydrance Optimale rivendos ekuilibrin hidrik falë bashkimit të përbërësve aktivë që imitojnë sistemin hidratues dhe mbrojtës të filmit të lotit, duke garantuar gjithashtu një biodisponibilitet të Ujë Termal Avëne në lëkurë.
Emulsion oil-free ultra i lehtë, hidratues dhe mbrojtës kundër UVA dhe UVB (me filtër mbrojtës SPF 20) dhe kundër radikaleve të lira.
Aplikohet në mëngjes mbi fytyrë dhe qafë.

Bioderma – Photoderm AKN Mat Mattifying Fluid (SPF 30)

L3480

Bioderma Photoderm AKN Mat SPF 30 është një përkujdesje mbrojtjeje nga dielli e krijuar specifikisht për fytyra me lëkurë mikse dhe/ose të yndyrshme. Falë kombinimit të filtrave anti-UVA dhe anti-UVB, ky krem dielli ofron një mbrojtje optimale nga rrezet UV. Falë patentës eksluzive Cellular Biopreotection, ajo gjithashtu mbron në thellësi, duke aktivizuar mbrojtjen natyrale të lëkurës, mbron qelizat dhe lufton plakjen e parakohshme të lëkurës. Kompleksi Fluidactiv  është kompleks seborregullues që rregullon sasinë e yndyrës dhe redukton pamjen e imperfeksioneve. Pa ngjyrë, ky fluid me një aromë të lehtë, me një teksturë matifikuese, nuk lë në lëkurë një shtresë të yndyrshme ose shenja të bardha dhe është rezistent ndaj ujit.

Pa paraben

Hipoalergjik

Jo komedogjenik

Tolerancë maksimale

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni para ekspozimit në diell.

Riaplikojeni disa herë gjatë ditës.

Bioderma – Photoderm AR Tinted Cream SPF 50+

L3400

Mbrojtje shume e larte nga dielli dhe kunder skuqjes. Patenta ekskluzive Rosactiv™ qe gjendet tek Photoderm AR vepron direkt ne kapilaret e holle dhe te zgjeruar te lekures, shkak i skuqjes. Enoxolone, molekule e derivuar nga jamballi, qeteson menjehere te skuquren. Per me teper, krahas filtrave UVA/UVB, Photoderm AR ofron mbrojtje te brendshme biologjike: Cellular Bioprotection™. Kjo patente ekskluzive mbron dhe stimulon imunitetin e lekures gjate ekspozimit ne diell. Ngjyra e kremit natyrale permireson pamjen e lekures. Pa parfum Pa paraben Jo komedogjenik Hipoalergjik Aplikojeni para ekspozimit ne diell, rivendoseni disa here gjate dites.

Bioderma – Photoderm Max Aquafluide SPF 50+

L2860

Bioderma Photoderm Max SPF 50+ Aquafluid është një fluid me mbrojtje shumë të lartë i përshtatshëm për lëkura të ndjeshme ose lëkura intolerante ndaj ekspozimit në diell, lëkura të çelëta me quka, lëkura të ekspozuara në intensitet të lartë të diellit (mal, tropik). Është i përshtatshëm për lëkura mikse në të yndyrshme. Ky fluid përmban një kombinim të filtrave anti-UVA dhe anti-UVB. Photoderm Max ofron një mbrojtje optimale kundër rrezeve UV e kombinuar me një mbrojtje biologjike të brendshme: patenta ekskluzive Cellular Bioprotection. Tekstura shumë fluide dhe e lehtë është pa ngjyrë kur aplikohet dhe nuk ju lë një shtresë të yndyrshme dhe as shenja të bardha.

Hipoalergjike

Jo-komedogjenike

Tolerancë maksimale

Aplikojeni para ekspozimit në diell dhe ripërsëriteni shpesh gjatë dites.

Bioderma – Photoderm Max Aquafluide Tinted SPF 50+

L2860

Mbrojtje shume e larte nga dielli, me nje teksture te lehte dhe te thate ne prekje. Kombinimi ekskluziv i filtrave UVA/UVB dhe patentes Cellular Bioprotection™ ofron nje mbrojtje optimale kunder rrezeve te demshme UV. Cellular Bioprotection™ aktivizon mbrojtjen natyrale te lekures, mbron qelizat dhe lufton plaken e parakohshme te lekures. Kombinimi sinergjitik i 3 pudrave jep nje nje pamje mat. E pershtatshme per te gjithe tipet e lekurave, perfshire dhe lekura e kombinuara ne te yndyrshme. Oil free Pa paraben Pa parfum Hipoalergjik Rezistent ndaj ujit Tolerance maksimale Aplikojeni para ekspozimit ne diell. Rivendoseni disa here gjate dites.

Vjen ne 2 ngjyra: Golden Colour dhe Light Colour.

Bioderma – Photoderm Max Crem SPF 50+

L2860

Bioderma Photoderm Max SPF 50+ Crème, është një krem me mbrojtje shumë të lartë i përshtatshëm për lëkura të ndjeshme ose lëkura intolerante ndaj ekspozimit në diell, lëkura të çelëta me quka, lëkura të ekspozuara në intensitet të lartë të diellit (mal, tropik). Është i përshtatshëm për lëkura normale ose të thatë. Ky krem përmban një kombinim të filtrave anti-UVA dhe anti-UVB. Photoderm Max ofron një mbrojtje optimale kundër rrezeve UV e kombinuar me një mbrojtje biologjike të brendshme: patenta ekskluzive Cellular Bioprotection. Tekstura shumë fluide dhe e lehtë është pa ngjyrë kur aplikohet dhe nuk ju lë një shtresë të yndyrshme dhe as shenja të bardha.

Hipoalergjike

Jo-komedogjenike

Tolerancë maksimale

Aplikojeni para ekspozimit në diell dhe ripërsëriteni shpesh gjatë dites.