Showing 1–16 of 18 results

Bioscalin – Signal Revolution Lotion

L7800

Bioscalin Signal Revolution locion është një trajtim lokal që dërgon sinjale për rritje flokëve. Ky produkt është ideal për frenimin e rënies së flokëve. Falë prezencës së patentës ekskluzive S-R, Signal Revolution locion kundër rënies së flokëve është në gjendje të stimulojë rritjen e flokëve duke dhënë një sinjal rritjeje tek OR2AT4, receptor që gjendet në folikul. Ky locion kundër rënies është një trajtim lokal inovativ për meshkuj dhe femra në formë locioni, që lufton rrallimin dhe rënien e fortë të shkaktuar nga stresi, dieta jo e rregullt dhe medikamentet. Locioni rivendos densitetin dhe volumin, duke riaktivizuar forcën natyrale dhe bukurinë origjinale, falë kësaj formule origjinale, falë kërkimit të laboratorëve Giuliani. Rezultatet Pas 12 javësh, aplikim i përditshëm i produktit, është shfaqur një reduktim i ndjeshëm i rënies së flokëve.
Përse duhet të përdorni Signal Revolution locion të Bioscalin?
Ideal për të frenuar rënien e flokëve Stimulon rritjen e flokëve duke dërguar sinjale rritjeje Rivendos densitetin dhe volumin
Udhëzime mbi përdorimin
Aplikoni çdo ditë 6 pika në skalp, në flokë të thatë ose të lagur (pas shampos), duke nisur në zonat me flokë më të holluara, pa e shplarë. Për të favorizuar depërtimin e produktit dhe stimuluar mikroqarkullimin, masazhojeni me delikatesë skalpin me mollëzat e gishtave.
Trajtimi këshillohet për 3 muaj.

Bioscalin – Signal Revolution Shampoo

L2500

Bioscalin ka ideuar këtë produkt, një shampo kundër rënies, ideale për të forcuar efikasitetin e produkteve kundër rënies. Falë patentës S-R, Signal Revolution E Bioscalin është në gjendje të veprojë në fibrën e flokut dhe në skalp. Kjo shampo kundër rënies është ideale në rastet e flokëve të dobët dhe të holluar, duke pastruar butësisht lëkurën pa e sulmuar , duke ndihmuar në zbutjen e irritimeve.
Përse duhet të përdorni Signal Revolution shampo kundër rënies së Bioscalin?
Rrit efikasitetin kundër rënies të çdo trajtimi lokal Vepron në fibrën e flokut dhe në skalp Pastron butësisht lëkurën pa e sulmuar Zbut irritimet
Kur duhet ta perdorni këtë produkt?
Në rast të flokëve të dobët dhe të holluar, për të përgatitur skalpin për të marrë trajtimin lokal Bioscalin® Signal Revolution Ideal dhe përdorimi i përditshëm për të mbrojtur flokët. Udhëzime mbi përdorimin
Përdoreni si një shampo normale gjatë çdo larjeje. Aplikojeni në flokë të lagur dhe masazhojeni derisa të formohet një shkumë delikate. Lëreni të veprojë për disa minuta dhe më pas shplajeni.

Bioscalin Energy Shampo Riforzante

L1560

Bioscalin Energy Shampo Riforzante. Bioscalin Energy Shampo Riforzante eshte e duhura per meshkujt, epajisur me teknologjine patente ATP-3( arginine, kafeine, cartine) dhe AJB-Complex (Biotin dhe ekstrakte te Ajuga reptans). Shampo aplikohet ne floke te lagur, masazhohet butesisht, lihet te veproje disa minuta dhe me pas shpelahet me uje te bollshem.

 

Cystiphane- Intensive Anti-Dandruff Shampoo DS

L1800

Cystiphane Anti-dandruff intensive DS Shampoo . E rekomnduar per gjendje zbokthi te shprehur, ndjesi kruajtjeje, irritim. Ka veprim antifungal (climbazole+Miconazole), veprim antiinflamator(essential juniper oil) dhe veprim keratolitik ( acid salicilik3%+Resorcinol 0.5%). 0% paraben fenoksietanol. Rekomnadohet te perdoret 2 ose 3 here ne jave per 6 jave.

Cystiphane- Normalizing Anti-Dandruff Shampoo S

L1800

Cistiphane Anti-dandruff normalising S Shampoo . E rekomnduar per gjendje zbokthi te moderuar, ndjesi kruajtjeje, zbokth i thate , zbokth i yndyrshem. Ka veprim antifungal (climbazole+Miconazole), veprim antiiirritues (essential juniper oil+ Melaleuca) dhe veprim keratolitik ( acid salicilik 1.5 %). 0% paraben silikon fenoksietanol. Rekomandohet te perdoret 2 ose 3 here ne jave per2 muaj pastaj vazhdohet me cystiphane anti-dandruff lotion.

Ducray- Squanorm Shampoo Grasses

L1950

Produkt për zbokth të yndyrshëm dhe lëkurë koke të yndyrshmë.

Përbërësit:

Glikolar guanidine 1.9%,piroctone olamine 0.3%,ekstrakt sabal,serrulata 0.3%,bisabolol 0,2%.

Efikas që në larjen e parë.Eleminon zbokthin e yndyrshëm dhe normalizon lëkurën e kokës.Normalizon sekretimin e sebumit.

Ducray- Squanorm Shampoo Seches

L1950

Produkt për zbokth I thatë dhe lëkurë të kokës të thatë.

Përbërësit:

Glikolat guanidine 1,9%,pirithion zink 0,9%,glicerinë 5%

Efikas që në përdorimin e parë. Eleminon zbokthin për një kohë të gjatë dhe  normalizon lëkurën e kokës.

FreezyDerm-Hair Force Shampoo Men

L2680

Shampo tonike për flokë, e formuluar për trajtimin e rënies së flokut tek meshkujt. Përbërësit aktivë të shampoos trajtojnë rënien sezonale dhe kronike të flokut, hollimin e flokut, alopecian dhe për flokun e dobët. Shampo përforcon folikulat dhe forcon rritjen e flokut. Me pH neutral.
I pershtatshem per: Rënie flokësh kronike,Alopecia androgjenike,Rënien sezonale e flokëve, Flokë të dobët
Perdorimi:Përdor shampon 3 herë në javë, për të paktën 4 muaj. Aplikoni një sasi të vogël në kokë dhe masazhojeni në skalpin e kokës, lërëni për disa minuta dhe për pas shpëlajeni mirë me ujë. Përsëriteni nëse është e nevojshme. Për trajtim më efektiv dhe të përshtatshëm, rekomandohet të përdorni produkte më specifike.
Perberesit:Biotin | Tripeptide | Apigenin | Acid Oleic: Trajtim i rënies së flokut |Përforcim i folikulave| Përforcim i flokëve në skalp| Lufton plakjen e flokut dhe degjererimin qelizor | Përforcim i rritjes së flokut
DG4P04 (Princip aktiv i derivuar nga Artemia Salina): Përforcim i rritjes së flokut | Veti anti-inflamatore | Aktivizim i qelizave për mbrojtjen nga rrezeve UV dhe dëmtimit nga dielli.

Now-Berry Full™ Shampoo

L1280
  • Për flokë të hollë dhe pa jetë që kanë nevojë për volum dhe shkëlqim.
  • pH i balancuar; Pa SLS dhe Paraben

Berry Full™ Shampoo është një formulim unik herbal i cili pastron flokët dhe në të njëjtën kohë shpërndan nutrientët si biotina, Pantenoli, Rozmarina dhe ekstrate të Algave tek skalpi për flokë më të fortë, më të shëndetshëm, më me volum dhe shkëlqim.

Përdorimi: Aplikoni produktin në flokë të lagura dhe masazhojeni butësisht, mbajeni për 1 minutë dhe pastaj shpërlajeni me ujë të ngrohtë dhe të bollshëm.

Paketimi: 473 ml

Now-Citrus Moisture™ Shampoo

L1280
  • Për flokë të thatë dhe të dobët
  • pH i balancuar

Shampoja Citrus Moisture™ me vitamina B, C dhe A bashkëpunon me vajin jojoba dhe ekstraktin e cajit jeshil për të eleminuar papastërtitë duke i lënë flokët të fortë, me shkëlqim dhe të menaxhueshme. Shampoja Citrus Moisture™ është formuluar me ektrakte unike bimore dhe ndihmon në mbrojtjen dhe ushqyerjen e flokëve dhe skalpit.

Përdorimi: Aplikoni produktin në flokë të lagura dhe masazhojeni butësisht, mbajeni për 1

minutë dhe pastaj shpërlajeni me ujë të ngrohtë dhe të bollshëm.

Paketimi: 473 ml