Showing 1–16 of 57 results

Bionike- Acnet Azelike Treatment

L1620

Krem ne trajte xheli  per lekurat seborroike me akne . Permban acid azelaik, HPR(gjenerate e re retinoidi) dhe AHA(alfa hidroksi acide).

Fale efektit keratolitik, bakterostatik dhe sebum rregullatore  , keto ingrediente ndihmojne per te luftuar  formimin  dhe zhvillimin e komedoneve(pikave te bardha dhe te zeza ne lekure), si dhe  mbajne ne kontroll proliferimin e bakterit qe shkakton akne.

Parandalon dhe trajton jo vetem aknet, por edhe shenjat qe ato lene ne lekure.

Bionike- Acnet Azelike Treatment Plus

L1950

Krem ne trajte xheli  per lekurat seborroike me akne . Permban acid azelaik, HPR(gjenerate e re retinoidi) dhe AHA(alfa hidroksi acide).

Fale efektit keratolitik, bakterostatik dhe sebum rregullatore  , keto ingrediente ndihmojne per te luftuar  formimin  dhe zhvillimin e komedoneve(pikave te bardha dhe te zeza ne lekure), si dhe  mbajne ne kontroll proliferimin e bakterit qe shkakton akne.

Parandalon dhe trajton jo vetem aknet, por edhe shenjat qe ato lene ne lekure.

Bionike- Acteen Hydramat Sebum Normalising Cream

L1260

Krem hidratues per lekura te yndyrshme te prirura per akne. Perthithet lehtesisht nga lekura, pa e lene ate te yndyrshme.

Minimizon prodhimin e yndyres, ka efekt antimikrobial si dhe parandalon formimin e pikave te zeza dhe te bardha ne lekure.

odhimin e yndyres, ka efekt antimikrobial si dhe parandalon formimin e pikave te zeza dhe te bardha ne lekure.

 

Bionike- Aknet Dermocontrol

L1590

Xhel-krem hidratues dhe  kontrollues i sebumit me efekt keratolitik dhe ribalancues, per lekurat me tendence akneike . I pershtatshem per perdorim te perditshem, si trajtim mbajtes. I testuar per te qene jo komedogjene.

Bionike- Aknet Hydra Plus

L1590

Xhel-krem me veti hidratuese dhe restauruese per lekurat seborroike.Rekomandohet ne rastet e tharjes se lekures seborroike , te shkaktuar nga trajtimet farmakologjike ( psh.me isotretinoine). Hidraton, ushqen dhe rigjeneron lëkurën, pa e yndyrosur ate si dhe qeteson irritimin dhe diskomfortin ne lekure .

Bionike- Defence Body Renewing Exfoliator Scrub

L1430

Skrab eksfoliues per trupin, i pershtatshem per te gjitha llojet e lekurave.

Skrab i bazuar në një formulë eksfoliuese  që përmban sheqer ngjyre kafe dhe një përmbajtje të lartë të vajrave bimore. Pastron butësisht papastërtitë dhe qelizat e vdekura nga lëkura, duke favorizuar rigjenerimin e qelizave te lekures. Pas aplikimit e le lekuren te mirepastruar, te bute dhe me një aromë të mrekullueshme orkideje  dhe vanilje.

Bionike- Defence B-Lucent Day-Peel

L1820

Krem pastrues dedikuar  lekurave  me njolla ose te hiperpigmentuara .
Krem pastrues që heq papastërtitë nga lëkura dhe, në sajë të efektit të butë zbardhues, siguron freski dhe shkëlqim të menjëhershëm në fytyrë.

Përdoret çdo ditë, në kombinim me produktet e tjera të linje  B-Lucent.

Bionike- Defence B-Lucent Protective Cream SPF 50

L2450

Krem kunder njollave kafe, me Spf 50. Lufton njollat dhe mbron lekuren nga rrezet e diellit duke parandaluar keshtu krijimin e njollave te reja.

Prania e filtrave mbrojtes kunder rrezeve UV (SPF50) dhe përbërësve te veçantë aktiv, sigurojne mbrojtje te  lëkurës nga hiperpigmentimi i shkaktuar nga dielli, duke parandaluar formimin e njollave të errëta dhe përkeqësimin e atyre ekzistuese.

Ribalancon prodhimin natyral të melaninës.  Rekomandohet gjithashtu pas trajtimeve estetike(lazer, peeling, etj).

I pershtatshem per te gjitha tipet e lekures, vecanerisht ne sezonin veror.

Bionike- Defence B-Lucent Skin-Evening Face Cream SPF 15

L2290

Krem dite , i cili parandalon njollat kafe dhe zvogëlon intensitetin e atyre ekzistuese, si dhe rikthen shkelqimin e lekures suaj.

Ribalancon prodhimin  e melaninës dhe ofron mbrojtje mesatare nga dielli (SPF15).

I pershtatshem per lekurat me fototip lekure 3 dhe 4, si dhe per te gjitha tipet e lekures gjate sezonit te dimrit.

Bionike- Defence Body Anticellulite Cream

L4680

Krem anticelulit iI pershtatshem per te gjitha llojet e lekurave.

Trajtim lokal, I cili bazohet ne efektin ngrohes/ftohes, I cili stimulon mikroqarkullimin kapilar, duke bere te mundur drenimin e lengjeve dhe mbetjeve nga indi subkutan.

Ka nje teksture te lehte qe perthithet lehtesisht nga lekura. Nuk permban jod.

Studimet klinike per perdorimin rregullisht te kremit per 6 jave kane nxjerre keto rezultate:

  • Efekti drenues- rritur me 27 %.
  • Perimetri I kofshes- reduktuar me 3,8 cm.
  • Reduktimi I pamjes se lekures “orange-peel”- reduktuar me 15 %.
  • Tonifikimi I lekures- rritur me 58%.

Lekure me e lemuar( raportuar kjo nga 80 % e personave qe moren pjese ne studim.