Showing 1–16 of 179 results

A-Derma- Exomega Gel Moussant Emollient

L2550

Pa sapun ,pa paraben dhe pa parfum.Produkt ideal për pastrim të butë të lëkurave të thata ,shumë të thata dhe atopike për të gjitha moshat.Bazë larëse e butë dhe rilipiduese që pastron fytyrën me butësi,po ashtu dhe trupin.Ruan  mekanizmat natyralë mbrojtës të lëkurës.

A-Derma- Exomega Lait Emolliente

L3000

Produkt me përmbajtje të lehtë që e bën shumë  të këndshëm përdorimin e tij sidomos në periudhën e verës dhe pranverës.Lëkura rigjen butësinë,rehatinë e munguar kurse barrier e lëkurës përforcohet.
Pa parfum,pa paraben,hipoalergjenik.

A-Derma- Gel Moussant Apaisant

L1200

Përkujdesje larëse në formë xheli,me tolerancë të lartë që khehet në një shkumë kremoze dhe mbrojtëse për një tualet gjithë butësi.Pa sapun,pa apraben,pa kolorant,pa tensio-aktivë.

 

A-Derma- Pain Dermatologique

L800

Përkujdesje në formë të ngurtë për higjenën e lëkurave delikate për të gjithë familjen. Baza e tij pastruese shumë e butë e bashkuar me Lait Avoine Rhealba ndihmon në ruajtjen e filmit hidrolipidik të lëkurës dhe e qetëson atë.Pa paraben,pa sapun,pa alkool,pa konservues

Aesthetico-Active Foam Face

L2590


Pastues i thellë, me përbërës aktivë, pjesë e një gjenerate të re, që realizojnë një pastrim në thellësi. Prania e acidit glikolik dhe acidit salicilik e bëjnë këtë produkt të përshtatshëm për lëkura që kanë nevojë për rivitalizim. E përshtatëshme si terapi shoqëruese për aknet dhe shumë ideale për trajtimet me acide te frutave. Indikohet në akne, rozace, ekzema seborroike, komedone, pore të zmadhuara dhe lëkurë te maturuar.

 

Sale!

Avene- Antirougeurs Lait Nettoyant

L2700 L2160

Qumesht pastrues rifreskues per lekurat e ndjeshme me tendence per skuqje. Konsistenca e fresket dhe ebute redukton menjeher ndjesine e terheqjes duke e qetesuar. Aplikohet ne lekure me ndihmene nje diskete pambuku ose me mollezat e gishtave.

Sale!

Avene- Cleanance Acqua Micellaire

L2400 L1920

Eau micellaire per nje demakijazhim te bute dhe pastrim te lekures(mengjes dhe mbremje) . E rekomanduar per lekura te yndyrshme ,me pika te zeza, akne, irritime, shenja te mbetura , probleme qe shpesh jane kalimtare. Perkujdesjet ceanance, ne saje te efikasitetit te perberbersve te tyre qe tolerohen mire, ndihmojne lekuren te rifitoje qartesine dhe pastertine. I Krijuar per te minimizzuar riskun e reaksioneve alergjike. Formule jokomedogjene. Ne raste te kontaktit me syte shpelajeni me uje te bollshem.

Sale!

Avene- Lait Nettoyant Tolerance Extreme

L2900 L2320

Pastrues I cili ruan eluilibrin e lekures. I rekomanduar per lekura te ndjeshme dhe shume te ndjeshme me tendence intolerante te cilat behen objekt I alergjive dhe kerkojne sterlitet te larte . Eshte e perbere nga principe aktive te nevojshme te cilat I pergjigjen nevojave fiziologjike te lekures. Secili prej principeve aktive eshte perzgjedhur per cilesine dhe tolerancen e tij. Ky trajtim nuk permban asnje form konservanti, parfumi dhe tenssio atici te panevojshem per lekuren. Perdorimi: Aplikohet ne mengjes dhe darke duke masazhuar me levizje rrethore me mollezat e gishtave dhe me pas pastrohet me nje diskete pambuku. Qetesoje duke aplikuar uje termal avene. Apliko me pas trajtimin tolerance extreme.

Sale!

Avene- Lotion Nettoyant

L2100 L1680

Locion pastrues per lekura intolerante. Pa shpelarje, pa parfum. Aplikoje ne mengjes dhe ne darke duke perdorur nje diskete pambuku. Per perdorim te jashtem.

Sale!

Avene- Pain Pelli Intolleranti

L900 L720

Tolerancee larte e higjenes se perditshme. E rekomanduar per lekure sensitive si edhe per lekura qe kane patur me pare probleme me iritimin.Pa permbajtje sapuni, formula e tij me uje termal avene pastron shume mire lekuren. Parcerina rikthen funksionin mbrojtes dhe redukton reaktivitetin e lekures. Me ph e tij fiziologjik Extremely gentle bar jep konfort dhe butesi lekures dhe pa ndjesi terheqje.e formuluar per te minimizuar riskun e alergjive. Per perdorim te jashtem. Evito kontaktin me syte.

Sale!

Avene- Tolerance Extreme Cream

L3150 L2520

Trajtim i cili ruan eluilibrin e lekures. I rekomanduar per lekura te ndjeshme dhe shume te ndjeshme me tendence intolerante te cilat behen objekt I alergjive dhe kerkojne sterlitet te larte . Eshte e perbere nga principe aktive te nevojshme te cilat i pergjigjen nevojave fiziologjike te lekures. Secili prej principeve aktive eshte perzgjedhur per cilesine dhe tolerancen e tij. Ky trajtim nuk permban asnje form konservanti, parfumi dhe tenssio ativi te panevojshem per lekuren. Perdorimi: Aplikohet ne mengjes dhe darke ne fytyre dhe qafe te pastruar paraprakisht me lait tolerance extreme duke e qetesuar me uje termal avene. Evito kontaktin me syte.

Sale!

Avene-Demaquillant Douceur Yeux

L1850 L1480

Formë galenike fluide, burim qetësimi për lëkurën e brishtë të zonës rreth syve që fal një ndjesi të këndshme pastërtie. Duke qenë se është izotonik me lotët, rekomandohet për të gjitha ato që kanë sy shumë të ndjeshëm dhe që përdorin lente kontakti, Pa parfum, pa paraben.

Sale!

Avene-Mousse Nettoyante

L2250 L1800

Avène Shkumë Pastruese pastron, heq make-up dhe eleminon papastërtitë dhe tepricën e yndyrës. Baza pastruese adstrigjente ngushton poret. Acidi glutamik balancon prodhimin e yndyrës. Agjentet hidratues i japin fleksibilitet lëkurës. I pasur me Ujë Termal Avène, ka veti zbutëse dhe anti-irrituese. Kjo shkumë pastruese lë në lëkurë një ndjesi freskie. Pa sapun. Hipoalergjik. Jo komedogjenik. Pa paraben.
Mënyra e përdorimit: Aplikojeni produktin në lëkurë të lagur. Masazhojeni me gishta në të gjithë fytyrën dhe shplajeni.