Showing 1–16 of 19 results

Sale!

Avene- D-Pigment Legere

L4600 L3680

Pigment Legere me teksture fine te pasur ne pudra matifikuese per tu sjelle lekurave normale ne mikse pergjigjen me te pershtatshme.

Ducray- Depigmentant

L4300

Përkujdesje depigmentuese e lokalizuarkundër njollave kafe në fytyrë.Korrigjon dhe zbeh hiperpigmentimet e lokalizuara.
Përbërësit:acid azelaik,acid glikolik.Pa parfum pa paraben

Ducray- Melascreen Eclat

L4100

Përkujdesje depigmentuese dhe hidratuese e përditshme.Kundër njollave kafe dhe unifikuese e ngjyrës së fytyrës.Qartëson dhe unifikon ngjyrën e lëkurës.Mbrojtje me spf 15.
Përbërësit:Vitaminë C,niacinamide.Pa oaraben.

Ducray- Melascreen Global Siero

L5250

Përkujdesje globale kundër njollave dhe anti rrudhë.Korrigjon të gjitha shenjat e fotoplakjes,njollat,rrudhat dhe I jep fortësi lëkurës.
Përbërësit:azelawhite(acid azelaik+beta white),acid glikolik,acid hialuronik,vitaaminë E.Pa paraben.

Janssen- 2-Phase Melafadin Concentrate

L6800

Ky produkt absorbohet me shpejtësi nga lëkura, rrit efektin e të gjitha produkteve të linjes Fair Skin. Përqëndrim shumë i lartë i substancave aktive me dy faza :
1-Faza e pluhurit (Vit c)
2-Faza e lëngët (Acid lipoaminik, ekstrakti SORR, ekstrakte nga rrënja e pemës së manit)
Në formën e flakoneve, tepër të efektshme, për trajtimin e njollave të pigmentimit, për një periudhë 6 javore.
Lëkura do të duket më e pastër, më e bukur dhe më e shëndetshme.

Paketimi 6x 75 ml

Jowae Clarifying Mineral Mask

L2070

Jowae Clarifying Mineral Mask e pasur me Lumifenole me veti antioksidante dhe çaj të bardhë, pastron të gjitha tipet e lëkurave, edhe ato më të ndjeshmet. Kjo maskë ofron një përkujdesje të menjëhershme hidratuese dhe ndriçuese. Perlat mikro-eksfoliuese ndihmojnë në pastrimin e lëkurës. Ekstrakti i çajit të bardhë mbron nga radikalet e lira. Lëkura është e lirë nga papastërtitë, e pastër, e butë dhe uniforme.
98% e përbërësve janë me origjinë natyrale.
E testuar nën kontroll dermatologjik.
Pa paraben, pa fenoksietanol, pa vajra minerale, pa përbërës me origjinë shtazore, pa silikone, pa ngjyrues artificialë.
Udhëzime mbi përdorimin: Aplikojeni 2 herë në javë në një shtresë të trashë. Aktivizojeni teksturën duke e masazhuar për rreth 1 minutë, tekstura transparente transformohet në një shkumë të hollë ngrohëse. Lëreni për 30 sekonda dhe shplajeni me ujë të bollshëm. Evitoni zonën rreth syve.

Sale!

LA ROCHE POSAY EFFACLAR DUO (+) SPF 30+

L2975 L2380

EFFACLAR DUO (+) SPF 30+
Trajtimi kundër papërsosmërive, kundër-shenjave, mbrojtje 30+ nga rrezet UV
Lëkurë e ndjeshme, lëkurë e yndyrshme e prirur ndaj akneve, lëkurë me papërsosmëri të rënda.

Formë Doza: 40 ml

La Roche Posay Effaclar Duo (+) Unifiant

L2975

EFFACLAR DUO (+ )UNIFIANT LIGHT/MEDIUM
Korrigjues me pigment kundër njollave dhe kundër rishfaqjes, për lëkurën e prirur ndaj akneve. Menjëherë, njollat dhe shenjat e kuqe dhe kafe zvogëlohen dukshëm.

Formë Doza: 40 ml