Showing 1–16 of 253 results

A-Derma- Cytelium Lotion

L1400

Cytelium është një kombinim në trajtë tretësire pa ngjyrë.Ai zotëron veprim tharës,absorbues,antibacterial,qetësues dhe mbrojtës në irritimet me lëngëzim.Rekomandohet në skuqje të të ndenjurave tek fëmijët,plagë që lëngëzojnë,varicelë,përkujdesje e kordonit të të porsalindurit,dermatit atopic etj.
Pa parfum,pa paraben.

A-Derma- Cytelium Spray

L1400

Cytelium është një kombinim në trajtë tretësire pa ngjyrë.Ai zotëron veprim tharës,absorbues,antibacterial,qetësues dhe mbrojtës në irritimet me lëngëzim.Rekomandohet në skuqje të të ndenjurave tek fëmijët,plagë që lëngëzojnë,varicelë,përkujdesje e kordonit të të porsalindurit,dermatit atopic etj.
Pa parfum,pa paraben.

A-Derma- Dermalibour Creme

L1500

Kre qetësues,antibacterial dhe rigjenerues që përdoret në trajtimin e dermatiteve irritativ,squqjen e të ndenjurave tek fëmijët(të prekura apo jo nga infeksionet),plasaritjeve,carjeve,diegieve të lehta,inflamacioneve të mukozave gjenitale etj.
Pa parfum,pa konservues.Për trup,fytyrë,mukoza.Bebe,fëmijë,të rritur.

A-Derma- Dermalibour Stick

L1600

Efikasiteti I bakrit me veti antibakteriale,zinkut me veti riparuese dhe Plantulave Avoine Rhealba me veti qetësuese janë bashkuar në një stick.Falë formës dhe përmbajtjes së tij vepron në dermatitet irritative të lokalizuara dhe që nuk lëngëzojnë si: plasaritje,carje,dermatite rreth gojës etjduke evituar mbiinfeksionin e tyre.
Pa parfum,pa konservues.Për fytyrë dhe trup.Për fëmijë dhe të rritur.

A-Derma- Exomega Gel Moussant Emollient

L2550

Pa sapun ,pa paraben dhe pa parfum.Produkt ideal për pastrim të butë të lëkurave të thata ,shumë të thata dhe atopike për të gjitha moshat.Bazë larëse e butë dhe rilipiduese që pastron fytyrën me butësi,po ashtu dhe trupin.Ruan  mekanizmat natyralë mbrojtës të lëkurës.

A-Derma- Exomega Lait Emolliente

L3000

Produkt me përmbajtje të lehtë që e bën shumë  të këndshëm përdorimin e tij sidomos në periudhën e verës dhe pranverës.Lëkura rigjen butësinë,rehatinë e munguar kurse barrier e lëkurës përforcohet.
Pa parfum,pa paraben,hipoalergjenik.

A-Derma- Gel Moussant Apaisant

L1200

Përkujdesje larëse në formë xheli,me tolerancë të lartë që khehet në një shkumë kremoze dhe mbrojtëse për një tualet gjithë butësi.Pa sapun,pa apraben,pa kolorant,pa tensio-aktivë.

 

A-Derma- Hand Cream

L1200

Përkujdesje ushqyese SOS,riparuese dhe mbrojtëse në formë kremi të shkrirë dhe të pasur,me aromë delicate.Mbron dhe irriton duart e dëmtuara.Krahas Lait avoine Rhealba,ky krem përmban glicerinë e cila restauron filmin hidrolipidik dhe vitamin E me veti anti-oksiduese.
Pa kolorant,nuk yndyros dhe nuk ngjit.

A-Derma- Pain Dermatologique

L800

Përkujdesje në formë të ngurtë për higjenën e lëkurave delikate për të gjithë familjen. Baza e tij pastruese shumë e butë e bashkuar me Lait Avoine Rhealba ndihmon në ruajtjen e filmit hidrolipidik të lëkurës dhe e qetëson atë.Pa paraben,pa sapun,pa alkool,pa konservues

Aesthetico – Med Urea Cream

L2226

Krem per trupin per lekura te thata dhe  shume te thata.

Perberesit: Fale 10% ure qe ka ne perberje hidraton shume mire dhe krijon nje barriere mbrojtese  pa lene asnje shtrese yndyrore ne lekure.

Sasia: 100 ml

Aesthetico- Callus Cream Body

L3390

Krem me përmbajtje të lartë ureje 40 % I cili përdoret në hiperkeratozë dhe lëkurë të ashpër. Përqëndrimi i lartë i uresë largon lëkurën e ashpërsuar duke përmirësuar sipërfaqen e saj. Indikohet në hiperkeratozë përfshirë duart dhe këmbët.

 

Anti-Strech Mark

L4550

Ndihmon në eleminimin e strijave duke rivendosur tonin dhe elasticitetin e lëkurës
DUO GUAM trajtimi kundër strijave në saj të formulës së tij novatore që sheh kombinimin sinergjik të Algave Guam. Shfaq rezultate të dukshme gjatë ndërhyrjeve estetike të gjirit, dietave për dobësim dhe periudhës së shtatëzanisë

Aplikohet cdo mëngjes dhe darkë

Atoderm Mains & Ongles

L1280

Trajtim riparues që ushqen intensivisht duart e dëmtuara.
Atoderm krem për duar dhe thonj trajtim riparues i përditshëm forcon filmin hidrolipidik dhe mbron lëkurën, duke rivendosur funksionin e barrierës biologjike.
`Doreza` të vërteta rigjeneruese dhe ushqyese:
Rigjeneron edhe lëkurën më të dëmtuar dhe zbut menjëherë duart e thata dhe me tendencë për probleme dermatologjike (thatësi, carje, plasaritje)