Showing 1–16 of 74 results

Deliskin RS Soothing Cream

L3350


Lëkura kuperoze është tepër e ndjeshme dhe skuqet shpejt ndaj është e rëndësishme për të zgjedhur një trajtim të veçantë derma-kozmetik që I përshtatet. Ne ju këshillojmë : – Deliskin RS Soothing Cream Anti-Redness per lekura normale te thata.

 

Multirepair H.A

L10500


Serumi më i ri i Rilastil , MULTIREPAIR H.A
Përmban tre komplekse aktive magjike si detoksioks, acid mandelik dhe tre acide hialurone (kompleksi H.A.) me peshë molekulare të ndryshme. Multirepair HA, me teksturën e tij të butë dhe përtithje të shpejtë, është ideal përdorim si në mbrëmje dhe në mëngjes para trajtimit të zakonshëm.
Mund të përdoret nga të gjitha moshat.
Efikasitet i testuar i produktit – Nxit prodhimin e kolagjenit deri në 215%
✔Eksfolion dhe nxit rigjenerimin e qelizave në nivelin e epidermës;
✔Mbron lëkurën nga oksidimi,anti-rrudhë i mirëfilltë;
✔Hidraton në mënyre optimale

 

Neoviderm

L1800

Emulsion i lehtë zbutës dhe qetesues i pasur me acid hialuronik, alginate dhe betaglukanat të cilet favorizojnë proçesin fiziologjik të rigjenerimit të lekurës.
Neoviderm është një emulsion që rekomandohet për trajtimin e djegieve nga dielli ; duke përfshirë djegiet e shkallës së dytë sipërfaqësore, acarimet e lëkurës dhe skuqje. Falë efektit të tij hidratues dhe mbrojtës “Neoviderm Skin Emulsion”

  • Lehtëson procesin fiziologjik të normalizimit të lëkurës.

 

Rilastil After Sun Lotion

L2100

Emulsion fluid me një teksturë të lehtë, që absorbohet shpejt, ideale për fytyrë dhe trup. Hidraton intensivisht lëkurën e trupit pas ekspozimit në diell. Qetëson skuqjet Rigjenereon lëkurën dhe e mbron nga stresi oksidativ i shkaktuar nga rrezatimi ultraviolet (Pro-DNA Complex®) Aplikojeni pas ekspozimit në diell, duke e masazhuar lehtë deri sa të përthithet. Përdorimi i vazhdueshëm i produktit në lëkurë të nxirë, favorizon mbajtjen e ngjyrës. Jo komedogjenik. Pa paraben dhe derivate të grurit. Hipoalergjik. Pa filtra diellore. I testuar për nikel, kobalt, krom, merkur dhe paladium.

Rilastil – Sun System Cream (SPF 50+)

L2500

Krem me një teksturë të pasur, i lehtë për tu përhapur dhe përthithur. Siguron mbrojtjen nga rrezet UVA-UVB. Mbron lëkurën nga plakja e parakohshme. Hidraton, zbut dhe eleminon skuqjen. E rekomanduar për lëkurat e çelta, shumë të ndjeshme. Mënyra e përdorimit: Aplikojeni në fytyrë 30 minuta para ekspozimit në diell.

Rezistent ndaj ujit

Jo komedogjenik

Paketim i sigurtë

I testuar dermatologjikisht dhe mikrobiologjikisht

I testuar për Nikel, Kobalt, Krom, Paladium dhe Mërkur

Rilastil – Sun System Light Emulsion (SPF 50+)

L2730

Emulsion i lehtë oil-free, veçanërisht i indikuar për lëkurat mikse dhe të yndyrshme. Siguron mbrojtjen nga rrezet UVA-UVB. Mbron lekurën nga plakja e parakohshme. Hidraton, zbut dhe eleminon skuqjen. Parandalon njollat. Mënyra e përdorimit: Aplikojeni në fytyre 30 minuta para ekspozimit në diell.

-Pa paraben

-Rezistent ndaj ujit

-Jo komedogjenik

-Paketim i sigurtë

-I testuar klinikisht

-I testuar për Nikel, Kobalt, Krom, Paladium dhe Mërkur

Rilastil – Sun System MD AK-Repair Fluid mbrojtës ndaj diellit (SPF 100+)

L3600

Emulsion fluid me faktor mbrojtës ndaj diellit mbi 100 (SPF 131-UVA 53) i përshtatshëm për parandalimin dhe mbrojtjen e keratozave aktinike dhe trajtimin e formave te tjera fillestare dhe siperfaqesore te tumoreve te lekures. Vecanerisht i keshilluar per persona te cilet kane nje histori aktuale me tumoret e lekures ose me predispozite gjenetike per te zhvilluar te ketilla tumore. Produkti nuk jep shkëlqim as efekt të bardhë dhe jep mundësinë të përdoret çdo ditë ose si bazë për make-up. Mbron nga rrezet UVA-UVB, nga njollat dhe foto-plakja e lëkurës. Hidraton lekuren.

Mënyra e përdorimit: Aplikojeni kremin 30 minuta para ekspozimit në diell. Riaplikojeni shpesh në sasinë e përshtatshme veçanërisht në ekspozim të gjatë në diell ose në rast djersitjeje

-Pa paraben

-Pa parfum

-Pa ngjyrues

-Jo komedogjenik

-I testuar për Nikel, Kobalt, Krom, Paladium, Mërkur.

Rilastil – Sun System MD Fluid mbrojtës ndaj diellit (SPF 100+)

L3600

Emulsion fluid me faktor mbrojtës ndaj diellit mbi 100 (SPF 131-UVA 53) i përshtatshëm për parandalimin dhe zbutjen e dëmtive të shkaktuara nga ekspozimi në diell veçanërisht për lëkurat e ndjeshme dhe reaktive dhe për fototipet e çelëta. Produkti nuk jep shkëlqim as efekt të bardhë dhe jep mundësinë të përdoret çdo ditë ose si bazë për make-up. Mbron nga rrezet UVA-UVB, nga njollat dhe foto-plakja e lëkurës. Hidraton lekuren. Mënyra e përdorimit: Aplikojeni kremin 30 minuta para ekspozimit në diell. Riaplikojeni shpesh në sasinë e përshtatshme veçanërisht në ekspozim të gjatë në diell ose në rast djersitjeje

-Pa paraben

-Pa parfum

-Pa ngjyrues

-Jo komedogjenik

-I testuar për Nikel, Kobalt, Krom, Paladium, Mërkur.

Rilastil – Ultralight Gel Cream (SPF 50+)

L2940

Xhelkrem me një teksturë të pasur, i lehtë për tu përhapur dhe përthithur. Siguron mbrojtjen nga rrezet UVA-UVB. Mbron lëkurën nga plakja e parakohshme. Hidraton, zbut dhe eleminon skuqjen. E rekomanduar për lëkurat e çelta, shumë të ndjeshme. Mënyra e përdorimit: Aplikojeni në fytyrë 30 minuta para ekspozimit në diell.

Rezistent ndaj ujit

Jo komedogjenik

Paketim i sigurtë

I testuar dermatologjikisht dhe mikrobiologjikisht

I testuar për Nikel, Kobalt, Krom, Paladium dhe Mërkur