Showing 1–16 of 39 results

Bioderma Photoderm Après-Soleil

L1900

Bioderma Photoderm Après-Soleil është i përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës dhe parandalon dehidrimin pas ekspozimit ndaj diellit. The ginkgo biloba and allantoin në formulë ofrojnë një efekt qetësues, ndersa gjalpi, vazelina dhe glicerina kanë një veprim ushqyes dhe zbutës. Patenta ekskluzive Cellular Bioprotection nxit mbrojtjen e lëkurës kundër rrezatimeve të dëmshme duke mbrojtur më mirë ADN-në, duke parandaluar stresin oksidativ. Ky locion ndihmon për të zgjatur vezullimin dhe për të mbajtur një lëkurë të shëndetshme.

 

Bioderma Photoderm Après-Soleil ka keto karakteristika:

  • Zbut dhe hidraton
  • Parandalon dehidrimin
  • Qeteson dhe zbutdhe ushqen lekuren pas ekspozimit ne diell
  • Hipoalergjik
  • I pershtatshem per te rritur dhe femije
  • Aplikoje ne fytyre dhe trup

Perdorimi

Pas ekspozimit ne diell, apliko Bioderma Photoderm Après-Soleil  ne lekure te paster dhe te thate. Perserit aplikimin perpara se te shkosh ne shtrat.

Bioderma- Photoderm Max Lait Spf50+ 100ml

L3070

Emulsion mbrojtës nga dielli për trupin me lëkurë të ndjeshme dhe ato lëkura që nuk e tolerojnë diellin. Mbrojtje shume e larte nga dielli, me nje teksture te lehte dhe te thate ne prekje. Kombinimi ekskluziv i filtrave UVA/UVB dhe patentes Cellular Bioprotection™ ofron nje mbrojtje optimale kunder rrezeve te demshme UV. Cellular Bioprotection™ aktivizon mbrojtjen natyrale te lekures, mbron qelizat dhe lufton plaken e parakohshme te lekures.

 

Bioscalin – Signal Revolution Lotion

L7800

Bioscalin Signal Revolution locion është një trajtim lokal që dërgon sinjale për rritje flokëve. Ky produkt është ideal për frenimin e rënies së flokëve. Falë prezencës së patentës ekskluzive S-R, Signal Revolution locion kundër rënies së flokëve është në gjendje të stimulojë rritjen e flokëve duke dhënë një sinjal rritjeje tek OR2AT4, receptor që gjendet në folikul. Ky locion kundër rënies është një trajtim lokal inovativ për meshkuj dhe femra në formë locioni, që lufton rrallimin dhe rënien e fortë të shkaktuar nga stresi, dieta jo e rregullt dhe medikamentet. Locioni rivendos densitetin dhe volumin, duke riaktivizuar forcën natyrale dhe bukurinë origjinale, falë kësaj formule origjinale, falë kërkimit të laboratorëve Giuliani. Rezultatet Pas 12 javësh, aplikim i përditshëm i produktit, është shfaqur një reduktim i ndjeshëm i rënies së flokëve.
Përse duhet të përdorni Signal Revolution locion të Bioscalin?
Ideal për të frenuar rënien e flokëve Stimulon rritjen e flokëve duke dërguar sinjale rritjeje Rivendos densitetin dhe volumin
Udhëzime mbi përdorimin
Aplikoni çdo ditë 6 pika në skalp, në flokë të thatë ose të lagur (pas shampos), duke nisur në zonat me flokë më të holluara, pa e shplarë. Për të favorizuar depërtimin e produktit dhe stimuluar mikroqarkullimin, masazhojeni me delikatesë skalpin me mollëzat e gishtave.
Trajtimi këshillohet për 3 muaj.

Derma-E Body Natural Mineral Sunscreen

L2700

DERMA•E Natural Mineral Sunscreen SPF 30.Formulë e re e përmirësuar që mbron nga rrezatimi UVA/UVB pa e irrituar lëkurën apo mbyllur poret. Me shtimin e nutrientëve si vitamina E dhe çaji jeshil ndihmon lëkurën për të patur një shkëlqim rrezëllitës!