Showing 1–16 of 33 results

Lamberts- A to Z

L1460

Lamberts A-Z Multi është një formulë një-ditore që siguron të gjitha mikronutrientet më të rëndësishme si Vitamin A,Vitamin D3,Vitamin E,Vitamin K,Vitamin C,vitamin B12,Acid Folik,Calcium,Magnez,Hekur,Zink,Selenium dhe shume perberes te tjere. Ky është një suplement i dobishem dhe është e përshtatshme për persona 13 vjeç dhe me shume.Për të siguruar nivelet adekuate te dy lëndëve ushqyese,të kalciumit dhe magnezit, praktikuesit shpesh rekomandojnë Osteoguard së bashku me AZ Multi. Rekomandohet 1 tabletë në ditë.

Lamberts- Acidophilus Extra 4

L3090

Acidophilus Extra eshte nje nga probiotiket me te fuqishem,ku secila kapsule permban 10 bilion baktere si lactobakteret dhe bifidobakteret dhe te rrethuara nga nje material I cili I mbron ato nga aciditeti I larte qe ka stomaku.
Rekomandohet te perdoren per problem si:
-gjate trajtimit me antibiotike
-infeksionet nga Candida Albicans
-sindrome e zorres se irrituar
-nauze e udhetarit
-te moshuarit me probleme gastrointestinal
Rekomandohet te merret 1 kapsule ne dite me nje gote uje(jot e nxehte),heret ne mengjes kur ph I stomakut eshte me I larte.Nqs merret gjate trajtimit me antibiotike,duhet konsumuar 2 ore pas antibiotikut. Permban 30 kapsula.

Lamberts- Biotine 500 mg

L2730

Ky produkt vjen ne formen e nje pluhuri te vendosur brenda nje kapsule dhe kutia permban 90 kapsula.
Ka nje permbajtje te pasur dhe rekomandohet te jepet per te rritur energjine e organizmit ne saje te vetive qe kane perberesit e saj enzimatike ne metabolizmin e karbohidrateve dhe proteinave per te perftuar energji.
Perdoret gjithashtu per rritjen dhe zhvillimin e flokeve,lekures,sistemit nervor dhe kockave.
Jepet 1 deri ne 3 kapsula ne dite.
Nuk rekomandohet per grate shtatzena/laktacion ose meren nen keshillimin e mjekut. Permban 90 kapsula.

Lamberts- Candaway

L5460

Ky suplement vjen ne formen e tabletave te cilat kane nje permbajtje te pasur me ekstrakt te kanelles,gjethes se ullirit,fennel seed(fara e nje bime e cila perdoret gjeresisht per probleme gastrointestinale dhe),oregano dhe shume perberes te tjere.
Jepen 2 tableta ne dite dhe nuk rekomandohet per grate shtatzena.

Lamberts- Co-Enzyme Q 10 100 mg

L5100

Ky produkt prezantohet ne formen e kapsulave ne kuti me 30 kapsula.
Ka si funksion kryesor rritjen e energjise ne metabolizem dhe prandaj kjo enzime ka perqendrimet me te larta ne organet me te rendesishme si truri dhe zemra te cilat kane dhe konsumin me te madh te energjise.

Lamberts- Cranberry 18,750 mg

L3350

Ky produkt vjen ne formen e tabletave qe permbajne 18,750 mg Cranberry dhe shume perberes te tjere si Vitamine C,Calcium,Acid.Stearic,Magnesium etj.
Mund te perdoret si produkt per problemet ne traktin urinar qe mund te perfshijne semundje te veshkave,uretereve dhe jo vetem pasi eshte pershtatur dhe per kujdesin sidomos te femrave te cilat jane me te prirura per te zhvilluar semundje te ketij trakti.
Gjithashtu ky integrator njihet per vetite si antioksidant i fuqishem,parandalimin ne zhvillimin e infeksioneve dhe ne formimin e pllakave aterosklerotike ne arteriet koronare.
Jepet 1 tablete ne dite dhe nuk ka kunderindikime. Permban 60 tableta

Lamberts- Folic Acid 400mg

L1820

Acidi folik luan një rol esencial në shumëzimin e qelizave dhe është kritik në formimin e ADN-së dhe ARN-së, prandaj është veçanërisht i rëndësishëm në zhvillimin e fetusit.Mungesa e tij gjate tre semestrit te pare rrit rrezikun per zhvillimin e defekteve të tubit nervor te fëmija. Acidi folik është një vitaminë e tretshme në ujë te cilen trupi nuk mund të ruajë për një kohë të gjatë me formen e rezervave.Burimet ushqimore nuk arrijne te plotesojne nivelet e duhura te acidit folik dhe aktualisht 47% e grave nuk arrijnë te plotesojne nevojat e tyre, prandaj rekomandohet plotësimi me suplemente. Studimet tregojnë se shtesat e acidit folik janë te absorbueshme mirë dhe janë një mënyrë e besueshme për t’u mbrojtur nga mangësitë dietike. Ky produkt ofron 400g acid acid folik i cili është deri në 3 herë më shumë se niveli i furnizuar nga dietat. Rekomandohet 1 tablete ne dite dhe nuk ka kunderindikime. Permban 100 tableta.

Lamberts- Gingko 6000mg

L2180

Ky produkt vjen ne formen e tabletave,permbajtja e te cilave perftohet nga gjethet e bimes se ginkgos te cilat japin nje ekstarkt prej 120mg qe permban dhe Ginkgoides A,B dhe C.Ne kete formule jane dhe shume perberes te tjere te cilat mundesojne efektet e fuqishme qe ky produkt ka.Bima e Ginkgos njihet prej kohesh per efektet e saj te forta kuruese dhe perdoret gjeresisht per te ruajtur qarkullimin normal te gjakut ne ekstremitetet e trupit si ne duar apo kembe.Produkti perdoret dhe per sistemin nervor dhe problemet te lidhura me humbjen e vemendjes apo kujteses.E vecanta e ketij produkti eshte qe eshte ndertuar ne menyre te tille qe dhe koha e clirimit ne gjak te jete afersisht 2 ore per te parandaluar cdo lloj efekti anesor sidomos dhimbjet e kokes.Jepet 1 tablete ne dite pas ushqimit dhe nuk perdoret nga grate shtatzena ose tek personat qe mjekohen me antikoagulante duhet te keshillohen me mjekun para perdorimit. Permban 30 tableta.

Lamberts- Glucosamine & Chondroitin Complex

L2900

Ky produkt vjen ne formen e tabletave te cilat ne permbajtje kane 500mg Glucosamine dhe 100mg Chondroitin.
Kutia permban 60  tableta dhe mund te perdoret nga kushdo, pervec grave shtatzena ose ne laktacion ku meret duke u konsultuar me mjekun perkates.

Lamberts- Glucosamine Complete

L3360

Kjo formule e Glucosamine Complete nga Lamberts eshte projektuar per te siguruar nje sasi maksimale te glucosamine dhe chondroitin gjithashtu dhe te nutrienteve te tjere qe gjenden ne kete suplement.Çdo përbërës është përzgjedhur në bazë të funksioneve të tyre të ndryshme. Tre tableta te ketij sigurojnë 1500mg të sulfatit të glukozaminës si dhe 300mg sulfat kondroitin.Ne kete formule perfshihet dhe nje bioflavonoid i rendesishem sic eshte quercetin ne nje sasi prej 50mg, plus 1200mg xhenxhefil (si një ekstrakt i koncentruar), si dhe një ekstrakt trendafili ne sasi prej 400 mg.Baza bimore e ketij produkti e ben akoma me te rekomanduar pasi nuk permban koncentrate kimike duke siguruar nje veprim maksimal ne nje kohe te shkurter.Rekomandohen te perdoren 3 tableta ne dite duke perjashtuar grate shtatzena apo ato ne laktacion.

Lamberts- Iron 14 mg

L2180

Ky produkt vjen ne formen e tabletave ne gramacion 14mg dhe kutia permban 100 tableta.
Ka ne permbajtje:dicalcium diphosphate,acid.stearic,magnesium,sillicon dioxide etj.
Ky produkt eshte pershtatur ne saje te ndertimit te tij farmakologjik dhe biokimik qe mos te jape tek pacienti probleme gastrike apo shqetesime te tjera

Lamberts- L-Carnitine 500mg

L6000

L-Carnitine 500mg eshte nje nga aminoacidet me te rendesishme qe merr pjese ne transportin e acideve yndyrore ne qelizat muskulore perfshi dhe qelizat miokardiale te zemres.Per kete arsye L-Carnitine eshte shume I rendesishem per rritjen dhe zhvillimin e muskulit te zemres duke u bere nje nga elementet kryesore te perfitimit te energjise.Rol tjeter I njohur I ketij aminoacidi eshte dhe ne metabolizmin e glukozes dhe prodhimin e nxehtesise ne organizem ,prandaj rekomandohet per personat qe merren me aktivitet fizik dhe sporte,per persona qe duan te shtojne peshe por dhe ne rritjen e fertilitetit mashkullor.
Jepet 1 kapsule ne dite e preferueshme te konsumohet me uje ose leng frutash. Permban 60 kapsula

Lamberts- L-Glutamine 500mg

L4370

Glutamine eshte aminoacidi me I rendesishem per shendetin e traktit gastrointestinal dhe ndryshe njihet si “riparues”,pasi rekomadohet te perdoret ne rastet kur ka demtim te mureve te traktit gastrointestinal si psh ne disbalanca te flores normale bakteriale apo ne patologji kronike qe shoqerohen me funksion te ulet te ketij sistemi.Rekomandohet per perdorim dhe ne rigjenerimin e demtimeve te personave qe merren me aktivitet fizik pasi glutamine ruhet ne qeliza muskulore ku ndihmon ne riparimin e shpejte te muskujve.
Cdo kapsule permban 500mg te glutamine-s dhe jepen 1-6 kapsula ne dite te shoqeruara me uje/leng frutash.
Te konsumohet gjysme ore para gjumit ose vakteve. Permban 90 kapsula.

Lamberts- L-Tyrosine 500 mg

L4000

L-Tyrosine 500mg eshte nje aminoacid esencial qe eshte I afte te kaloje barrieren hemato-encefalike ne tru.Ne tru sherben si prekusore per neurotransmetues te rendesishem si:dopamina,norepinefrina,eponefrina.
Si I tille rekomandohet te perdoret per:
-te rritur performancen mendore,sidomos ne kushte te stresit .
-te permiresuar memorien dhe perqendrimin/luftuar demencen.
-te permiresuar sasine dhe cilesine e gjumit.
-te kuruar varesine ndaj alkoolit dhe substancave narkotike.
-te lehtesuar shenjat e sindromes premenstruale.
-te permiresuar shenjat qe shfaqen ne Parkinson dhe Alzhaimer.
Jepet 1-4 kapsula ne dite te shoqeruara me uje /leng frutash.Nuk duhet perdorur njekohesisht me antidepresante apo ne grate shtatzana/laktacion. Permban 60 kapsula

Lamberts- MagAbsorb

L2370

Ky suplement vjen ne formen e tabletave 150 mg me permbajtje te vitamines C,te cilat rekomandohen per problemet nervore,kockore,artikulare apo gjinekologjike. Rekomandohet per pacient te cilet kane krampe muskulare,lodhje, simptoma te sindromit premenstrual,ankth,migrene,probleme me gjumin dhe vemendjen,presioni i larte arterial,persona qe vuajne nga konstipacioni. Jepet 1 deri ne 3 tableta ne dite dhe nje konsum me shume se 400mg ne dite mund te shkaktoje shqetesime gastrointestinale ne individe te ndjeshem.Permban 60 tableta.

Lamberts- Maxi Hair

L4370

Vitaminat dhe mineralet janë thelbësore per shëndetin dhe pamjen e lëkurës dhe flokëve. Megjithëse këto lëndë ushqyese gjenden natyrshëm në ushqime të ndryshme,nivelet e tyre optimale jo gjithmone arrihen dhe shpeshhere ka dhe deficienca.Ky produkt vjen ne formen e kapsulave te cilat kane nje permbajtje pluripotente me vitamina D3,E,K1,C,B12 dhe shume minerale si calcium,zinc,magnesium,iodium,selenium,hekur,biotin,acid folic,riboflavin etj.
Eshte nje nga top produktet ne UK dhe jo vetem per kujdesin e flokeve dhe te lekures dhe per probleme te ndryshme te cilat mund te cojne ne humbjen e flokeve apo demtimin e tyre. Jepet 1 tablete ne dite dhe duhet shmangur perdorimi i tepert tek femijet. Permban 60 tableta