Showing 1–16 of 21 results

Scholl- Airbag B/S Kid

L5987
 • Karakterizohen nga nje shtresw w teknologjise Scholl Bioprint qe fae modelimit te saj ergonomik ben te mundur mbeshtetjen dhe shtrirjen e sakte te gjymtyreve te poshtme  me efekte pozitive per kembet e femijeve.
 • Fale perberjes prej tape natyrale dhe shtreses se gomes sandalet jane vecanerisht fleksibel dhe te persosura per kembet e femijeve me te vegjel.
 • Sholla rezistente ndaj rreshqitjes ofron siguri me te madhe.

Scholl- Alegra

L7331
 • Alegra eshte version me i gjalle dhe shumengjyresh i sandaleve verore te scholl
 • Model praktik dhe komod me nje shtrese te dyfishte te mbylljes me vecro qe mundeson pershtatje te persosur per kemben tuaj.
 • Sandalet jane fleksibel, te lehta dhe te pajisura me teknologjine Scholl Bioprint me shtresen prej tape natyrale dhe shtresen prej gome te dizenjuara per te mbajtur kembet tuaja ne pozicionin e duhut.

Scholl- Bogota Kid

L5253
 • Nje nga stilet e perjetshme te koleksionit Scholl eshte ridizenjuar sot per vajzat e vogla qe i duan ngjyrat dhe madheshtine e rruazave.
 • Bogota Kid ka nje pelhure te siperme qe ne saje te T-formes se saj, perqafondhe mbulon kemben tuaj shume mire.
 • Modeli Bogota Kid karakterizohet nga nje shtrese e teknologjise Scholl Bioprint qe fale dizajnit te saj ergonomik, ndihmon ne shtrirjen e sakte te gjymtyreve te poshtme qe kane efekt pozitiv ne posturen e kembeve.
 • Fale perberjes se sholles prej tape natyrale dhe gome, sandaletjane vecanerisht fleksibel dhe perfekte per mireqenien e kembeve te femijeve me te vegjel.
 • Sholla rezistente ofron siguri me te madhe.

Scholl- Chrysilla

L12219
 • Qëndrimi në taka me motive gjeometrike, me hijet e ndryshme të ngjyrës së platinit, i bën sandalet e reja Scholl thellësisht intriguese dhe të vecanta.
 • Kjo këpucë karakterizohet nga sholla e teknologjisë Scholl Gelactiv® që absorbon goditjet e pësuara gjatë ecjes, duke ofruar rehati dhe mirëqenie gjatë gjithë ditës.
 • Për më tepër, sholla është e mbuluar me mikrofibrën e tipit të fundit: lahet, ajroset, nuk mban aroma të këqija, hipoalergjike dhe rezistente ndaj njollave.

Scholl- Clog Supercomfort Men

L7942
 • Supercomfort Clogs janë produkti i famshëm i Scholl-it, të karakterizuara nga një mbështetje anatomike, me përbërje drurin e ahut dhe gjerësi të madhe.
 • Pjesa e sipërme është bërë tërësisht prej lëkure të punuar me dorë.
 • IDEALE PËR STAFIN MJEKËSOR, PUNONJËSIT E SHËNDETËSISË DHE TË GJITHË PROFESIONISTËT QË KALOJNË NJË KOHË TË GJATË NË KËMBË

Scholl- Clog Supercomfort Women

L7942
 • Supercomfort Clogs janë produkti i famshëm i Scholl-it, të karakterizuara nga një mbështetje anatomike, me përbërje drurin e ahut dhe gjerësi të madhe.
 • Pjesa e sipërme është bërë tërësisht prej lëkure të punuar me dorë.
 • IDEALE PËR STAFIN MJEKËSOR, PUNONJËSIT E SHËNDETËSISË DHE TË GJITHË PROFESIONISTËT QË KALOJNË NJË KOHË TË GJATË NË KËMBË

Scholl- Klio

L12219
 • Sandalet Klio janë jashtëzakonisht elegante dhe të sofistikuara, të projektuara për t’i bërë ditët e verës edhe më të çmuara, falë formës elegante dhe gurëve me ngjyrë që shkëlqejnë si diamante mbi të gjithë pjesën e sipërme.
 • Rripat e hollë e bëjnë të duket më komode, ndërsa tokëzat bëjnë të mundur shtrëngimin e sandaleve.
 • Këto sandale karakterizohen nga sholla e teknologjisë Scholl Gelactiv® që absorbon goditjet e pësuara gjatë ecjes, duke ofruar rehati dhe mirëqenie gjatë gjithë ditës.
 • Për më tepër, sholla është e mbuluar me mikrofibrën e tipit të fundit: lahet, ajroset, nuk mban aroma të këqija, hipoalergjike dhe rezistente ndaj njollave.

Scholl- New Massage

L3665
 • New Massage janë pandofla që e kanë pjesën sipërme me material PVC dhe kanë një lidhje metalike për përshtatje më të mirë.
 • Një model praktik, i projektuar për plazh, por edhe për palestër, pishina dhe SPA.

Scholl- Pescura Heel

L6720
 • Pandoflat e vetme të vërteta të koleksionit të Scholl që kanë shoqëruar aventurat e brezave në vitet 1970 dhe vazhdon të jenë praktike falë ndërtimit të veçantë dhe stilin unik retro
 • Karakterizohen nga një shtresë anatomike që përbëhet nga drutë e ahut që ju ndihmon të ecni mirë dhe të tonifikoni shputat dhe këmbët.
 • Pjesa e sipërme prej lëkure është e lidhur me kapëse metalike ku është edhe logoja e Scholl.
 • Versioni i sheshtë për ata që duan një stil më të përditshëm dhe modern.

Scholl- Sandy Kid

L5987
 • Sandy kid jane sandale qe te gjithe femijet do te duan ti kene.
 • Pjesa e siperme me efekt bronzi-roze i jep nje forme te mprehte kembes se femijes.
 • Pjesa e siperme me shume rripa perqafon ne menyre te perkryer kemben, ndersa rripat htrengues bejne te mundur rregullimin  dheshtrengimin e sandaleve.
 • Sandy Kid karakterizohet nga nje sholle e teknologjise choll Bioprint qe fale dizajnit te saj ergonomik, ndihmon ne shtrirjen e sakte te gjymtyreve te poshtme dhe kane efekte pozitive ne posturen e kembeve. Fale perberjes se tapes natyrale dhe sholles prej gome, sandalet jane vecanerisht fleksibel dhe perfekte per mireqenien e kembeve te femijeve me te vegjel.
 • Sholla rezistente ofron siguri me te madhe.

Scholl- Smyley Kid

L5253
 • Modeli Smyley karakterizohet nga nje shtrese e teknologjise Scholl Bioprint qe fale dizajnit te saj ergonomik ben te mundur mbeshtetjendhe shtrirjen e sakte te gjymtyreve te poshtme me efekte pozitive ne posturen e kembeve tuaja.
 • Sandalet jane vecanerisht fleksibel fale perberjes se tapes natyrale dhe sholles prej gome dhe cdo hap qe merrni behet me i lehte.
 • Sholla rezistente e Scholl Children i ben te persosura per mireqenien e anetareve me te rinj te familjes.
 • Dizajni ergonomik i sholles eshte studiuar ne menyre te vecante dhe kanje forme eanatomike me pak te theksuar ne menyre qe te pershattet me kembet e femijeve te vegjel.

Scholl- Tymeg

L8064
 • Tymeg janë shapka me teknologjinë Scholl Bioprint® të pajisura me tapën karakteristike natyrore dhe shollën prej gome që është projektuar në mënyrë ergonomike për të mbajtur këmbën në pozicionin e duhur.
 • Ky është një model praktik, komfort me një shtresë të dyfishtë prej lëkure që mbështjell këmbët me delikatesë.
 • Mbyllja me velcro siguron një përshtatshmëri të përsosur për këmbët tuaja.

Scholl- Weekend

L9164
 • Weekend janë sandale me veshje të sipërme PU dhe një lidhës të dyfishtë metalike që shtrëngon këmbën për një përshtatje të përsosur.
 • Një model praktik dhe komfort, ideale për përdorim të përditshëm

Scholl- Wind Step

L8550
 • Wind Step janë atlete ultra fleksibël me teknologjinë Scholl Memory Cushion® ideale për gratë aktive që dëshirojnë të veshin këpucë elegante dhe të rehatshme.
 • Dizajni modern i tekstilit të butë në pjesën e sipërme është i pasuruar me elemente që i bëjnë këpucë më të lehta për t’u veshur: dantella elastike me një lidhje praktike të lidhëzave siguron përshtatshmërinë më të madhe.
 • Këmbët ndihen të relaksuara dhe të gatshme për të shkuar në shëtitje të gjata.
 • Për më tepër, sholla me teknologjinë Scholl Memory Cushion® përshtatet me formën e këmbës suaj dhe ndihmon në rishpërndarjen e presionit në tërë shputën, duke ju lënë një ndjesi lehtësimi të këmbës.

Scholl- Zafirah

L7331
 • Zafira është një model ku përzihet përsosmërisht funksionaliteti dhe estetika
 • Pjesa e saj e sipërme me dy rripa mund të rregullohet me mbylljen Velcro dhe është e zbukuruar me rruaza që i japin këtij modeli një pamje feminile dhe unike.
 • Zafirah karakterizohet nga shtresa e teknologjisë Bioprint® që ndihmon në mbajtjen e këmbës në pozicionin e duhur për të arritur rehatinë optimale.

Scholl-Clog Evo

L6720
 • Clog Evo karakterizohet nga një shtresë që mund të hiqet, e teknologjisë Memory Cushion që ndihmon në reduktimin e lodhjes duke rishpërndarë presionin mbi tërë shputën.
 • Clog Evo është edhe e lehtë, edhe fleksibël, ka në pjesën e sipërme një rrip të bërë tërësisht nga TPR.
 • Ky model është i autoklavueshëm, antistatik dhe i parrëshqitshëm.
 • Clog Evo është i përshtatshëm për personelin mjekësor, shëndetësor si dhe të gjithë profesionistët që janë në këmbë gjatë gjithë ditës.