Showing all 3 results

Climbazole Shampoo

L1560


Froika climbazole shampoo eshte nje zgjidhje efektive per zbokthin e perherhem, heq skuamat dhe te kruajturat e skalpit.
Permban ingredient active:
• Climbazole, nje agjent I ri antimykotik, I krahasueshem me ketoconazole, me nje fuqi vepruese kunder Pityrosporum ovale.
• Acid Salicilic, me veprim keratolitik
• Capryloyl glycine, me veprim rregullues te sebumit dhe le scalp te lemuar.
• Panthenol, me veprim per nje scalp te lemuar.
Nuk permban katran bimor, ka nje arome te kendshme, pergjate larjes ben shkume,dhe I ben floket te bute dhe te lehte per tu krehur.

Hyaluronic Silk Touch Sunscreen Anti-Spot

L3100

Nje gjenerate e re e kremrave te diellit me prekje te mendafshte me veti antinjolle dhe zbardhues duke perdorur nje teknologji e cila siguron nje spectrum te gjere ditor mbrojtes kundrejt rrezeve UVA, UVB. Ka veti hidratuese shume te mira fale permbajtjes se acidit hyaluronic nderkohe qe parandalon shenjat dhe rrudhat.
I pasur me vitamin C me efekt zbardhues te larte, kunderplakjes dhe me veti antioksidante. Gjithashtu permban nje kombinim te fuqishem te molekulave active Indanone&Ethyl ferulate & Carnosid.

Hyaluronic-C Mature Cream

L1950

Krem antirrudhe I cili kthen lekures densitetin dhe vitalitetin
Redukton rrudhat e thella dhe vijat e mimikes
Permban acid hialuronik 0.2%, vitamin C 2% dhe Peptide bioactive.