Showing 1–16 of 42 results

Brightening Night Restore

L3180


Gjatë natës , ndiçuesit efektivë të lëkurës ndalojnë sintezën e melaninës që nga burimi dhe ushqejne lëkurën me shumë lagështi. Në të njëjtën kohë, riparimi natyral i lëkurës si për shembull dëmtimi i qelizave nga rrezet UV stimulohet. Me ekstrakt të algës së kuqe , SORR, acid lipoamin dhe solucion diacetil boldine.

Caviar Extract Ampoules

L3010

Në kohën kur ndjeshmëria ndaj stresit rritet ,konturet e fytyrës duken pjesërisht të plogësht dhe të lodhur. Çfarë ne kërkojmë është një stimulant për të rigjeneruar dhe aktivizuar ato. Me ekstrakte substancash aktive biologjike ekstrakti i Havjarit ofron një stimulant ideal. Me acid Hialuronik dhe ekstrakte Havjari dhe artemia (gjen i marrë nga krustacet ujore të njohur si “karkaleca shëllirë”).

 

Janssen Sun Shield

L3100L3500

Mbrojtësi i  diellit  me   faktor   mbrojtës 30   përmban   filtra   intensiv  ndaj  diellit. Faktori mbrojtës   i  qelizave   plotësues  kujdeset  dhe   mbron   lëkurën  sensitive   ndaj diellit.Përdorimi  i  mbrojtjes  ndaj  diellit   me  SPF  30  rekomandohet   për   tip  të   lëkurës : shumë  të  bardhë, me  shumë  quka(njolla  pigmentale), për  tipat  me  flokë  të  kuq  dhe  ata me sy  të  çelur. Aplikoni   mbrojtësin  ndaj  diellit   në  fytyrë  dhe  trup 30  min  para ekspozimit  në diell.

Janssen- 2-Phase Melafadin Concentrate

L6800

Ky produkt absorbohet me shpejtësi nga lëkura, rrit efektin e të gjitha produkteve të linjes Fair Skin. Përqëndrim shumë i lartë i substancave aktive me dy faza :
1-Faza e pluhurit (Vit c)
2-Faza e lëngët (Acid lipoaminik, ekstrakti SORR, ekstrakte nga rrënja e pemës së manit)
Në formën e flakoneve, tepër të efektshme, për trajtimin e njollave të pigmentimit, për një periudhë 6 javore.
Lëkura do të duket më e pastër, më e bukur dhe më e shëndetshme.

Paketimi 6x 75 ml

Janssen- Age Perfecting Serum

L4300

Serum me formulë të përqendruar me acid hialuronik,vitamin C dhe vitamin E
Rigjeneron
Redukton Rrudhat
Tonifkon lëkurën,dhe e hidraton atë.
Mbron nga radikalet e lira
Veti Antioksidante.

Paketimi 30 ml

Janssen- AHA Face Cream

L3400

Krem me përbërje acidet e frutave i cili:
• Eleminon qelizat e vdekura
• Redukton pikat e zeza
• Zvogëlon madhesinë e poreve
• Efekt keratolitik

Paketimi 50 ml

Janssen- Anti-Pollution Cream

L3500

Krem mbrojtës me substanca aktive antioksiduese me bazë bimore, i cili:

  • Mbron lëkurën nga stresi oksidativ
  • Rrit aftësinë mbrojtëse të lëkurës nga fak- torët e jashtëm (ajri i ndotur, ndryshimet e temperaturës,rrezatimet UV)
  • Redukton rrudhat e shkaktuara nga dehidratimi i lëkurës
  • Hidraton dhe shkëlqen lëkurën

Paketimi 50 ml

Janssen- Balancing Cream

L2800

Krem balancues për kujdesin e lëkurës së kombinuar:
• Balancon përmbajtjen e lipideve të (zonave të thata dhe të yndyrshme) të lëkurës
• Absorbon sebumin e tepërt dhe lë sipërfaqen e lëkurës mat.
• Hidraton dhe qetëson lëkurën.

Paketimi 50 ml

Janssen- Calming Sensitive Cream

L3500

Krem ushqyes i pasur me kompleksin mbrojtës i cili parandalon irritimin e lëkurës.
• Qetësues i inflamacioneve.
• Parandalon skuqjen dhe forcon strukturën e lëkurës.
• Veprim Hidratues
• Lëkura e irrituar bëhet menjëhere e butë dhe me shkëlqim.

Paketimi 50 ml

Janssen- Couperose Gel

L3600

Couperose gel është një xhel i përqëndruar me bazë bimore i përshtatshëm për përdorim të përditshëm. Vepron në një lëkurë kuperoze duke eleminuar:
• Skuqjen
• Tharjen
• Reduktimin e kapilarëve të dukshëm .
• Forcon strukturën e lëkurës
• Efekt matifkues

Paketimi 30 ml

Janssen- Energy Caviar Extract

L2500

Super trajtim energjizues, revitalizues, rigjenerues për të gjitha llojet e lëkurës.
• Ampula me formulim special, me ekstrakt havjari,acid hialuronik dhe ekstrakt Artemia.

Rezultati i trajtimit :
• Rivitalizim i lëkurës së lodhur dhe të zbehtë
• Mbrojtje nga radikalet e lira
• Stimulimi dhe rigjenerim i qelizave të reja.
• Parandalon plakjen e parakohshme të lëkurës

 

Paketimi 7×2 ml

Janssen- Eye Care Lotion

L3600

Eye care lotion për kujdesin e rrathëve të syve:
• Përmirëson qarkullimin e gjakut.
• Forcon funksionin kapilar dhe ul ndjeshëm rrathët e zinj përreth syve në nivelin 64%.
• Absorbohet shpejt, freskon dhe hidraton
• Redukton rrudhat
• Revitalizon lëkurën
• Vepron si adstringjent
• Antibakterial dhe antiinflamator

Paketimi 30 ml