Showing all 12 results

Cystiphane -Anti Hair Loss Shampoo

L1800

Cystiphane Biorga Anti-Hair loss Shampoo per renie kronike ose rastesore te flokeve ne burra dhe gra. Zink pyrithione I mikronizuar permireson trashesine e flokut. Precursor I Cysteines dhe vitamines B6 mbron rrenjen e flokeve nga agresionet e jashtme. Acid Hialuronik siguron nje hidratim optimal te lekures se kokes duke formuar nje film mbrojtes. 0% paraben fenoksietanol silikon. Perdorimi: Aplikohet ne floket e lagur. Lihet te veproje dhe shpelahet mire. Perdoret tre here ne jave vetem ose se bashku me Cystiphane Anti-Hair loss lotion.

Cystiphane Biorga Anti-Hair loss Shampoo

L1800

Cystiphane Biorga Anti-Hair loss Shampoo per renie kronike ose rastesore te flokeve ne burra dhe gra. Zink pyrithione I mikronizuar permireson trashesine e flokut. Precursor I Cysteines dhe vitamines B6 mbron rrenjen e flokeve nga agresionet e jashtme. Acid Hialuronik siguron nje hidratim optimal te lekures se kokes duke formuar nje film mbrojtes. 0% paraben fenoksietanol silikon.

Cystiphane Biorga Cheveux et Ongles

L3900

Cystiphane Biorga tableta per floke dhe thonj te brishte. Cystine me baze vegjetale 200 mg eshte aminoacid I sulfuruar, hyn ne perberjen e keratines se flokeve dhe te thonjve. Vitamine B6 2mg kontribuon ne sintezen normale te cysteines. Zink 15 mg ndihmon ne normalizimin e gjendjes se thonjve dhe flokeve Arginine 6 mg eshte aminoacid i sulfuruar i cili kontribuan ne rritjen e flokeve dhe te thonjve.

Cystiphane- Anti Hair Loss Lotion

L4200

Cystiphane Biorga Anti-Hair loss Lotion per renie kronike ose rastesore te flokeve ne burra dhe gra. Viniferine Zgjat jeten e qelizave te rrenjes se flokeve. Precursor I Cysteines dhe vitamines B6 mbron rrenjen e flokeve nga agresionet e jashtme. Piroctone Olamine ngadaleson renien e flokeve dhe rrit densitetin. Nxit rritjen e fokeve. 0% paraben fenoksietanol parfum. Perdorimi : 7 sprucime ne dite per 6 jave , pastaj me tje 7 sprucime 3 here ne jave per 6 jave. te mos shpelahet.

Cystiphane- Anti-Dandruff Lotion

L2000

Cistiphane Anti-dandruff lotiontrajtim mbrojtes. E rekomnduar ne ndjesi kruajtjeje, parandalon rishfaqjen e zbokthit. Ka veprim antifungal (climbazole+Miconazole), veprim qetesues (essential juniper oil + Acid malik). 0% paraben fenoksietanol. Locioni masazhohet lehtesisht ne lekuren e kokes te thate, cdo dite. Perdoret vetem ose se bashku me shampot Cystiphane anti-dandruff.

Cystiphane- Hairs And Nails- Strength And Vitality

L3900

Cystiphane Biorga tableta per floke dhe thonj te brishte. Cystine me baze vegjetale 200 mg eshte aminoacid I sulfuruar, hyn ne perberjen e keratines se flokeve dhe te thonjve. Vitamine B6 2mg kontribuon ne sintezen normale te cysteines. Zink 15 mg ndihmon ne normalizimin e gjendjes se thonjve dhe flokeve Arginine 6 mg eshte aminoacid i sulfuruar i cili kontribuan ne rritjen e flokeve dhe te thonjve. Perdorimi: 4 tableta ne dite ne 1 ose 2 doza gjate nje trajtimi 3-mujor , i cili mund te zgjatet ne kohe. Te shoqerohet me Cystiphane Biorga Anti-Hair Loss locion dhe shampo.

Cystiphane- Intensive Anti-Dandruff Shampoo DS

L1800

Cystiphane Anti-dandruff intensive DS Shampoo . E rekomnduar per gjendje zbokthi te shprehur, ndjesi kruajtjeje, irritim. Ka veprim antifungal (climbazole+Miconazole), veprim antiinflamator(essential juniper oil) dhe veprim keratolitik ( acid salicilik3%+Resorcinol 0.5%). 0% paraben fenoksietanol. Rekomnadohet te perdoret 2 ose 3 here ne jave per 6 jave.

Cystiphane- Normalizing Anti-Dandruff Shampoo S

L1800

Cistiphane Anti-dandruff normalising S Shampoo . E rekomnduar per gjendje zbokthi te moderuar, ndjesi kruajtjeje, zbokth i thate , zbokth i yndyrshem. Ka veprim antifungal (climbazole+Miconazole), veprim antiiirritues (essential juniper oil+ Melaleuca) dhe veprim keratolitik ( acid salicilik 1.5 %). 0% paraben silikon fenoksietanol. Rekomandohet te perdoret 2 ose 3 here ne jave per2 muaj pastaj vazhdohet me cystiphane anti-dandruff lotion.

Ecophane Biorga

L3100

EcophaneBiorga Tablets per floke te brishte qe keputen dhe thonj te brishte qe thyhen. Hidrolizate proteinash gruri dhe sesami: Te pasur ne aminoacide qe permbajne squfur ato nxisin formimin e keratines. Vitamine B6: Kontribuon ne sintezen normale te cisteines. Vitamine B8: Normalizon gjendjen e flokut. Zink : Mbron qelizat nga stresi oksidues(dielli, ndotja, lodhja etj). Te merren 2 tableta ne dite gjate vakteve me nje gote te madhe me uje, vetem ose se bashku. Per 3 muaj.

Ecophane- Fortifying Shampoo

L1700

Ecophane Biorga Fortifying shampoo per floke te demtuar te dobet dhe pa shkelqim. Hidrolizate proteinash gruri: Permireson forcimin e flokeve. Panthenol: U jep volum flokeve. Acid Hialuronik: Hidraton lekuren. Magnolidone: Siguron vitalitet dhe mireqenie te perditshme te lekures dhe kokes. 0% paraben fenoksietanol silikon. Aplikohet ne floket elagura dhe masazhohet butesisht. Shkumohet, lihet per nje kohe te shkurter pastaj shpelahet.

Mycogel Biorga

L1650

Mycogel Biorga rekomandohet per lekura te thata dhe te irrituara. Indikacionet: Ne trajtimin e mykozave, pityriasis vesicolor, vetem ose sebashku me barna antifungale. Infeksione bakteriale. Dermatit seborrheik. Lekure te irrituar pse e prirur per irritime, kruajtje, skuqje, skuma sidomos te lokalizuara ne nivelin e zonave te yndyrshme(ball, rreth hundes, mjeker, vetulla). Subjekte te prirur per lekure te yndyrshme, qe paraqesin hiperhidroze, deficence imunitare, nen kortikoterapi etj. Lekure e ndjeshme pas notit ne pishine, pas saunes, pas palestres, etj. Subjekte te ekspozuar ndaj agresoreve te jashtem si : ngrohja dhe lageshtia ose qe veshin rroba te ngushta.. Ky xhel pastrues shkumues ka baze pastruese te bute -pH fiziologjik, pastron pa irrituar dhe respekton ekuilibrin natyral te lekures, permban zink pyrrolidone carboxylate 0.25% dhe baker 0.5% te cilet luftojne shumimin e tharmit (malassezias) qe shakkton irritimin si edhe Melaleuca e cila qeteson diskomfortin. Hipoalergjenik, pa paraben, jo komedogjen. Perdoret njesoj si shampo 2-3 here ne jave ne floke te lagur. Ne fytyre dhe trup 1-2 here ne dite.

Verrufilm Biorga

L2300

Verrufilm Biorga bje trajtim efikas kunder pjeses me te madhe te verrukeve, verruke plantare, verruke vulgare, verruke mozaike. Nje solucion me doza te larta perberesish aktive keratolitike 33.4%. Acid salicilik 16.7% shkrin dhe tret cimentin nderqelizor, ndervepron ne menyre selektive me kreatinocytet dhe modifikon keratinen. Acid laktik 16.7% zvogelon kohezionin e keratinocyteve, hidraton dhe zbut keratinen. I lehte per tu aplikuar. aplikim preciz, higjenik, i padukshem.