Showing 1–16 of 42 results

Lierac – Sunissime fluid energjizues dhe mbrojtës SPF 30

L4500

Lierac Sunissime Energizing Protective Fluid Global Anti-Aging është një fluid mbrojtës (SPF 30) me veprim anti rrudhë, hidratues dhe kundër njollave. Fluidi përmban një sistem global mbrojtës dhe energjizues: -Ka një sistem mbrojtjeje të patentuar kundër rrezeve UVA, UVB dhe rrezeve infra të kuqe. -Ka një sistem pro-taurine që kap radikalet e lira të prodhuara nën veprimin e rrezeve UV për ti transformuar në taurinë, një aminoacid natyror i cili mbron mitokondrinë, burimin e energjisë qelizore. -Përmban acid hialuronik i cili krijon një shtresë mbrojtëse në lëkurë dhe një efekt të thellë hidratimi; lëkura është e qetë dhe e shëndetshme. Peptidet aktivizojnë prodhimin e melanines duke ofruar nxirje intensive.

Lierac – Sunissime Qumësht trupi energjizues dhe mbrojtës SPF 50

L3500

Lierac Sunissime Energizing Protective Milk Global Anti-Aging është një qumësht mbrojtës (SPF 50) për trupin me veprim anti rrudhë, hidratues dhe kundër njollave. Ky qumësht përmban një sistem global mbrojtës dhe energjizues: -Ka një mbrojtje të patentuar kundër rrezeve UVA, UVB dhe rrezeve infra të kuqe. -Ka një sistem pro-taurinë që kap radikalet e lira të prodhuara nën veprimin e rrezeve UV për ti transformuar në taurinë, një aminoacid natyror i cili mbron mitokondrinë, burimin e energjisë qelizore. -Përmban acid hialuronik i cili krijon një shtresë mbrojtëse në lëkurë dhe një efekt të thellë hidratimi; lëkura është e qetë dhe e shëndetshme. Peptidet aktivizojnë prodhimin e melaninës duke ofruar nxirje intensive. Përdorimi Aplikojeni në lëkurë para ekpozimit në diell. Rivendoseni çdo 2 orë. Mos rrini gjatë në diell.

Lierac Coff Premium Yeux+MM Crème Volupt

L6500

LIERAC PREMIUM YEUX 15ML

Linja PREMIUM, sinonim i performancës dhe i cilësisë së lartë, ju ofron femrave zgjidhje anti-age të ekselencës që bashkojnë risinë, efektshmërinë dhe kënaqësinë, duke korrigjuar të gjitha shenjat e kohës: rrudha, linja të holla, humbje të tonicitetit, të densitetit, nevojën për hidratim. Janë trajtime të frymëzuara drejtpërdrejt nga zbulimet e fundit të mjekësisë estetike, që nisen nga njohuri gjithnjë e më të zhvilluara në gjenetikë dhe në fiziologjinë e lëkurës.

Duke përfituar nga tekstura sublime, të gjitha këto trajtime përmbajnë acid hialuronik në solucion, përbërësi aktiv i referimit në fushën e trajtimit të rrudhave të thella, dhe një përzgjedhje unike të ekstrakteve të luleve të zeza të rralla dhe të çmuara.

Orkidea e zezë: efekte kundër-radikaleve, ushqyese dhe anti-age
Trëndafili i zi: efekte detoksifikuese dhe lëmuese
Vaj i lulëkuqes së zeze: efekte të larta ushqyese
Trajtimi me kremin e syve siguron një efekt anti-rrudhë, anti-rrathë e anti-borsa të përforcuar.

Lierac Premium La Cure Anti-Age Absolute

L15600

Një trajtim i ri për ti bërë ballë plakjes së parakohshme të lëkurës Falë kërkimeve të fundit të rigjenerimit qelizor, Premium La Cure ka një formulë të re inovative që korrigjon shenjat e plakjes së parakohshme të lëkurës.

Formula bashkon Hexapeptidin FX, një princip aktiv që riprodhon proteinën FOXO dhe ndihmon në rigjenerimin e indeve, me teknologjinë GDF-11 që favorizon rigjenerimin qelizor duke stimuluar proteinen e rinisë. Qelizat e reja shtohen ndërsa të plakurat pakësohen.