Showing 1–16 of 22 results

A-Derma- Hand Cream

L1200

Përkujdesje ushqyese SOS,riparuese dhe mbrojtëse në formë kremi të shkrirë dhe të pasur,me aromë delicate.Mbron dhe irriton duart e dëmtuara.Krahas Lait avoine Rhealba,ky krem përmban glicerinë e cila restauron filmin hidrolipidik dhe vitamin E me veti anti-oksiduese.
Pa kolorant,nuk yndyros dhe nuk ngjit.

Atoderm Mains & Ongles

L1280

Trajtim riparues që ushqen intensivisht duart e dëmtuara.
Atoderm krem për duar dhe thonj trajtim riparues i përditshëm forcon filmin hidrolipidik dhe mbron lëkurën, duke rivendosur funksionin e barrierës biologjike.
`Doreza` të vërteta rigjeneruese dhe ushqyese:
Rigjeneron edhe lëkurën më të dëmtuar dhe zbut menjëherë duart e thata dhe me tendencë për probleme dermatologjike (thatësi, carje, plasaritje)

Sale!

Avene-Cold Cream Concetrated Hand Cream

L1100 L880

Avène Cold Cream krem për duar është një krem i formuluar me bazë Cold Cream, ideal për hidratimin e duarve të thata dhe të dëmtuara. Ky krem është i pasur me Cold Cream, i cili ofron veti ushqyese dhe mundëson një komfort që zgjat në duart tuaja. Gjithashtu përmban Sucralfate që mbështet riparimin e epidermës dhe Uji Termal Avene së bashku me Alpha Bisabolol qetësojne duart e dobësuara. Tekstura vajore dhe e pasur është e lehtë për tu aplikuar dhe lë në duart tuaja një shtresë të butë dhe një aromë të lehtë. Jo e yndyrshme, jo e ngjitshme. Mënyra e përdorimit: Aplikojeni në duar sa herë të keni nevojë.

Dr-Grandel-Protection Hand

L1900

Krem duarsh kundër plakjes me filtër UV.

 • ka efekt pozitiv në rinovimin qelizor dhe bën që lëkura të duket delikate, e kuruar dhe e freskët
 • ofron mbrojtje ndaj plakjes së lëkurës për shkak të dritës
 • është hidratues intensiv dhe jep një ndjesi lëkure të butë si velutë

Lendet aktive:

 • Komponime nga lule vendase të egra
 • Aminoacide herbale

Teksture mesatare.

Dr. Grandel- Beauty X Press Foam Your Hand

L1900

Shkumë për duart.

 • përmirëson aftësinë e lëkurës për lidhjen e lagështisë, ndërkohë që pakëson pikat e kuqe dhe ashpërsinë
 • lëkura rigjenerohet më mirë dhe funksionet e saj mbrojtëse fuqizohen
 • mbrojtje dhe kujdes ideal për lëkurën, e cila jep ndjesinë e një lëkure të gjallë e të butë

Lendet aktive:

 • Ure
 • Vitaminë E
 • Gjalp kariteje
 • Vaj jojoba

Teksture e lehtë.

Aplikimi: Lyeni duart kur të jetë e nevojshme; rast ideal është përdorimi gjithmonë pasi lani duart. Tundeni dispenserin përpara përdorimit dhe mbajeni vertikalisht. Hidhni në duar një sasi në madhësinë e një arre dhe përhapeni në lëkurë duke e masazhuar.

Ducray- Melascreen Soin Global Mains

L2300

Përkujdesje globale kundër njollave dhe anti-rrudhë për duart me spf 50+.Korrigjon  të gjitha shenjat e fotoplakjes së duarve,I ushqen dhe I mbron duart
Përbërësit:L-white(symwhite=derivate resorcinoli)+D-lentigo,acid hialuronik,system filtrash I certifikuar SPF 50+.Pa paraben.

Jowae Hand&Nail Nourishing Cream

L760

Krem i formuluar për përkujdesje ndaj duarve të thata dhe të dëmtuara, e bazuar në antioksidantin Lumifenole dhe vajin e Kamelias. Ky krem përmban Lumifenole me veti antioksidante, nga Sempervivum Tectorum, një bimë e aftë për ti rezistuar kushteve eksteme të motit. Niveli i lartë i antioksidantëve ndihmon lëkurën të rigjejë balancën dhe mbrojtjen nga agjentët e jashtëm si ndotja, ndryshimet klimaterike, stresi, lodhja etj. Vaji i Kamelias është i pasur me acide yndyrore dhe me Omega 9. Gjithashtu përmban gjalpë Shea, vaj kokosi, vaj luledielli, glicerinë vegjetale dhe ure.
Rezultatet: Lëkura e duarve është e ushqyer dhe e riparuar, më e butë dhe më me shkëlqim. Thonjtë janë të mbrojtur. E testuar nën kontroll dermatologjik. Pa paraben, pa fenoksietanol, pa vajra minerale, pa silikon, pa përbërës me origjinë shtazore.
Udhëzime mbi përdorimin: Aplikojeni në duar dhe thonjë sa herë të keni nevojë.

La Roche Posay Cicaplat Mains

L1420L2200

CICAPLAST MAINS
Krem hidratues për duar të thata, të dëmtuara, të lodhura nga puna.
Cicaplast Mains është një krem duarsh që hidraton, mbron dhe ndihmon në rivendosjen e barrierës së lëkurës.

Formë Doza :50 ml & 100 ml