Showing all 8 results

Advanced Perfecting Shield

L12880

Eshte inovacion antirrudhe e Teoxane-it:
• Riforcon mbrojtjen e lekures me anti-glycation, duke rritur perqendrimin e antioksidanteve , peptidet antirrudhe dhe nje specter I gjere mbrojtes kunder diellit te kombinuar ne menyre sinergjike me formulen hidratuese mbrojtese dhe rivitalizuese te Teoxane-it.
• Advanced Percting shield hidraton, ristrukturon dhe mbron fytyren gjate dites nga rrezet UVA, UVB dhe agresoreve te tjere te mplakjes,duke rritur rezistencen kunder shenjave te dukshme te plakjes .
• I koloruar me pigmente reflektuese ted rites per ti dhene lekures tonus te ndryshem. Ky korrektor hidratues gjate dites unifikon dhe I jep lekures shkelqim kunder plakjes.

RHA Michellar Solution

L3360

RHA Michellar solution eshte hapi I pare ne ritualin tuaj te perditshem te kujdesit te lekures me kompleksin unik te perberesve aktiv ,te cilet kane te inkorporuar procesin e patentuar RHA dhe uje trendafili. Heq make-up dhe pastron lekuren ne menyre perfekte madje edhe lekurat me sensitive. Mund te perdoret gjithashtu ne pergatitjen e lekures per nje procedure estetike profesionale.
Rezultatet:
• Lekura eshte e pastruar ne menyre perfekte nga make up dhe papastertite
• Lekura eshte e hidratuar dhe e tonifikuar
• Aplikoje ne fytyre dhe sy ne mengjes dhe mbremje pa shpelarje per pastrim dhe heqje make –up

 

Teoxane- Advance Filler Dry Skin

L12880

Krem hidratues dhe anti-age,  I cili mundëson hidratim optimal fale acidit hialuronik rezilent (RHA) . Tekstura e saj unike  e pasuruar me gjalpë shea është veçanërisht e adaptuar për lëkura të thata.

Teoxane- Advanced Filler Normal to Combination Skin

L12880

Kombinimi ekskluziv I RHA dhe agjenteve ristrukturues ndihmon ne mbajtjen e hidratimit per nje kohe te gjate nderkohe qe stimulon acidin hialuronik dhe kolagjenin ne lekure dhe redukton dukshem rrudhat. Tekstura e esaj unike e bute eshte specifikisht per ti dhene comfort lekures se thate. Nje perqendrim I larte I perberesve aktiv shoqerojne dhe mbeshtesin efektet e procedurave estetike profesionale.

Teoxane- Perfect Skin Refiner

L12880

Trajtim nate e pasuruar me  10% acid glikolik  dhe një serë përbërësish të tjerë me veprim qetësues dhe zbutës. Paketim Airless për të mundësuar ruajtje optimale të principeve. Këshillohet si trajtim gjatë stinëve ku rrezatimi  është I ulët(vjeshtë dhe dimër).

Teoxane- R[II] Eyes

L9100

Krem për konturin e syve i dizenjuar së bashku me një aplikator. E njohur për formulën e saj të veçantë e cila i dha çmim si Best Cosmetic nga Anti ageing & Beauty Trophy. Ofron zgjidhje kundër qeseve dhe rratheve në sy, njëkohesisht zbeh rrudhat e dukshme.

Teoxane- RHA Serum

L16660

Serum lehtësisht I absorbueshëm me përqendrim të larte të RHA(resilent hyaluronic acid). I kombinuar  me antioksidantë të fuqishëm për të ndihmuar lëkurën në nxitjen e rigjenerimit qelizor. Për një rezultat më optimal, këshillohet të kombinohet me kremin Advance filler.

Teoxane- RHA VCIP Serum

L18900

Serum I pasuruar me acid hialuronik rezilent (RHA) I cili falë kësaj formule me acid hialuronik të lidhur ofron  hidratim optimal dhe qëndrim të acidit hialuronik për një kohë më të gjatë , ndryshe nga formulat e tjera. Përmban Vitaminë C me efekt zbardhues dhe anti-age.

Është  vene re se për 28 ditë rrit elasticitetin e lëkurës me 21.5% duke nxitur gjithashtu prodhimin e kolagjenit.