Showing all 16 results

Derma-E Baby Natural Mineral Sunscreen

L2700

Mbrojtje maksimale nga dielli i dimrit me kremin e diellit të Derma•E.
Formulë antioksiduese për mbrojtjen nga dielli dhe mbi të gjitha oil free. E përshtatshme për çdo moshë mbron nga rrezatimi ultravjollcë, rreziku oksidativ dhe shenja të plakjes së parakohshme.
Formula ka në përbërjen e saj oksid zinku dhe siguron mbrojtjen e duhur nga rrezatimi UV, pa patur kimikate të dëmshme dhe e pasuruar gjithashtu me antioksidues si vitamina C, çaji jeshil dhe me provitaminë B5, kamomil dhe vitaminë E.

Është hipoalergjike, jo irrituese dhe mbi të gjitha është oil-free
Ka një absorbim të menjëhershëm dhe të plotë pa lënë ndjesinë e të yndyrshmes në lëkurë.
Mrojtja nga dielli nuk ka qenë kurrë më e lehtë se me Derma-E

FrezyDerm baby sun care Spf 25

L1850

Ky krem dielli rezistent ndaj ujit mundëson mbrojtje të lartë nga diellit. Kremi mbron lëkurën e fëmijëve nga rrezet e dëmshme UV. Ajo mbron ADN-në dhe mbron nga fotoimmunosupresioni.
Udhëzime mbi përdorimin :Aplikojeni në lëkurë 20-30 minuta para ekspozimit në diell dhe ripalikojeni çdo 1 orë si dhe pas daljes nga deti dhe fshirjes me peshqir.

FrezyDerm Kids Sun + Nip Spf 50+

L2950

Krem dielli rezistent ndaj ujit ka një formulë me veprim të dyfishtë që mundëson mbrojtje të lartë nga diellit dhe largon insektet. Kremi mbron lëkurën e fëmijëve nga rrezet e dëmshme UV, ndërsa vajrat esenciale të eukaliptit dhe pishës largojnë insektet. Ajo mbron ADN-në dhe mbron nga fotoimmunosupresioni.
Udhëzime mbi përdorimin: Aplikojeni në lëkurë 20-30 minuta para ekspozimit në diell dhe ripalikojeni çdo 1 orë si dhe pas daljes nga deti dhe fshirjes me peshqir.

Sale!

La Roche Posay Anthelios Age Correct Spf 50+

L3800 L3040

Krem kundër diellit për lëkurë sensitive me veti anti-age dhe me mbrojtje të lartë (SPF50) dhe Teknologji Cellox-B3, e cila korrigjon rrudhat dhe njollat në fytyrë dhe rikthen elasticitetin.

Formë Doza: 50ml

Mustela Lait Solaire Spf 50+ , 40 ml

L2400

Mbrojtje shumë e lartë SPF 50+ UVB UVA Me rezistencë shumë të lartë ndaj ujit Përforcon barrierën mbrojtëse dhe ruan pasurinë qelizore të lëkurës së bebes dhe fëmijës ndaj agresioneve UV falë Avocado Perseose® Siguri e garantuar që nga lindja* : Lëkura të ndjeshme dhe intolerante ndaj diellit duke përfshirë dhe lëkurat me tendencë atopike Testuar nën kontroll dermatologjik dhe pediatrik . Tolerancë e lartë Hipoalergjenik. I formuluar per perdorim ne fytyre.
– Formuluar për të minimizuar rreziqet nga reaksionet alergjike. 0% parfum, alkool. *Përfshi edhe neonatët duke respektuar rregullat e qëndrimit në diell.
EFIKASITET I PROVUAR: Mbrojtje shumë e lartë SPF50+ UVB UVA Forma galenike e produktit është e këndshme : 100 % Produkti e lë lëkurën të butë dhe elastike dhe nuk ngjit: 100 % Produkti nuk i njollos veshjet: 95 % Test përdorimi i realizuar në kontroll dermatologjik dhe pediatrik pranë 43 bebeve dhe fëmijëve gjatë 2 javëve (përqindja e kënaqësisë).

Exp: 01/2020

Mustela Lait Solaire Spf 50+ (100ml,200ml)

L2800L3400

Mbrojtje shumë e lartë SPF 50+ UVB UVA Me rezistencë shumë të lartë ndaj ujit Përforcon barrierën mbrojtëse dhe ruan pasurinë qelizore të lëkurës së bebes dhe fëmijës ndaj agresioneve UV falë Avocado Perseose® Siguri e garantuar që nga lindja* : Lëkura të ndjeshme dhe intolerante ndaj diellit duke përfshirë dhe lëkurat me tendencë atopike Testuar nën kontroll dermatologjik dhe pediatrik . Tolerancë e lartë Hipoalergjenik
– Formuluar për të minimizuar rreziqet nga reaksionet alergjike. 0% parfum, alkool. *Përfshi edhe neonatët duke respektuar rregullat e qëndrimit në diell.
EFIKASITET I PROVUAR: Mbrojtje shumë e lartë SPF50+ UVB UVA Forma galenike e produktit është e këndshme : 100 % Produkti e lë lëkurën të butë dhe elastike dhe nuk ngjit: 100 % Produkti nuk i njollos veshjet: 95 % Test përdorimi i realizuar në kontroll dermatologjik dhe pediatrik pranë 43 bebeve dhe fëmijëve gjatë 2 javëve (përqindja e kënaqësisë)

 

Exp: 03/2020

Mustela-Spray après-soleil

L2000

Përkujdesje pas diellit për bebe dhe fëmijë që nga dita e parë e lindjes.

Hidraton, qetëson dhe freskon menjëherë

• Aromë e ëmbël dhe delikate

• Fal butësi, elasticitet dhe rehati lëkurës

 

Siguri e garantuar që nga lindja* :
Testuar nën kontroll dermatologjik dhe pediatrik
Tolerancë e lartë
Hipoalergjenik – Formuluar për të minimizuar rreziqet nga reaksionet alergjike.
0% paraben, ftalate, fenoksietanol.

*Përfshi edhe neonatët.

 

Rilastil Sun System Baby spf 50+

L3200

Rilastil spraj emulsion për bebe është formuluar posaçërisht për lekurën delikate të bebeve dhe fëmijëve. Hidraton, zbut dhe parandalon skuqjen. Një teksturë e lehtë, që përthithet shpejt. Siguron një mbrojtje të lartë nga rrezet UVB-UVA. Parandalon skuqjet dhe djegiet nga dielli. Mbron lëkurën kundër plakjes së parakohshme qelizore (Pro-Dna Complex®).

Hidraton, qetëson dhe minimizon skuqjet. I jep lëkurës një nxirje të artë dhe uniforme.

Pa paraben dhe derivate të grurit.

Hipoalergjike.

I testuar klinikisht.

I testuar për nikel, kobalt, krom, paladium dhe mërkur