Showing all 3 results

C25 Cream Concetrate Antioxydant

L7100

C25 Cream Concetrate Antioxydant Krem dite antioksidues I perqendruar. Koncentrat antioksiduesish qe mbrojne lekuren nga efektet e demshme te radikaleve te lira. C25 Cream indikohet ne ngjyre te crregullt te fytyres dhe mungese shkelqimi. Lekura rigjen pamjen homogjene dhe shkelqimin e saj natyral. Formule e perqendruar ne 25% vitamine C te stabilizuar , vitamina A, B5 dhe E si dhe polifenole qe ndihmojne lekuren te luftoje kunder stresit oksidativ dhe te mbrohet keshtu nga plakja e parakoheshme.

Sun Ceutic, Protection Solaire Anti-Age

L5200

Sun Ceutic, Protection Solaire Anti-Age. Krem mbrojtes nga dielli dhe anti-moshe. I siguron lekures nje mbrojtje shume te larte nga rrezatimetUV. Sun Ceutic parandalon fotoplakjen dhe shfaqjen e njollave. Lekura jo vetem qe mbrohet nga fotoplakja, njollat, rrudhezat, dehidratimi, por edhe rigjenerohet. Filtrat e fuqishem UVA-UVB te SPF 50 e mbrojne lekuren. Filtrat minerale te mikroshperndare garantojne transparence te shkelqyer per nje komfort optimal perdorimi.Kjo formule unike permban gjithashtu nje stimulues te fuqishem te qelizave bazale(stimuluesi EGF) dhe perberes riparues.