Showing 1–16 of 219 results

Advanced Perfecting Shield

L12880

Eshte inovacion antirrudhe e Teoxane-it:
• Riforcon mbrojtjen e lekures me anti-glycation, duke rritur perqendrimin e antioksidanteve , peptidet antirrudhe dhe nje specter I gjere mbrojtes kunder diellit te kombinuar ne menyre sinergjike me formulen hidratuese mbrojtese dhe rivitalizuese te Teoxane-it.
• Advanced Percting shield hidraton, ristrukturon dhe mbron fytyren gjate dites nga rrezet UVA, UVB dhe agresoreve te tjere te mplakjes,duke rritur rezistencen kunder shenjave te dukshme te plakjes .
• I koloruar me pigmente reflektuese ted rites per ti dhene lekures tonus te ndryshem. Ky korrektor hidratues gjate dites unifikon dhe I jep lekures shkelqim kunder plakjes.

Alpha KM Night Cream

L4200

Eshte nje produkt antirrudhe I dizenjuar per kujdesin e te gjitha llojeve te lekures. I formuluar specifikisht per te lejuar lekuren te rifitoje balancen e saj pas stresit hde demtimeve ditore. Zbut rrudhat dhe vijezimet fine, hidratues dhe uniformizues.
Te aplikohet ne darke ne lekure te paster.
Teksture e pasur dhe kremoze. Lekure e ndricuar.

 

Sale!

Avene- PhysioLift Baume Nuit

L5600 L4480

Baume nuit lisant regenerant perkujdesje arkitekte e mbremjes.Forcon lekuren, zvogelon rrudhate instaluara, freskon, shlodh dhe detoksifikon. Fale perberjes se tij me pre-tokoferili cili antioksidon fuqishem, mikroperla me veprim antilodhje dhe agjent lemues hidraton dhe ruan lekuren.Aplikohet ne mbremje ne fytyre, qafe dhe dekolte. Evito kontaktin me syte. i krijuar per te minimizuar riskun e reaksioneve alergjike. Formule jo komedogjene. Rekomandohet per te gjitha llojet e lekurave.

Sale!

Avene- PhysioLift Creme Lisante Jour

L5400 L4320

Crème jour lisante perkujdesje arkitekte e mengjesit. Lemon rrudhat e instaluara, ritendosin lekuren dhe rigjallerojne shkelqimin. Fale perberjes se tij me pre-tokoferili cili antioksidon fuqishem, mikroperla me veprim antilodhje dhe agjent lemues hidraton dhe ruan lekuren.Aplikohet ne mengjes ne fytyre, qafe dhe dekolte. Evito kontaktin me syte. i krijuar per te minimizuar riskun e reaksioneve alergjike. Formule jo komedogjene. E rekomanduar per lekura sensitive.

Sale!

Avene- PhysioLift Emulsion Lisante Jour

L5400 L4320

Emulsion jour lisante perkujdesje arkitekte e mengjesit. Lemon rrudhat e instaluara, ritendosin lekuren dhe rigjallerojne shkelqimin. Fale perberjes se tij me pre-tokoferili cili antioksidon fuqishem, mikroperla me veprim antilodhje dhe agjent lemues hidraton dhe ruan lekuren.Aplikohet ne mengjes ne fytyre, qafe dhe dekolte. Evito kontaktin me syte. i krijuar per te minimizuar riskun e reaksioneve alergjike. Formule jo komedogjene. E rekomanduar per lekura sensitive normale mikse.

Sale!

Avene- PhysioLift Yeux

L4900 L3920

Physiolift yeux-eyes trajtim per sy I cili mbush rrudhat, forcon lekuren si edhe zvogelon xhepat dhe rrathet e erret. Aplikohet ne mbremje. Pa parfume. Evito kontaktin me syte. Produkt I krijuar per te minimizuar riskun e alergjive. Formule jo komedogjene.

Sale!

Avene- Serenage Creme Jour

L5700 L4560

Crème Serenage jour nutri-redensifiante , nje forme galenike e perzgjedhur . Perberje e fresket, kremoze qe siguron rehati dhe elasticitet qe mbron lekuren nga agresionet e jashtme. Fuqi e larte depertimi. Efikasitet i arritur nga prania e dy perberesve unike antirrudhe fragmente te acidit hialuronik 0.5%te cilet jane induktore te sintezes natyrale te acidit hialuronik ne lekure , ridendesojne shtresat mbajtese te lekures se maturuar dhe glycerol rilipidues 2% , parapriresi fiziologjik o acidit linoleik, efekt depo, induktor i sintezes se lipideve jep ushqyerje intensive dhe te vazhduar si e dhe pre-tocopheryl. Aplikohet ne mengjes mbi fytyre dhe qafe. Pa paraben

Sale!

Avene- Serenage Creme Nuit

L5700 L4560

Crème Serenage nuit nutri-redensifiante , nje forme galenike e perzgjedhur . Gjysme krem , gjysme balsam, efekt mbulues favorizon shperndarjen e vazhduar te perberesve. Efikasitet i arritur nga prania e dy perberesve unike antirrudhe fragmente te acidit hialuronik 0.5%te cilet jane induktore te sintezes natyrale te acidit hialuronik ne lekure , ridendesojne shtresat mbajtese te lekures se maturuar dhe glycerol rilipidues 2% , parapriresi fiziologjik o acidit linoleik, efekt depo, induktor i sintezes se lipideve jep ushqyerje intensive dhe te vazhduar si e dhe pre-tocopheryl. Aplikohet ne mbremje mbi fytyre dhe qafe. Pa paraben

Sale!

Avene-Ysthéal Anti-Wrinkle Skin Renewal Concentrate

L5200 L4160

Avene Ystheal Anti-Wrinkle Skin Renewal Concentrate është një koncetrat anti-rrudhë ideal për përkujdesjen ndaj lëkurës me teksturë dhe pamje jo uniforme, rrudha dhe humbje të tonusit. Kjo përkujdesje anti-rrudhë ka një bashkim unik të përbërësve aktivë të patentuar: Retinaldehyde, përbërës aktiv me veti anti-rrudhë, që rrit aktivitetin qelizor. G.G.O, një lipopeptid anti-rrudhë që mbron elastinën e lëkurës. Pre-Tocopheryl, antioksidant i fuqishëm qelizor Ujë termal Avène, me veti zbutesë dhe kundër irritimit. Rezultatet Cilësia e lëkurës përmirësohet menjëherë. Tekstura e lëkurës është dukshëm më e rafinuar, rrudhat zbuten dhe lëkura është më e tonifikuar. E formuluar pa parfum.
Udhëzime mbi përdorimin Aplikojeni në darkë në fytyrë, qafë dhe dekolte.

Sale!

Avene-Ystheal Creme Antirides

L4600 L3680

Parandalon dhe korrigjon shenjat e fotoplakjes së lëkurës: rrudha, ulje të elasticitetit dhe të shkëlqimit. Për moshat 25 – 45 vjeç 3 përbërës dermatologjikë anti-moshë 3 patenta Retinaldehyde: veprues anti-moshë i sigurtë, me efikasitet anti-rrudhë të vërtetuar klinikisht, që transformohet në vitaminë A aktive sipas nevojave të lëkurës për të nxitur metabolizmin qelizor dhe përmirësuar shkëlqimin e lëkurës. O.G.G – mbrojtës i rrjetit elastik të lëkurës, ai nxit veprimin e Retinaldehyde-ve për efikasitet anti rrudhë të përforcuar. Pretocopheryl mbrojtës qelizor transformohet në tocopherol (vitaminë E) sipas nevojave të lëkurës për të neutralizuar veprimin e radikaleve të lira dhe për të mbrojtur qelizat nga agresionet e jashtme. Tolerancë shumë e mirë e testuar në lëkura të ndjeshme.

Sale!

Avene-Ystheal Emulsion Antirides

L4600 L3680

Parandalon dhe korrigjon shenjat e fotoplakjes së lëkurës: rrudha, ulje të elasticitetit dhe të shkëlqimit. Për moshat 25 – 45 vjeç 3 përbërës dermatologjikë anti-moshë 3 patenta Retinaldehyde: veprues anti-moshë i sigurt, me efikasitet anti-rrudhë të vërtetuar klinikisht, që transformohet në vitaminë A aktive sipas nevojave të lëkurës për të nxitur metabolizmin qelizor dhe përmirësuar shkëlqimin e lëkurës. O.G.G – mbrojtës i rrjetit elastik të lëkurës, ai nxit veprimin e Retinaldehyde-ve për efikasitet anti rrudhë të përforcuar. Pretocopheryl mbrojtës qelizor transformohet në tocopherol (vitaminë E) sipas nevojave të lëkurës për të neutralizuar veprimin e radikaleve të lira dhe perte mbrojtur qelizat nga agresionet e jashtme. Tolerancë shumë e mirë e testuar në lëkura të ndjeshme. Forma e tij galenike fluide dhe e lehtë u përshtatet lëkurave normale dhe mikse duke u dhënë një pamje të qartë dhe mat.