Showing all 9 results

Phyto – Phytoplage After-Sun Remoisturizing Shampoo

L2260

Phytoplage shampo rihidratuese pas dielli per floke dhe trup eshte nje pastrues pas dielli qe ndihmon neutralizimin e efekteve tharese te diellit, duke eleminuar butesisht kripen, reren dhe klorin dhe mbetjet e kremit te diellit. Perdorni kete shampo pastruese per te lene floket dhe lekuren shume te bute dhe te hidratuar ne thellesi. Aplikojeni ne floke dhe lekure te lagur, masazhojeni dhe shplajeni.

Phyto – Phytoplage Huile Protectour

L2260

Ideal për notarët që janë të ekspozuar vazhdimisht ndaj klorit dhe ujit të kripur. Mbrojini fibrat e flokëve dhe ruani ngjyrën me Phytoplage L’Original Protective Sun Oil. E përkryer për këdo që ka flokë shume të thatë ose të dëmtuar dhe që është vazhdimisht i ekspozuar ndaj klorit ose ujit të kripur. I pasuruar me vaj e dyllit te ullirit formon një filtër UV që mbron flokët dhe ngjyrën e tyre nga efektet e dëmshme të diellit, detit dhe pishinës.

Spruconi  flokët e thatë ose të lagur para dhe gjatë ekspozimit të diellit ose të klorit. Perseriteni edhe pas notit. Vetëm për përdorim të jashtëm.

Phyto – Phytoplage Voile Protecteur

L2400

Phytoplage Voile Protecteur formon një film të tejdukshem në flokë, duke e mbrojtur nga efektet tharëse të diellit, kripës dhe klorit. Përmban një filtër UV, e cila formon një barrierë që mbron flokët nga dielli. Kjo formulë e pasur me ekstrakt luledielli, gjalpë Illipe, ekstrakt zambaku uji dhe bajame e ëmbël hidratojnë dhe ushqejnë flokun. Falë efektit stilues, mund të përdoret në plazh dhe qytet. Jo i yndyrshëm, e lë flokun të mbrojtur dhe plot shkëlqim.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni në flokë të thatë ose të lagur para ekspozimit në diell, riaplikojeni nëse është e nevojshme.

Phyto- Phytobaume Color Protect

L2260

Konfeksioni: Tubet 150ml

Karakteristikat e produktit: Balsam për flokë të trajtuar . I përdorur pas çdo larje , PHYTOBAUME ÉCLAT COULEUR shtrin menjëherë  dhe ruan për një kohë të gjatë shkëlqimin e flokëve të trajtuar.Të thjeshtë për tu krehur, flokët janë të mëndafshtë dhe ngjyra shkëlqen.

 Formulimi:Pa silikon. Ekstrakti i frutave të Ollivello Spinoso me veti ushqyese dhe antioksidante, vepron si nje mbrojtës i vërtetë qelizor për të fiksuar dhe ruajtur ngjyrën.Ekstrakti i grejpfruit i bashkuar me acidet e luleve të hibiscus mbyll thekët e flokëve për një shkëlqim të jashtëzakonshëm.

Phyto- Phytojoba Masque

L3800

Konfeksioni :Vazo 200ml

Karkateristikat e produktit: Maskë pwr shkëlqim dhe hidratim tw lartë për flokë të thatë. E krijuar posaçërisht për flokë të thatë.Pas shpëlarjes, flokët gjejnë menjëherë hidratimin e munguar.

Indikimet: Për flokë të thatë

Formulimi: Pa silikon.Vaji I jojobas i ekstraktuar nga farat e bimës, është përzgjedhur për delikatetesën e tij dhe vetitë rigjeneruese,zbutëse dhe mbrojtëse. Mikroproteinat e grurit kontribuojnë në një hidratim që zgjat.Vaji esencial i portokallit të ëmbël nga Afrika e Jugut dhe ekstrakti i farave të anxhelikës, me veti tonifikuese dhe pastruese,u sjellin brilancë dhe vitalitet flokëve.

Phyto- Phytokeratine Masque

L3800

Konfeksioni :Vazo 200ml

Karkateristikat e produktit: Maskë ultra riparuese për flokë të dëmtuar që këputen.Trajtim specifik për një riparim intensiv dhe të menjëhershëm të flokëve të dëmtuar. Me përbërje të mëndafshtë, i dhuron forcë dhe brilancë flokëve më të dëmtuar.

 Indikimet:Për flokë të dëmtuar.

Formulimi: Keratina vegjetale, e injektuar në thellësi te flokut, rindërton arkitekturën e brëndëshme të fibrës.Sinergjia mes dy tipologjive të acidit hialuronik e ruan ujin në qëndër të flokut për ti siguruar një përqindje hidratimi optimale dhe vepron njëkohësisht në sipërfaqe të flokut për ti ridhënë konsistencë.Ceramidet lëmojnë thekët dhe mbyllin mikrolezionet.

Phytocyane Shampoo

L1830

Konfeksioni: flakon 200ml
Karakteristikat e produktit: Shampo ridensifikuese për rënien e flokëve tek femrat.Aleate e çmuar dhe plotësuese e trajtimit kundër rënies së flokut me ampulat PHYTOCYANE. Kjo shampo u rikthen gjallërinë flokëve falë një sinergjie substancash vegjetale dinamizuese
Indikimet: Indikohet për rënie floku tek femrat me origjinë të ndryshme: stresi, lodhja, dieta, shatzania.
Formulimi: Ginkgo biloba e shoqëruar me vitaminën B6 dhe ekstraktin e chinës, aktivizon metabolizmin qelizor dhe rezistencën e fibrës së flokut duke i forcuar.Prociandolet e rrushit, kapës të radikaleve të lira, mbrojnë rrënjën e flokut dhe parandalojnë plakjen.

 

Phytolium Shampoo

L1830

Konfeksioni: tub 125ml
Karakteristikat e produktit:Koncentrat energjie i pasur me elementë natyralë për të larë flokët duke zgjatur efektin e trajtimeve intensive kundër rënies së flokëve tek meshkujt Phytolium 4. Flokët rigjejnë gjallërinë dhe densitetin.Aromë 100% natyrale.
Indikimet: Indikohet për rënie floku tek meshkujt.
Formulimi: Kjo shampo bashkon ekstraktin e Rooibos, i njohur për vetitë e tij stimuluese dhe tonifikuese me lëkurën e kinës që dinamizon rrënjën e flokut dhe forcon lëkurën e skalpit të flokut.Vitamina B3 e kombinuar me oligoelementët e zinkut dhe me ekstraktet e ginsengut dhe salvias u dhuron forcë dhe rezistencë flokëve.

 

Phytopanama Shampoo

L1830

Konfeksioni: Flakon 200ml
Karakteristikat e produktit: Shampo delikate, ekuilibruese për përdorim frekuent në flokë me tendencë të yndyrshme.
Indikimet: Kryesisht e indikuar për të larë delikatësisht flokët më tendencë të yndyrshmë çdo herë që është e nevojshme, PHYTOPANAMA rregullon tepricat e yndyrës pa provokuar reagimin hiperseborroik.Flokët gjejnë lehtësi dhe butësi.
Formulimi:Druri i Panamasë, i pasur me saponina , njihet për vetitë e tij përthithëse te sebumit.Eshtë një nga agjentët larës të rrallë me origjinë tërësisht natyrale.