Showing 1–16 of 24 results

Comfort Supreme

L6900


Light nutritive cream: ushqen, hidraton, qeteson ndjenjen e terheqjes dhe diskomfortit ne lekurat e thata. I pasur me vaj argani I cili e ristrukturon lekuren duke dhene ndjenjen e komfortit dhe ul ndjenjen e terheqjes si pasoje e faktoreve te jahstem (I ftohti, era, uji, nxehtesia,ajri I kondicionuar).Dite pas dite lekura juaj hidratohet dhe ushqehet intensivisht duke larguar ndjesine e terheqjes dhe duke lene nje ndjesi absolute komforti. Aplikojeni cdo mengjes ne fytyre dhe qafe.

Galenic- Aqua Infini Refreshing Cream

L4900

Produkt që përvec hidratimit,ushqen dhe I jep lëkurës një rehati të pakrahasueshme edhe kur ajo është shumë e thatë.

Përmbajtja:

-Acid hialuronik dhe polimere të njëtrajtshme të cilat zbusin lëkurën dhe mbajnë molekulat e ujit brenda në qelizë.

-Glicerinë vegjetale me efekt hidratues

-Vajëra të pasur me acide yndyrorë

-Vitaminë E(antioxidant)

Përdorimi:Aplikojeni në mëngjes në fytyrë dhe qafë si dhe në dekolte.

Galenic- Aqua Infini Skincare Lotion

L2800

Një përforcues efikas për të gjithë produktet e përkujdesjes së lëkurës.Apliikohet pas larjes së fytyrës,përpara se të përdorni produktet e mirëbajtjes së lëkurës.Falë efektit që ka,ky produkt do të shndërohet menjëherë në produktin themelor të rutinës suaj të bukurisë ,cdo mëngjes dhe mbrëmje.
Përmbajtja:

-Acid hialuronik dhe polimere të njëtrajtshme të cilat zbusin lëkurën dhe mbajnë molekulat e ujit brenda në qelizë.

-Glicerinë vegjetale me efekt hidratues

-Lulja e gurit(Meksikë)e cila I mbijeton kushteve ekstreme të temperaturave.Kjo bimë ka aftësi të mbajë ujin në bërthamën qelizore për të siguruar një hidratim të plotë ,në cdo stinë

Përdorimi:Në mëngjes dhe në darkë,pas larjes së fytyrës dhe përpara se të vendosni serumin ose kremin

Galenic- Aqua Infini Water Booster Serum

L5900

Produkt me veprm të përqëndruar në lëkurë për ti sjellë asaj hidratim të vazhdueshëm.Ky serum, “mbush” qelizat me ujë për ti dhënë kësaj të fundit bukuri natyrale.Tekstura e tij likuide I fal lëkurës freski dhe ndjesi të vazhdueshme hidratimi.

Përmbajtja:

-Acid hialuronik dhe polimere të njëtrajtshme të cilat zbusin lëkurën dhe mbajnë molekulat e ujit brenda në qelizë.

-Glicerinë vegjetale me efekt hidratues dhe zbutës betaine

– Lulja e gurit(Meksikë)e cila I mbijeton kushteve ekstreme të temperaturave.Kjo bimë ka aftësi të mbajë ujin në bërthamën qelizore për të siguruar një hidratim të plotë ,në cdo stinë

-Mikroflluska të ngjeshura vajrash të cmuar që formojnë një film I cili mban ujin në zemër të qelizës

Përdorimi:Në mëngjes dhe darkë pasi të këni përdorur locionin Aqua Infini dhe përpara se të përdorni kremin e rutinës suaj

Evitonin kontaktin me sytë

Galenic- Beaute De Nuit Chrono Active Aqua Gel

L7000

Përkujdesja esenciale gjatë natës për tu zgjuar me një lëkurë të bukur.Ky kronoxhel është me të vërtetë një ushqyes dhe trajtues që vepron kur ju flini.Kur të zgjoheni,lëkura duket më e plotë,e shlodhur dhe më e re.Kjo formulë eleminon butësisht qelizat e vdekura për një lëkurë rrezëllitëse dhe penetron lehtësisht në lëkurë.Me ngjyrë të kaltër dhe aromë irisi e mimoze,ky krem thjesht do tju magjepsë.

Përbërësit:

-Caricaceous macro-protease,e marrë nga papaja,që eleminon qelizat e vdekura pa “sulmuar” lëkurën gjatë gjithë natës

-Acid hialuronik me përqendrim të madh për të mbajtur ujin në zemër të qelizave gjatë natës

Përdorimi:Aplikoni natën një shtresë  në fytyrë dhe qafë.Pak produkt ju mjafton

Galenic- Beaute De Nuit Radiance Booster

L7300

Produkti që rizgjon bukurinë natyrale të lëkurës.Me teksturë xhel-krem dhe ngjyrë të trëndafiltë, ky krem rikthen shkëlqimin natyral dhe  e bën lëkurën të duket e mahnitshme.

Përbërësit:

-mikrosferat e rubinit që i japin lëkurës ngjyrë natyrale të trëndafiltë

– Glicerinë vegjetale që hidraton

– Vitamina E për të mbrojtur radikalët e lirë

– Vitamina B3 që njihet për vetitë stimuluese në shkëlqimin e ngjyrës

Përdorimi:

Për shkëlqim natyral të menjëhershëm,aplikojeni në mëngjes

Në 3 javë përdorim të rregullt,lëkura do të ketë fituar bukuri dhe rini natyrale

Mund të përdoret dhe si bazë make up

Galenic- Confort Supreme Intense Nutritive Night Cream

L6900

Krem me teksturë të pasur që ushqen dhe rivitalizon lëkurën gjatë natës.

Me aromë të vecantë të jaseminit,arganit,manjolës,vaniljes dhe kashmirit,si dhe me një ngjyrë të ëmbël ari,ky krem është gjenerata e re e produkteve me strukturë termosensitive(Shkrin në tëmperaturën e lëkurës)

PËrbërësit:

-Vaj i përqëndruar argani

-Vaj kokosi

-Agjentë zbutës

-Vitamine E antioksidante

Përdorimi:

Merrni pak sasi nga kremi dhe përhapeni fillimisht në duar e më pas në fytyrë.Këshillohet të përdoret gjatë natës për një veprim më të thelle e intensiv.Lëkura do të shpëtojë një herë ë mirë nga thatësia dhe ndjena e diskomfortit.

Galenic- Confort Supreme Light Nutritive Cream

L6900

Krem me teksturë të lehtë dhe veti të mëdha ushqyese që zbut dhe ushqen intensivisht lëkurat e dehidratuara dhe ato të thata,duke larguar shenjat e diskomfortit.Me aromë jasemini,argai,vaniljeje,manjole dhe kashmiri,ky krem lehtësisht i përhapshëm dhe aspak yndyror është zgjidhja e lëkurave të thata.

Përbërësit:

-Vaj i përqendruar argani

-Agjentë zbutës

-Vitaminë E antioksiduese

Përdorimi:

Ngrohni një sasi të vogël kremi në duart tuaja.Aplikojeni në mëngjes në fytyrë dhe qafë,cdo ditë ose kur ta ndjeni lëkurën të parehatshme.

Galenic- Confort Supreme Make-Up Remover Oil

L3100

Një vaj pastrues make upi jo yndyror që heq me një lëvizje të vetme dhe papastërtitë më të vështira.Në formë xheli ë artë,me aromë manjole dhe kashmiri,ky vaj në kontakt me ujin kthehet në një qumësht qe pastron dhe hidraton lëkurën,

PËrbërja:

-vaj argani i përqendruar

-Vaj ushqyes ricini

-Vitaminë E si antioksiduese

Përdorimi:

Aplikojeni në fytyrë dhe në sy,masazhojeni dhe lagni duart që vaji xhelatinoz të kthehet në qumësht.Shpëlajeni me ujë të bollshëm.

Galenic- Confort Supreme Revitalising Duo Serum

L7550

Serum tepër i vecantë bifazik,me teksturë të lehtë por që ushqen intensivisht lëkurën duke i falur një ndjesi të pakrahasueshme mirëqenieje.Pak pika mjaftojnë për një lëkurë të butë e të mëndafshtë.

Përbërësit:

-Vaj argani i përqendruar

-Glicerinë vegjetale hidratuese

-Vitaminë E antioksidante

Përdorimi: Tundni mirë shishen para përdorimit.Aplikoni pak pika serum në fytyrë dhe në qafë pasi i keni pastruar paraprakisht.Përdoreni këtë serum në mëngjes dhe në darkë përpara përdorimit të produkteve hidratues/antirrudhe

Galenic- Confort Supreme Rich Nutritive Cream

L6900

Krem i trashë me ndjesi të kadifenjtë në prekje që zbut dhe ushqen intensivisht lëkurën e thatë.Ideal për lëkurat shumë të thata,ky produkt nuk është aspak i yndyrshëm përpos përmbajtes së përqendruar në vajëra ushqyes.Me një aromë fantastike  të jaseminit,arganit,vaniljes dhe manjlës.

Përbërësit:

-Vaj argani të përqendruar

-Vaj susami dhe gjalpë shea

-Agjentë zbutës

-Ekstrakt qetësues i kalendulës

-Vitaminë E antioksidante

Përdorimi:

Aplikojeni në mëngjes dhe në mbrëmje,në fytyrë dhe qafë,pasi të keni pastruar lëkurën.

Galenic- Diffuseur De Beaute

L7300

Produkt që “shuan etjen për ujë”të lëkurës duke I falur asaj butësi dhe shkëlqim.Me teksturë të lehtë dhe aromë magjepsëse.

Përmbajtja:

-Acid hialuronik dhe polimere të njëtrajtshme të cilat zbusin lëkurën dhe mbajnë molekulat e ujit brenda në qelizë.

-Glicerinë vegjetale me efekt hidratues dhe zbutës betaine

-Pudra matifikuese të cilat përthithin sebumin

Përdorimi:I përshtatshëm për lëkura normale në mikse,ky emulsion aplikohet në mëngjes në fytyrë,qafë dhe dekolte.

Galenic- Ophycee Correcting Cream

L6500

Një krem ​​hidratues anti-rrudhë që zbut lëkurën duke siguruar komfort dhe shkëlqim.Krem i butë blu, i freskët me aromë shalqiu, jasemini dhe druri sandali.

Përbërësit:

-Ekstrakti i algave blu

-Vitaminë E

-Molekula zbutëse

-Gjalpë kariteje

Përdorimi:Aplikojeni në mëngjes në fytyrë,qafë dhe dekolte.

 

Galenic- Ophycee Correcting Emulsion

L6450

Një krem ​​hidratues anti-rrudhë që zbut lëkurën duke siguruar komfort dhe shkëlqim.Krem i butë blu, i freskët me aromë shalqiu, jasemini dhe druri sandali.

Përbërësit:

-Ekstrakti i algave blu

-Vitaminë E

-Molekula zbutëse

-Gjalpë kariteje

Përdorimi:Aplikojeni në mëngjes në fytyrë,qafë dhe dekolte.

Galenic- Ophycee Correcting Serum

L7150

Një serum me intensitet të jashtëzakonshëm që korrigjon rrudhat për lëkurë tepër të butë dhe më të re.Serum ngjyrë  blu, me nota të freskëta dhe të lehta me shënime të nuhatjes së shalqi , jasemini dhe sandalëood.

Përbërja:

-Ekstrakti i algave blu

-Vitaminë E

-Molekula zbutëse

-Mikrosfera të acidit hialuronik që mbushin rrudhëzar dhe rrudhat menjëherë.

-Micro-nacre,që reflektojnë dritën,bëjnë që rrudhat mos duken shume dhe rinojnë dukshëm lëkurën,

Përdorimi:Aplikojeni ne mengjes dhe në mbremje përpara kremit të përditshëm

Galenic- Ophycee Creme Yeux Lissante

L5600

Një krem sysh i cili fshin të gjitha shenjat e moshës,rrudhat,rrathët e zinj dhe qeskat e fryra.Zbut dhe rikthen shkëlqimin natyral tek sytë.Teksturë deikate,e freskët dhe aspak yndyrore,me ngjyrë të kaltër e aromë të shalqiut dhe jaseminit.

Përbërësit:

-Ekstrakti i algave blu

-Vitaminë E

-Molekula zbutëse

-Glukolipide

-Pudër optike që pasqron dritën natyrale

Përdorimi:Aplikojeni ne mengjes dhe /ose në mbrëmje në konturin e syve