Showing 1–16 of 107 results

Sale!

Avene- PhysioLift Yeux

L4900 L3920

Physiolift yeux-eyes trajtim per sy I cili mbush rrudhat, forcon lekuren si edhe zvogelon xhepat dhe rrathet e erret. Aplikohet ne mbremje. Pa parfume. Evito kontaktin me syte. Produkt I krijuar per te minimizuar riskun e alergjive. Formule jo komedogjene.

Sale!

Avene- Serenage Yeux Baume Regard Revitalisant

L4950 L3960

Serenage occhi eshte krijuar per nje pamje shikimi te rinuar.permban fragmente te acidit hialuronik, agjente lifting, sulfat dekstrani, glikoelol dhe pretokoferil te cilat ndihmojne ne Ridendesim, ngrene qepallat, hap shikimin, zbeh rrathet dhe shlodh gjithashtu lemon, ushqen dhe mbron. Forme galenike balsam-krem ultrarikonfortuese, Perfundim i thate dhe shume i lemuar. Pa parfum, pa paraben, pa phenoxyethanol. testim dermatologjik dhe oftalmologjik. Aplikohet 2 here ne dite.

Sale!

Avene-Cold Cream Nourishing Lip Balm

L1000 L800

Avene Cold Cream balsam për buzë ristrukturon, ushqen, qetëson, zbut dhe mbron për një kohë të gjatë buzët e cara dhe të dëmtuara, nga sulmet klimaterike ose mjekësore. Lehtësisht i parfumuar, siguron një komfort që zgjat.
Ushqyes dhe mbrojtës: falë përqëndrimit të lartë të Cold Cream Qetësues: falë përmbajtjes të Ujit Termal Avene Rigjenerues: falë prezencës së sucralfate Hipoalergjik dhe jo komedogjenik.
Udhëzime mbi përdorimin Aplikojeni sa herë të keni nevojë.

Sale!

Avene-Demaquillant Douceur Yeux

L1850 L1480

Formë galenike fluide, burim qetësimi për lëkurën e brishtë të zonës rreth syve që fal një ndjesi të këndshme pastërtie. Duke qenë se është izotonik me lotët, rekomandohet për të gjitha ato që kanë sy shumë të ndjeshëm dhe që përdorin lente kontakti, Pa parfum, pa paraben.

Bioderma-Sensibio Eye

L2540

Përkujdesje ditore, antistres për lëkura të ndjeshme.

Indikacionet:

Në lëkura të ndjeshme deri jotolerante.

Vetitë e produktit:

Redukton borsat nën sy dhe zbeh hijet që mund të jenë krijuar rreth konturit të ndjeshëm të syrit.

Zbut dhe mbron.

Hidraton.

Tolerancë e shkëlqyer e syrit.

Produkt +:

E përshtatshme për përdoruesit e lenteve të kontaktit.

Në trajtë xhel kremi, ju lejon të vini makiazh mbi të.

  • Pa konservantë
  • Pa parabene
  • Pa parfum
  • Hipoalergjik

Formati: Tubetë 15 ml

Bionike- Defence B-Lucent Day-Peel

L1820

Krem pastrues dedikuar  lekurave  me njolla ose te hiperpigmentuara .
Krem pastrues që heq papastërtitë nga lëkura dhe, në sajë të efektit të butë zbardhues, siguron freski dhe shkëlqim të menjëhershëm në fytyrë.

Përdoret çdo ditë, në kombinim me produktet e tjera të linje  B-Lucent.

Bionike- Defence B-Lucent Protective Cream SPF 50

L2450

Krem kunder njollave kafe, me Spf 50. Lufton njollat dhe mbron lekuren nga rrezet e diellit duke parandaluar keshtu krijimin e njollave te reja.

Prania e filtrave mbrojtes kunder rrezeve UV (SPF50) dhe përbërësve te veçantë aktiv, sigurojne mbrojtje te  lëkurës nga hiperpigmentimi i shkaktuar nga dielli, duke parandaluar formimin e njollave të errëta dhe përkeqësimin e atyre ekzistuese.

Ribalancon prodhimin natyral të melaninës.  Rekomandohet gjithashtu pas trajtimeve estetike(lazer, peeling, etj).

I pershtatshem per te gjitha tipet e lekures, vecanerisht ne sezonin veror.