Showing all 13 results

Bioscalin – Maschera Fortificante Dopo-Shampoo

L2340

Flokë të ristrukturuar dhe të mbrojtur falë Bioscalin ® Maskë Forcuese me Physiogenina. Ashtu si lëkura, edhe flokët kanë nevojë, herë pas here, një trajtim intensiv që i rigjeneron dhe ushqen ato në thellësi. Për këtë arsye, një maskë forcuese nuk duhet të mungojë një program të plotë përkujdesjeje të flokëve që kujdeset vërtetë për shëndetin dhe bukurinë e flokëve. Bioscalin ® me Physiogenina Maskë forcuese pas shampos është një maskë inovative me veprim të shpejtë për flokë të dobët e të hollë, me tendencë për rënie. Ideale për të kompletuar rutinën tuaj të kujdesit ndaj flokëve, Bioscalin ® Physiogenina Maskë rekomadohet për të rritur veprimin e trajtimit me tableta dhe ampula. Thelbi i formulimit është kompleksi inovativ, Physiogenina. Studimet in vitro kanë treguar që është në gjendje të rrisë procesin fiziologjik të vetëriparimit qelizor, që është thelbësor për mirëqënien e folikulit të flokut dhe skalpit dhe si rrjedhojë e rritjes së flokëve. Formula është e pasur me përbërës aktivë që veprojnë direkt në fibrën e flokut dhe në skalp: Aminoacide kanë veprim riparues në kutikulat e dëmtuara; në të njejtën kohë ristrukturojnë fibrën e flokut, duke e mbrojtur nga agjentët e jashtëm (tharësja e flokëve dhe krehëri) Ceramide , të ngjashme me strukturën lipidike të skalpit, ndihmojnë ta mbajë të hidratuar dhe të shëndetshëm. Zbutës të gjeneratës së fundit disiplinon flokët. Në fund, teknologjia e patentuar siguron që përbërësit aktivë të depërtojnë në flokë dhe skalp, duke i rezistuar shplarjes për një veprim efektiv dhe që zgjat. Formula Bioscalin ® Physiogenina Maskë Forcuese është e testuar nën kontroll dermatologjik për të minimizuar rrezikun e alergjive. Pa paraben. Udhëzime mbi përdorimin Konsistenca kremoze speciale e maskës ju lejon një aplikim të lehtë në të gjithë gjatësinë e flokëve, deri në skalp, me të cilën duhet të jetë në kontakt. Mjaftojnë 3 minuta qëndrim në flokë të lagur, pas shampos të të njejtës linjë forcuese me Physiogenina, për të pasur në fund flokë të ristrukturuar dhe të mbrojtur, dukshëm të bukur dhe të shëndetshëm. Shplajeni me ujë të bollshëm pas aplikimit. Këshillohet përdorimi i Bioscalin® Physiogenina Maskë 1-2 herë në javë. Flokë të ristrukturuar dhe të mbrojtur falë Bioscalin ® Maskë Forcuese me Physiogenina. Ashtu si lëkura, edhe flokët kanë nevojë, herë pas here, një trajtim intensiv që i rigjeneron dhe ushqen ato në thellësi. Për këtë arsye, një maskë forcuese nuk duhet të mungojë një program të plotë përkujdesjeje të flokëve që kujdeset vërtetë për shëndetin dhe bukurinë e flokëve. Bioscalin ® me Physiogenina Maskë forcuese pas shampos është një maskë inovative me veprim të shpejtë për flokë të dobët e të hollë, me tendencë për rënie. Ideale për të kompletuar rutinën tuaj të kujdesit ndaj flokëve, Bioscalin ® Physiogenina Maskë rekomadohet për të rritur veprimin e trajtimit me tableta dhe ampula. Thelbi i formulimit është kompleksi inovativ, Physiogenina. Studimet in vitro kanë treguar që është në gjendje të rrisë procesin fiziologjik të vetëriparimit qelizor, që është thelbësor për mirëqënien e folikulit të flokut dhe skalpit dhe si rrjedhojë e rritjes së flokëve.
Formula është e pasur me përbërës aktivë që veprojnë direkt në fibrën e flokut dhe në skalp: Aminoacide kanë veprim riparues në kutikulat e dëmtuara; në të njejtën kohë ristrukturojnë fibrën e flokut, duke e mbrojtur nga agjentët e jashtëm (tharësja e flokëve dhe krehëri) Ceramide , të ngjashme me strukturën lipidike të skalpit, ndihmojnë ta mbajë të hidratuar dhe të shëndetshëm. Zbutës të gjeneratës së fundit disiplinon flokët. Në fund, teknologjia e patentuar siguron që përbërësit aktivë të depërtojnë në flokë dhe skalp, duke i rezistuar shplarjes për një veprim efektiv dhe që zgjat.
Formula Bioscalin ® Physiogenina Maskë Forcuese është e testuar nën kontroll dermatologjik për të minimizuar rrezikun e alergjive.
Pa paraben.
Udhëzime mbi përdorimin: Konsistenca kremoze speciale e maskës ju lejon një aplikim të lehtë në të gjithë gjatësinë e flokëve, deri në skalp, me të cilën duhet të jetë në kontakt. Mjaftojnë 3 minuta qëndrim në flokë të lagur, pas shampos të të njejtës linjë forcuese me Physiogenina, për të pasur në fund flokë të ristrukturuar dhe të mbrojtur, dukshëm të bukur dhe të shëndetshëm. Shplajeni me ujë të bollshëm pas aplikimit. Këshillohet përdorimi i Bioscalin® Physiogenina Maskë 1-2 herë në javë.

Bioscalin TricoAGE45+ Antieta Maschera

L2340

Bioscalin TricoAGE45+ Antieta Maschera. Bioscalin TrioAGE Maschera trajton intensivisht pas shampos floket e femrave , me veprim te shpejte, te cilat jane demtuar apo holluar me kalimin e moshes. Maska aplikohet pas shampos ne floke te lagesht te tamponuar me peshqir, lihet per pak minuta dhe me pas shpelahet me uje te bollshem.

Ducray- Nutricerat Masque

L2500

Ushqen dhe riparon flokun në mënyrë intensive.Mbron dhe ristrukturon sipërfaqjen e fijes së flokut.Lehtëson krehjen e flokëve.
Përbërësit: gjalpë illipe 2%, kompleks rilipidues1%,dyll emulsionues 20%

FreezyDerm-Hair Force Mask Strength

L2290

E pasuruar me vaj dafine dhe vitaminë C dhe B, kjo maskë trajtuese për flokët rindërton dhe forcon flokët e dëmtuar, ndërsa ceramidet parandalojnë dëmtimet e mëtejshme të flokut. Maska trajton rënien sezonale dhe kronike të flokut si dhe riskruturon dhe parandalon këputjen e tij.
I pershtatshem: Rëniën e flokut, Alopecia androgjenike, Rënien e flokëve kronike nga faktorë hormonalë, Rënien e flokëve sezonale, Flokët e dobët
Perdorimi: Përdoreni maskën 1 deri në 2 herë në javë. Aplikoni sasi të bollshme në flokë të lagur, duke përfshirë rrënjën dhe fundin e flokëve. Lëreni makën për 5 minutadhe krihni flokët me një krehër me dhëmbëza të gjera përpara se ta shpëlani kokën me ujë të ftohtë. Mund të përdoret në kombinim me produktet e tjera Hair Force nga FREZYDERM.
Perberesit: Vaj dafine| Vitaminë B | Vitaminë C: Rindërtim dhe riforcim, Ekstrakt nga saw palmetto: Riforcim i rritjes së flokut, Ceramide: Parandalim i këputjes së flokut

Phyto- Phytojoba Masque

L3800

Konfeksioni :Vazo 200ml

Karkateristikat e produktit: Maskë pwr shkëlqim dhe hidratim tw lartë për flokë të thatë. E krijuar posaçërisht për flokë të thatë.Pas shpëlarjes, flokët gjejnë menjëherë hidratimin e munguar.

Indikimet: Për flokë të thatë

Formulimi: Pa silikon.Vaji I jojobas i ekstraktuar nga farat e bimës, është përzgjedhur për delikatetesën e tij dhe vetitë rigjeneruese,zbutëse dhe mbrojtëse. Mikroproteinat e grurit kontribuojnë në një hidratim që zgjat.Vaji esencial i portokallit të ëmbël nga Afrika e Jugut dhe ekstrakti i farave të anxhelikës, me veti tonifikuese dhe pastruese,u sjellin brilancë dhe vitalitet flokëve.

Phyto- Phytokeratine Masque

L3800

Konfeksioni :Vazo 200ml

Karkateristikat e produktit: Maskë ultra riparuese për flokë të dëmtuar që këputen.Trajtim specifik për një riparim intensiv dhe të menjëhershëm të flokëve të dëmtuar. Me përbërje të mëndafshtë, i dhuron forcë dhe brilancë flokëve më të dëmtuar.

 Indikimet:Për flokë të dëmtuar.

Formulimi: Keratina vegjetale, e injektuar në thellësi te flokut, rindërton arkitekturën e brëndëshme të fibrës.Sinergjia mes dy tipologjive të acidit hialuronik e ruan ujin në qëndër të flokut për ti siguruar një përqindje hidratimi optimale dhe vepron njëkohësisht në sipërfaqe të flokut për ti ridhënë konsistencë.Ceramidet lëmojnë thekët dhe mbyllin mikrolezionet.

Rene Furterer- Karite Hydra Ritual Mask Dry Hair

L4650

Maska hidratuese dhe ushqyese ka në përmbajtje gjalpin e karitesë dhe ekstraktin e cimentrios që së bashku mundësojnë hidratim intensive dhe të dukshëm që pas aplikimit të parë.Me një teksturë kremoze,të lehtë në përhapje dhe me aromë natyrale,kjo maskë e bën flokun tuaj më të gjallë,me të shkëlqyeshëm dhe më të lehtë për tu krehur apo stiluar.

Rene Furterer- Karite Nutri Nourishing Ritual Mask

L4650

Maska ultra-ushqyese ka në përmbajtje gjalpin e karitesë,ekstrakt të ftoit(efekt zbutës dhe shkëlqyes)dhe kompleksin e mikroproteinave të grurit dhe cimentrios .Me një teksturë të vecantë,të pasur dhe me aromë natyrale,ky produkt do të ushqejë në thellësi,zbusë,shkëlqejë dhe lëmojë flokun tuaj pa e rënduar atë.Më në fund do të mund ta krihni apo stiloni flokun tuaj pa mundim.

Rene Furterer- Tonucia Toning And Densifying Mask

L4100

Maska ridensifikuese Tonucia Anti-Age,vepron në thellësi të skalpit duke ristrukturuar fibrën e flokut.Që në aplikimin e parë floku juaj do të transformohet,do të jetë I fortë dhe plot energji.Përmban kompleksin cimentrio-mikro proteina të grurit.

Scalp repairing mask

L2210

“Linja dermokozmetike per reniene e flokut me nanoteknologji perben programet e Cosmetic republic duke rritur efektet e trajtimit per floke te dobet & renie floku. Pa permbajtje parabeni& sulfati. Floke te plote, te forte dhe te shendetshme.
Ka nje kombinim te proteinve natyrale, nanosferave te keratins, aminoacideve, seaweeds dhe ekstrakteve te gurit qe rigjallerojne lekuren e kokes dhe qelizat e folikulave te flokut ne thellesi, duke parandaluar renien intensive te flokut. Mbrin lekuren e kokes nga irritimet duke I dhene fortei dhe shkelqim flokut. Pergatit lekuren e kokes per programet kunder renies se flokut. Perdoret nje here ne jave.”

 

TCR Detox Wrap

L1300

Rivitalizon dhe ushqen floket ne vetem 15 minuta.
Detox Wrap eshte nje maske e dizenjuar per te rivitalizuar scalpin dhe floket e demtuar. Ne vetem 15 minuta permireson elasticitetine flokeve, duke sigururar shkelqim, volum dhe forcimin e tyre. Formula e wrap detox nuk permban perberes te ashper. Eshte e pasur me kolagjen, acid hialuronik dhe keratin. Permban vaj avocado, jojoba, are macadamia, bajame dhe ekstrakt mjalti te cilet ushqejne floket duke I lene te mendafshte, te hidratuar me nje efekt te zgajtu.
• Rivitalizon floket ne 15 minuta
• Promvon floke te forte dhe te rinovuar
• Floke me te ushqyer, te shendetshem, te mendafshte dhe te hidratuar
• Efekti I zgjatur
• Maske termike per nje trajtim me efektiv
• Pa paraben, pa sulfate