Showing all 16 results

Pharmasept- Baby Natural Oil

L1130

100% vaj  natyral për bebe, hidratim dhe kujdesje për lëkurat e ndjeshme

Pasuruar me vitaminë E dhe vajra bimorë të dobishëm për të parandaluar dehidratimin, zhdukin irritimet dhe japin elasticitet dhe butësi. I përshtatshëm për trupin dhe fytyrën e foshnjës, por edhe për kujdesin ndaj rrjebulles.

 • Hidratim natyral dhe fuqizim i lëkurës (Vaj Safflower ,Vaj sea buckthorn/hippophae,Omega 3-Omega 6 ).
 • Ndikon ne ripërtëritjen, elasticitetin dhe butësine e lëkurës (Vitamin E).
 • Jep lehtësim të menjëhershëm nga acarimet apo skuqjet (Vaj Kamomili, Vaj Kalendula).
 • Mbron lëkurën e irrituar nga sulmet e jashtme me (Bizabolol).

Formati 100 ml

Pharmasept- Extra Calm Cream

L1240

Krem mbrojtës i papërshkueshëm nga uji për çdo ndërrim të pelenës.

Përdorimi i përditshëm . Zhduk inflamacionet ,qetëson irritimet dhe forcon lëkurën delikate fëmijës.

 • .Hidraton në thellësi dhe nuk përthithet lehtë, me (kamomil, Tërshërë, Omega 3-omega 6, 5% oksid zinku).
 • Jep lehtësim të menjëhershëm nga irritimet dhe skuqjet.
 • Pa alkool, ngjyrues dhe paraben.

Studiuar klinikisht në institutin Italian Farcoderm

Formati 150 ml

Pharmasept- Extra Sensitive Bath

L1260

Xhel larës antialergjik, ekstremisht i bute pa SLES / SLS që nga dita e parë e lindjes.

I përshtatshëm për fytyrë, trup dhe flokë, për kurimin e rrjebullës dhe të lëkurës atopike. I pasuruar me vajra natyralë ushqyes / qetësues  me Omega 3-Omega 6 të cilat rrisin imunitetin e lëkurës .

 • Me agjentë të butë pastrues, pa sapun dhe SLS / SLES, ideal për lëkurën e ndjeshme të fëmijës.
 • I pasur me vajra ushqyes/ qetësues ( Vaj Tërshëre,Vaj Kalendula, Vaj Kamomili).
 • Hidraton dhe parandalon simtomat e dehidratimit dhe yndyrës me (Pro-Vitamina B5, Aloe Vera, Omega 3-Omega 6 ).

Formati 250 ml

Pharmasept- Foot Lotion

L970

Deodorant, locion hidratues antimykotik.

Locion Deodorant për përdorim të përditshëm, që trajton këmbët dhe eliminon bakteret, mykun dhe aromat e pakëndëshme, me (Aloe Vera, Allantoin dhe Pro-Vitamin B5).

 • Rregullon sekretimin e djersës.
 • Zhduk irritimet.
 • Hidraton zonat e plasaritur dhe të dehidratuara.

Formati 100 ml

Pharmasept- Foot Powder

L1050

Pudër natyrale me bazë niseshteje për këmbët dhe këpucët.

Pudër e veçantë me përbërës antiseptik të cilët zhdukin djersën, aromat e pakëndëshme dhe acarimet që me aplikimin e parë.

 • Aromatizon këmbët dhe këpucët, mbron nga myku.
 • Thith djersën dhe erën e keqe.
 • Nuk lejon lagështirën.

Formati 70 ml

Pharmasept- Intensive Foot Cream

L1060

Për këmbë, gjunjë dhe bërryla të ashpër

Krem hidratues për këmbë me veprim keratolytic për lehtësim të menjëhershëm nga ashpërsimi dhe plasaritjet. Heq qelizat e vdekura dhe jep një butësi të mëndafshtë edhe në zonat më të vështira.

 • .Pastrim të thellë (acid salicilik, acide frutash).
 • Hidratim dhe rigjenerim të zonave te thata (acid Hyaluronic,Urea 7.5% allantoin).
 • Rikthen elasticitetin e lëkurës (Vitamina E, Aloe Vera).
 • I përshtatshëm për Morth (Pernio).

Formati 75 ml

Pharmasept- Mild Bath

L1480L2320

Xhel larës ekstremisht i butë për trupin dhe flokët, pa alkalin dhe pa sapun

Me përmbajtje natyrale (Tërshërë, Calendula, Pro-Vitamina B5) hidraton dhe mbron lëkurat ekstremisht të ndjeshme nga infeksione dhe irritime (Bizabolol ).

 • I përshtatshëm për përdorim të përditshëm .
 • Nuk than dhe nuk irriton lëkurën.

Formati 500ml dhe 1000 ml

Pharmasept- Natural Sun Cream

L2780

Krem kundra diellit me mbrojtje të lartë

me 100% filtra natyrale për trupin dhe fytyrën

Formulë e përgatitur posaÇërisht vetëm me filtra natyral për lëkurë të ndjeshme dhe tepër të ndjeshme. Hidraton dhe zbut lëkurën, duke mbetur i qëndrueshëm ndaj ujit. Aplikohet me lehtësi.

Me aromë fantastike pjepri.

 • I përshtatshëm edhe për lëkura shumë të ndjeshme.
 • Hidraton dhe ushqen lëkurën (Omega 3-Omega 6 , Aloe Vera),
 • Qetëson nga iritimet (OGT, vaj kamomili).

Testuar me Photo-patch Institutin Farcoderm Itali

Zvogëlon mundesitë per irritimet e lëkurave të ndjeshme nga rrezatimi UV.

 

Formati 100 ml

Pharmasept- No-Bite Citronella Lotion

L940

Spray kundër mushkonjave dhe insekteve

Përbë je e garantuar me IR 3535 8%, mbron deri në 6 orë nga mushkonjat dhe insektet.

 • I përshtatshëm për mushkonjat tigër
 • Pasuruar me katër vajra natyrorë esencialë (Citronella, Eukalipt, Livando, Vaj Tea Tree )
 • Hidraton dhe ushqen lëkurën me (Eekstrakt kamomili, Aloe Vera, Allantoin, Pro-Vitamina B5)
 • Me aromë të këndshme

Pharmasept- Protective Sun Cream

L2640

Krem kundra diellit me mbrojtje shumë të lartë për fytyrën & trupin.

Me filtra me spektër të gjerë për mbrojtjen  kundër rezeve UVA, UVB dhe

rrezatimit IR, hidraton dhe zbut lëkurën, duke qendruar I papershkueshem nga uji. Aplikohet lehtë dhe nuk lë mbetje. Me aromë fantasike shalqiri.

 • Mbron lëkurën e fëmijës tuaj dhe lëkurat e ndjeshme
 • Hidraton dhe ushqen lëkurën (vitaminë E, e Omega 3-Omega 6 , Aloe Vera)
 • Qetëson nga iritimet (OGT, vaj kamomil, Allantoin)

Testuar me Photo-patch Institutin Farcoderm Itali

Zvogëlon mundesitë për irritimet e lëkurave të ndjeshme nga rrezatimi UV .

Formati 150 ml

Pharmasept- Soft Bath

L1670

Xhel larës antialergjik për trupin dhe zonat intime ,ideal për përdorim të përditshëm.

Me agjentë te butë pastrimi për të  larguar papastërtitë dhe aromat e pakëndëshme pa e tharë ose irrituar lëkurën. Pa SLES / SLS.

 • Përforcon matricën lipide të lëkurës , me (Fosfolipidet biomimetike).
 • Hidraton dhe ruan lagështirën duke parandaluar simptomat e tharjes, me (Omega 3-Omega 6 dhe Pro-Vitamin B5).
 • Siguron efekt antibakterial dhe qetësues, me ( Bizambolol, Ekstrakt Kamomili, Aloe Vera ).
 • Antialergjik, për lëkurë të ndjeshme.
 • I testuar klinikisht.

Formati 500 ml

Pharmasept- Soft Hair Lotion

L840

Locion për fëmijë për përdorim të përditshëm për krehje më të lehtë.

Shkrifëton dhe ushqen flokët, duke u dhënë një pamje të shëndetshme.

Për përdorim në flokë të lagur (pa shpëlarje).

Pa silikon dhe alkol.

 • Mban flokët e shkrifet pa i rënduar, me (Fosfolipide biomimetike).
 • Trajton dhe ushqen flokët duke i dhënë shkëlqim dhe vitalitet, me (Poteina Mëndafshi, Provitamin B5).
 • Qetëson lëkurën e kokës nga irritimet , me (Propolis,Ekstrakt Kamomili).

Formati 150 ml

Pharmasept- Soft Hair Shampoo

L1250

Shampo për përdorim të përditshëm për fëmijë me përbërës natyralë për flokë që krihen lehtë.

I pasuruar me përbërës bimorë zbutës që u japin hidratim, vitalitet dhe shkëlqim flokëve.  Pa silikon dhe SLES / SLS. Kujdeset dhe ushqen flokët, duke u dhënë shkëlqim dhe volum, me (Fosfolipide biomimetike dhe Proteina Mëndafshi).

 • Hidraton dhe qetëson lëkurën e kokës nga acarimet, me (Provitamin B5, Ekstrakt Kamomili).
 • Ka arome neutrale,i përshtatshem për djemtë dhe vajzat.
 • Testuar nga okulist

Formati 300 ml

Pharmasept- Soft Wipes

L640

Letra të lagura pa alkool për duart dhe fytyrën

Pasuruar me Aloe Vera, allantoin, Vitamina E, Pro-Vitamina B5 dhe vaj kamomili, ideale për kujdesin e lëkurës së ndjeshme.

 • Pastron njollat e vështira si stilolapsi, etj.
 • Perfekt për udhëtime, shtëpi dhe shkollë.
 • Me kapak të dyfishtë për sigurinë dhe ruajtjen e lagështirës.

Provuar dhe testuar nga pediatër dhe dermatologë

Pharmasept- Soothing Cream

L1400

100% natyral  krem hidratues 24-orë për fytyrën & trupin

Krem i butë me përbërës 100% natyral (Kalentula, Vitamina E, Omega 3-Omega 6 )  i studiuar posaçërisht për foshnjet por dhe për të rriturit me lëkurë tepër te ndjeshme.

 • Lufton tharjen, acarimin dhe skuqjet.
 • Nxit ripërtëritjen e lëkurës, ofron elasticitet dhe butësi .
 • Ideal për rastet e dermatitit atopik.

Formati 150 ml

Pharmasept- SOS After Bite

L540

Xhel pas pickimit pa amoniak

Lehtëson dhe qetëson shpejt lëkurën ndaj pickimit të insekteve me Ekstrakt Propolis , Allantoin, Panthenol.

 • Efekt anti-inflamator, antibakterial si dhe kundra djegjes me Bizampolol
 • Mund të aplikohet edhe disa orë pas pickimit
 • Ideal për fëmijët (pa amoniak)