Showing 1–16 of 40 results

Sale!

Avene- D-Pigment Legere

L4600 L3680

Pigment Legere me teksture fine te pasur ne pudra matifikuese per tu sjelle lekurave normale ne mikse pergjigjen me te pershtatshme.

Sale!

Avene- Fluide Matifiant

L2550 L2040

Avene Fluido Matificante trajtim I perditshem I lekurave te ndjeshme , normale mikse me tendence te yndyrshme. Indikohet per lekure me shkelqim ne niveline e ballit, hundes dhe mjekres, Pore te zgjeruara dhe pamje e zbehte. Specifikisht I formuluar per lekure normale mikse ky fluid matifikant, matifikon lekuren duke i dhene konfot te menjehershem. Acidi glutanik ndihmon riekuilibrimin e yndyres, mikrokapsulat absorbuese matifikojne zonen me shkelqim, agjentet hidratues rikthejne butesine lekures. I pasur me uje termal Avene i cili ka veti qetesuese dhe zbutese. Ky fluid deperton shpejte fale formules pa yndyre te fresket te lehte e cila nuk le mbetje te yndyrshme. Arome delikate dhe baze perfekte per make up. Si rezultat lekura eshte matifikuar e mendafshte dhe mee bute. Aplikohet ne mengjes dhe ne mbreme ne lekure te pastruar paraprakisht me shkumen pastruese.

Sale!

Avene- PhysioLift Emulsion Lisante Jour

L5400 L4320

Emulsion jour lisante perkujdesje arkitekte e mengjesit. Lemon rrudhat e instaluara, ritendosin lekuren dhe rigjallerojne shkelqimin. Fale perberjes se tij me pre-tokoferili cili antioksidon fuqishem, mikroperla me veprim antilodhje dhe agjent lemues hidraton dhe ruan lekuren.Aplikohet ne mengjes ne fytyre, qafe dhe dekolte. Evito kontaktin me syte. i krijuar per te minimizuar riskun e reaksioneve alergjike. Formule jo komedogjene. E rekomanduar per lekura sensitive normale mikse.

Sale!

Avene-Hydrance Optimale Legere SPF 20

L3300 L2640

Hidratimi i lëkurave të ndjeshme është një veprim i përditshëm i domosdoshëm. Për këtë duhen zgjedhur produkte shumë cilësore dhe me një butësi ekstreme në të njëjtën kohë. Hydrance Optimale rivendos ekuilibrin hidrik falë bashkimit të përbërësve aktivë që imitojnë sistemin hidratues dhe mbrojtës të filmit të lotit, duke garantuar gjithashtu një biodisponibilitet të Ujë Termal Avëne në lëkurë.
Emulsion oil-free ultra i lehtë, hidratues dhe mbrojtës kundër UVA dhe UVB (me filtër mbrojtës SPF 20) dhe kundër radikaleve të lira.
Aplikohet në mëngjes mbi fytyrë dhe qafë.

Dr. Grandel- Beatygen Renew Esence

L9700

Koncentrat për përkujdesje rinuese dhe tonifikuese

 • aktivizon “gjenin e bukurisë” së lëkurës
 • për një lëkurë të tonifikuar, me pamje të rinuar
 • pastron poret dhe i jep lëkurës një paraqitje delikate dhe rinore
 • burimi i rinisë për lëkurën

Lendet aktive:

 • Ekstrakt nga algat e borës
 • Peptide kundër plakjes
 • Saharide detare
 • Vaj trëndafili të egër

Teksture e lehtë.

Aplikimi: Në mëngjes dhe në mbrëmje– pas pastrimit dhe përpara aplikimit të një kremi kujdesi për lëkurën, hidhni dy-tre sprucime në pëllëmbën e dorës, përhapeni në fytyrë, qafë dhe dekolte dhe lëreni për pak kohë.

Dr. Grandel- Beatygen Renew I1

L11100

Përkujdesje rinuese 24-orëshe për lëkurë normale deri në lëkurë të kombinuar.

 • aktivizon “gjenin e bukurisë” së lëkurës
 • ngadalëson procesin e plakjes së lëkurës
 • tonifikon lëkurën dhe ofron një pamje që zgjat
 • jep një efekt freskie

Lendet aktive:

 • Ekstrakt nga algat e borës
 • Peptide kundër plakjes
 • Gjalpë kakaoje
 • Vaj trëndafili të egër

Teksture mesatare.

Aplikimi: Pas pastrimit dhe pas aplikimit të një produkti të përshtatshëm kujdesi për sytë, aplikoni një sasi kremi me madhësinë e një kokrre lajthie në fytyrë, qafë dhe dekolte çdo mëngjes dhe çdo mbrëmje.

Dr. Grandel- Beatygen Renew II2

L11100

Përkujdesje rinuese 24-orëshe për lëkurë të thatë.

 • aktivizon “gjenin e bukurisë” së lëkurës
 • i jep lëkurës një elasticitet të ri, për një lëkurë të lëmuar dhe me bukuri rrëzëlluese
 • vajrat e butë si velutë përkëd- helin lëkurën, duke e bërë të butë dhe elastike

Lendet aktive:

 • Ekstrakt nga algat e borës
 • Peptide kundër plakjes
 • Kompozim vajrash të pasur

Teksture mesatare.

Aplikimi: Pas pastrimit dhe pas aplikimit të një produkti të përshtatshëm kujdesi për sytë, aplikoni një sasi kremi me madhësinë e një kokrre lajthie në fytyrë, qafë dhe dekolte çdo mëngjes dhe çdo mbrëmje.

Dr. Grandel- Hydro Active Balancer

L5300

Përkujdesje 24-orëshe për lëkurë të kombinuar.

 • shton hidratimin
 • redukton shkëlqimin e pakëndshëm nga yndyra
 • i jep lëkurës një ndjesi të këndshme freskie dhe lehtësi

Lëndët aktive kryesore: 

 • Kompleks algash nga ujë deti
 • Sebum inteligjent
 • Ekuilibrues
 • Vaj palme babassu

Teksture e lehte.

Aplikoni një sasi kremi me madhësinë e një kokrre lajthie në fytyrë, qafë dhe dekolte në mëngjes dhe në mbrëmje, pas pastrimit dhe pas aplikimit të një produkti të përshtatshëm kujdesi për sytë.

Jowae Balancing Mattifying Fluid

L1690

Jowaé Balancing Matifying Fluid është një përkujdesje matifikuese për lëkurat mikse dhe të yndyrshme e bazuar në antioksidantët Lumifenole dhe Lotusin e Shenjtë. Ky fluid përmban antioksidantin Lumifenole, nga Sempervivum Tectorum, një bimë e aftë që ti rezistojë kushteve ekstreme të motit. Niveli i lartë i antioksidantëve ndihmon lëkurën të rigjejë balancën dhe të mbrojë nga agjentët e jashtëm si ndotja, ndryshimet klimaterike, stresi, lodhja etj.
Lotusi i Shenjtë, simbol i pastërtisë ka veti zbutëse dhe adstrigjente.
Përmban gjithashtu gjethe menteje, AHA dhe Zink.
Jo komedogjenik.
I testuar nën kontroll dermatologjik.
I formuluar pa paraben, pa fenoksietanol, pa vajra minerale, pa përbërës me origjinë shtazore, pa silikon, pa ngjyrues sintetike.