Showing 1–16 of 34 results

Aesthetico – Foot Care Body

L1862

Krem per kembet dhe thonjte.

Mban lekuren e kembeve dhe shtratin e thonjeve te bute, parandalon formimin e trashjes se lekures dhe carjes se saj.

Perberesit: Alantoine, mentol etj.

Jep nje ndjesi te kendshme dhe freskuese ne kembe.

Sasia: 100 ml

Attiva Plus

L2000

Attiva Plus  janë Garza sterile, të përshtatshme për të gjitha llojet e lëkurave.

Në saj të formulës së saj patentë me përmbajtjen e ekstarkteve të bimëve redukton ndjesinë e dhimbjes.

Centelle Asictica është e pasur me aminoacide,beta carotene,acide yndyrore dhe phytochemicals.Kjo përzierje ofron përfitime për lëkurën përmirëson qarkullimin, sintezën e kolagjenit dhe indeve të lëkurës.

Urtica dioica kanë veprim antiinflamator dhe ndihmojnë në mbylljen e plagëve diabetike.

Curaprox challenger set dentif +SPAZZ 5460

L2000


Paste zbardhuese me shije gin-tonik dhe hurme, pa SLS. Vetia zbardhuese vjen nga prania e enzimes glukoze oksidaze dhe dioksidit te titaniumit. Fluori dhe Ksilitoli mbrojne nga kariesi. Hidroksilapatiti krijon nje film mbrojtes rreth smaltit duke e rimineralizuar ate.

Curaprox enzycal zero PPM toothpaste

L910

Curaprox Enzycal përmban një sistem enzimatik ( laktoperoksidazën), i cili përforcon mekanizmin antibakterial dhe mbrojtës të pështymës së gojës.

Enzima 1
AMINOGLUKOKSIDAZA
Nuk lejon formimin e pllakës bakteriale
Konverton poliglukanet në glukozë
Enzima 2
GLUKOSEOKSIDAZA
Lufton ngarkesën bakteriale
Konverton glukozën në glukonat +H2O2
Enzima 3
LAKTOPEROKSIDAZA
H2O2 vepron me hypothiocyonate, duke krijuar një substancë antibakteriale që gjëndet në pështymë.
Bllokon rritjen bakteriale dhe vendos në ekuilibër florën normale të gojës.

 

Difoprev

L9000

DIFOPREV® I projektuar posacërisht për parandalimin e ndërlikimeve të këmbës diabetike.Eshtë corape e shoqëruar me kapsula rimbushëse për trajtim një mujor.Në paketë përfshihen 9 kapsulat rimbushëse.Corapet lëshojnë përbërisin aktiv për 72 orë (3 ditë), dhe mund të lahen në cdo kohë gjatë këtyre 3 ditëve, pa pasur humbje të eficencës.Pas 3 ditësh ato duhet të rimbushen, duke përdorur kapsulën e rimbushjes. Kapsulën e vendosim në ujë në mënyrë që të bëhet përthithje sa më e plotë nga  corapja, për 30 min. Ky aplikim duhet të përsëritet 2-6 herë në një vit.

FreezyDerm-FrezyFeet Diaped

L2402

Ky krem i specializuar perkedhel dhe mbron kemben diabetike. Perbersit e tij hidratues, sherues, dhe anti inflamatore rindertojne lekuren e plasaritur dhe te ashper, duke siguruar hidratim te pasur dhe rrisin elasticitetin e lekures, nderkohe qe parandalojne ulceren diabetike.
I pershtatshem per:
-Kemben diabetike
-Lekure te plasaritur dhe te ashper
-Parandalimin e ulcers diabetik
Aplikojeni ne te gjithe siperfaqen e kembes 1-2 here ne dite.
Perberesit:
Yeast Lysate: veprim anti inflamator ,oksigjenim te indeve
Oleuropein: veti anti mikrobiale
Batyl Alcohol: Reduktimi i inflamacionit

Glucosprint Plus

L1800

Eshte nje zgjidhje shume efikase dhe e shpejte ne rastet e uljes se nivelit te sheqerit ne gjak.perbehet nga vitamin B1 dhe magnezi te cilat kountribojne per te dhene energjine e nevojshme dhe per mirefunksionimin e metabolizmit.

Insulcheck

L7000

Insulchek tregon kohën nga injektimi i fundit i insulinës, duke ndihmuar në mos marrjen e injeksione të dyfishta ose në  harresa të tyre.

Përmes Insulcheck zvogëlojmë stresin e menaxhimit të sëmundjes për të siguruar komoditet në pacientët insulinovartës.

Logus D3 Junior

L1550

Produkt I vitamines D3 dhe DHA me pika.I nevojshem per mirefunskionimin fiziologjik te trurit dhe shikimit .

I domosdoshem per femije nga mosha 0-24 muajsh.Perdoret 11 pika ne dite.

Logus Gyn CLX Detergente Intimo

L1800

Linja e plote e kujdesit intim.

Perdoren ne rastet e vaginiteve te shkaktuara nga trichomonas ose chlamidia,vaginozat bakteriale,ne ndryshimet e Ph nga terapite me antibiotike.

Logus Gyn Lavanda Vaginale

L3300

Linja e plote e kujdesit intim perbehet nga laresi I cili ka baze chlorhexidinen 0.2% qe perdoret per higjenen personale te femrat.Logus Lavanda x 5 flakon perdoret ne rastin e vaginozave bakteriale,vulvovaginitit mykotik etj

Perdoren ne rastet e vaginiteve te shkaktuara nga trichomonas ose chlamidia,vaginozat bakteriale,ne ndryshimet e Ph nga terapite me antibiotike.

Logus Gyn Ovuli Vaginali

L1765

Linja e plote e kujdesit intim Logus Gyn x 10 Ovula te cilat perbehen nga fermente laktike dhe fiber pot marigold.

Perdoren ne rastet e vaginiteve te shkaktuara nga trichomonas ose chlamidia,vaginozat bakteriale,ne ndryshimet e Ph nga terapite me antibiotike.

Logus Mind Junior

L1430

Produkt me perberes natyral si boronice,astragalus,inositol,leng mani.

Permireson performance mentale ,rrit perqendrimin dhe aftesine e trurit per te perballuar stresin te femijet.

Perdoret 15 ml ne dite larg vakteve.

Logus Viral

L1310

Produkt me perberje bimore I perbere nga mjalti,trendafili I eger,leng I koncentruar I manave,,leng I koncentruar boronice.

Keshillohet te perdoret per trajtimin e te ftohurave dhe etheve nga virozat e ndryshme.Rrit mirefunksionimin e rrugeve respiratore.