Showing all 3 results

FreezyDerm- Anticort

L2820

Kremi alternative e steroideve, i cili redukton inflamacionin dhe irritimin, forcon barrieren e lekures dhe siguron aktivitet antibacterial dhe zbutes ne lekure me ekzeme, dermatit kontakti, ekzemen e dores, ekzemen seborroike, djegie, skuqje, rash dhe dermatit pelenash. Per me teper nuk ka efekte te pa deshiruara nga perdorimi i zgjatur.
I pershatshem: Femije dhe te rritur,Dermatitin atopic, Dematitin e kontaktit, Forma te tjera te dermatitit me origjine te cfaredoshme, Ekzemen e dores dhe ekzemen seborroike, Djegie, skuqje dhe rash, Dermtit pelenash, Liken, Alopecia areata, Homeopati.
Perdorimi: Aplikojeni bute ne zonen e prekur 2-3 here ne dite, Lehtesisht i absorbueshem pa lene mbetje, Aplikimi i rregullt eshte shume i rendesishem per te zbehur simptomat, Jo kunderindikime per perdorim te zgjatur
Perberesit: Vaj Margosa: veti antibacteriale
Ekstrakte bimore | Saw Palmetto: Reduktojne inflamacionin ,irritimin dhe skuqjen | riforcojne barrjeren e lekures
Panthenyl Triacetate | Flavonoids: ulin reaktivitetin e lekures
Glycerophosphoinositol Choline | Epilobium Angustifolium | Cardiospermum | Echium | lule dielli: veti anti inflamatore qe mund te krahesohen me trajtimin me kortikosteroid ,Sacharomyces Lysate: efekt analgjezik

FreezyDerm-Crilen After Nip

L950

Nje xhel i bute qe siguron qetesim te menjehershem nga irritimi dhe dhimbja e shkaktuar nga pickimi i insekteve, kandili i detit, dhe hithra. Perbersit aktiv bimore te xhelit sigurojne mbrojtje anti inflamatore dhe zbusin menjehere irritimin. Eshte i sigurt te perdoret ne femije dhe nuk permbanamoniak, kamfor ose mentol. Për më tepër, xheli mund të aplikohet lehtë gjatë ditës sepse nuk reagon me dritën.
I pershtatshem per: Foshnje, femije dhe te rritur Lehteson lekuren e irrituar nga pickimi nga insektet ose nga kontakti me kandilin e detit ose hithren.
Perdorimi: Aplikohet ne siperfaqen e prekur menjehere pas pickimit.
Perberesit: Acid Glycyrrhetic, Panthenol, Polidocanol: Anti irritant dhe qetesues

FreezyDerm-Crilen Protective Cream

L1450

Crilen Cream eshte nje emulsion dhe kundra insekteve me kombinim te perberesve aktiv qe largojne insektet nga lekura e zbuluar, nderkohe qe siguron hidratim te thelle. I testuar dermatologjikisht.
I pershtatshem per : Femije dhe te rritur. Aplikoheni ne pjesen e pazbuluar te lekures. Shmangni kontaktin me syte dhe buzet. Nuk duhet aplikuar ne zonat e prekura, plage dhe ne plaget e hapura.
Perdorimi: Aplikoheni ne pjesen e pazbuluar te lekures. Shmangni kontaktin me syte dhe buzet. Nuk duhet aplikuar ne zonat e prekura, plage dhe ne plaget e hapura.
Perberesit: Citronella: Largon insektet. Vitamine E dhe allantoine: Veprim sherues ,riforcon elasticitetin e lekures.