Showing 1–16 of 89 results

ACM Laboratoire- Novophane K Shampoo

L1560

Shampo ribalancuese kundër zbokthit në faza kronike dhe të rënda, që eleminon në mënyrë delikate lëkurën e luspëzuar dhe parandalon rishfaqjen e tyre. Përmban agjentë qetësues dhe hidratues.

Aesthetico – Anti-Dandruff Shampoo

L1666

Shampo kundra zbokthit.

Perberesi aktiv selenium disulfide lufton zbokthin ne scalp te yndyrshem dhe te thate.

Tea tree oil me veprim natyral anti-mikrobial sa here qe ju lani floket.

Tunde perpara perdorimit.

Sasia: 100 ml

Bioclin – Bio Argan Daily Hair Treatment

L2790

TRAJTIMI PËRDITSHME
Ushqyes dhe lustrues për të gjitha llojet e flokëve dhe lëkurën e ndjeshme.

Trajtim i përditshëm ushqyes dhe lustrues me vaj Argan Organic dhe Jojoba Oil.

Këto prona e bëjnë strukturën e flokëve të shëndetshme dhe jetësore, duke krijuar kështu një trajtim ekskluziv të bukurisë ditore. + Vaj Organik Argan Ajo jep shkëlqimin e flokëve, butësinë dhe ushqimin.

Pas shampos, aplikoni disa pika të produktit, shpërndajeni  mbi gjatësinë dhe përfundon. Thani dhe përsëriteni operacionin me flokë të thatë. Përndryshe, përdorni disa pika në mëngjes dhe në mbrëmje në flokë të thatë. Trajtim ditor.

Bioclin – Bio Nutri Shampoo

L1490

Shampo ushqyes për lëkurë të thatë, të brishtë dhe të ndjeshme.

Për të dhënë trup dhe ushqim për flokët e thatë dhe të brishtë, është e rëndësishme të zgjidhni një trajtim trikologjik riparues, forcues, ekstra-delikatë dhe dermo-affine.

Bio-Nutri është një shampo e butë, e butë dhe e ristrukturuar, e formuluar me Panthenol që i jep shkëlqim flokëve, rezistencë dhe ushqim, duke reduktuar thatësinë.+ Panthenol81% e pasurive natyroreFormulat e biodegradueshme (test sipas ISO 14593).

Flokë të ristrukturuar, të përforcuar të ushqyer dhe më rezistentë.

Sistemi ekskluziv i pastrimit pa agjentë agresivë shkumëzues siguron një veprim të efektshëm dhe delikatë duke respektuar lëkurën më të ndjeshme.

Indikuar për pastrimin e flokëve të thatë dhe të brishtë.

Bioclin – Bio Squam Dry Dandruff Shampoo

L1490

Shampo per zbokth te thate dhe lekure te ndjeshme
Për të parandaluar kruajtjen dhe acarimin dhe për të siguruar një veprim efektiv kundër zbokthit në lëkurën e kokës është e rëndësishme të zgjidhni një trajtim trikologjik ekstra-delikate dhe dermo-affine.

Bio-Squam është një shampo e butë dhe e ristrukturuar që përmban vaj brazilian Walnut për të luftuar desquamation dhe formimin e zbokthit të thatë.

Produkti është gjithashtu i pasuruar me Panthenol dhe Allantoin. + Arrë Brazil 83% e përbërësve aktivë natyrorë Formulat e biodegradueshme (test sipas ISO 14593).

Flokët e forta, të shkëlqyera dhe pa zbokth.

Sistemi i pastrimit ekskluziv i butë pa agjentë agresivë shkumës siguron një veprim të efektshëm dhe delikatë duke respektuar lëkurën më të ndjeshme.

Shpërndani në flokë të lagur, butësisht masazhoni flokët dhe lëkurën dhe pastaj shpëlajeni.

Indikuar  për pastrim, trajtim i flokëve me zbokth të thatë.

Për të optimizuar efektivitetin e produktit, rekomandohet ta përdorni çdo ditë  për të paktën një muaj.

Bioclin – Bio Squam Oily Dandruff Shampoo

L1490
Shampo per zbokth yndyror dhe lekure te  ndjeshme 
Për të luftuar kruajtjen dhe acarimin dhe për të siguruar një veprim efektiv kundër zbokthit në lëkurën e kokës, është e rëndësishme të zgjidhni një trajtim trikologjik ekstra-delikate dhe miqësor ndaj lëkurës. 
Bio-Squam është një shampo, e butë dhe e ristrukturuar, e formuluar me ekstrakt Copaiba që sanitizon lëkurën, duke kufizuar hypersecretion dhjamor, duke hequr zbokth vaj dhe duke penguar formimin e saj. + Copaiba ekstrakt 83% e përbërësve aktivë natyrorë 
Formulat e biodegradueshme (test sipas ISO 14593) Flokë të fortë, të shkëlqyeshëm dhe pa zbokth. Sistemi ekskluziv i pastrimit të butë pa agjentë agresivë shkumëzues siguron një veprim efektiv dhe delikatë duke respektuar lëkurën më të ndjeshme.
Indikuar për pastrimin dhe trajtimin e flokëve me zbokth vaj. 
Për të optimizuar efektivitetin e produktit, rekomandohet ta përdorni çdo ditë të tjera për të paktën një muaj.

Bioclin – Bio Volume Shampoo

L1490

Shampo, volumizim për floke te hollë, flokët e brishtë dhe lëkurë të ndjeshme.

Për t’i dhënë trupit dhe vëllimit flokëve të hollë, është e rëndësishme të zgjidhni një ristrukturim, forcim, trajtim trikologjik ekstra-delikate dhe dermo-affine.

Bio-Volume është një shampo e butë, e butë dhe e ristrukturimit, e formuluar me hidrolizat e proteinave të perimeve që i japin vëllimit, trupit dhe shkëlqimit të flokëve.+ Proteinat e perimeve81% e pasurive natyroreFormulat e biodegradueshme (test sipas ISO 14593).

Flokë të dendur, të trashë, dukshëm më të trashë dhe më shinier.

Sistemi ekskluziv i pastrimit të butë pa agjentë agresivë të shkumëzimit siguron një veprim efektiv dhe delikatë duke respektuar lëkurën më të ndjeshme.

I përshtatshëm për flokët e hollë dhe të brishtë.

Bioclin Anti Loss Shampoo

L1560


Trajtimi i BIO CLIN anti-rënie ,i cili kryen një veprim të përforcuar në proceset e rigjenerimit të flokëve.
Shampo e pasur me përbrës intensiv kundër rënies së flokut .
-Flokët janë 40%më rezistentë.
-Rënia zvogëlohet me 25% *.
-Rrit vitalitetin e flokëve.

 

Bioscalin – Shampoo Fortificante Rivitalizzante

L1560

Ndryshimet sezonale, dieta e pabalancuar, ekspozimi në diell, stresi me të cilën përballemi çdo ditë: këto dhe faktorë të tjerë mund të kompromentojnë cilesinë e flokëve tonë që, ditë pas dite, shfaqen gjithnjë e më shumë të dobët, me një tendencë në rënie. Në të tilla raste, si vazhdim i një trajtimi specifik me suplemente ushqimore dhe ampula për përdorim lokal, idealja është forcimi i flokut edhe gjatë fazës së larjes. Shampo forcuese Physiogenina, specifike në rivitalizimin e flokëve të hollë dhe të dobësuar të meshkujve dhe femrave, ofron një veprim të çmuar ushqyes dhe forcues falë përbërësve aktivë specifik, të përzgjedhur me kujdes. Në thelb të formulimit është kompleksi inovativ i zhvilluar nga kërkimet Giuliani, Physiogenina. Studimet in vitro kanë treguar që ky kompleks është në gjendje të favorizojë procesin fiziologjik të vetë-riparimit qelizor, thelbësor për të mbështetur mirëqënien e folikulit të flokut dhe skalpit, dhe në këtë mënyrë fazën e rritjes të flokëve.
Formula e re e Bioscalin ® Physiogenina shampo forcuese revitalizuese është e kompletuar nga përbërës specifik që veprojnë në fibrën e flokut: Një proteinë e grurit kryen veprim riparues në të, duke i dhënë shkëlqim dhe butësi Kombinimi i Pantenolit dhe Betaina ushqejnë dhe hidratojnë flokun, duke e mbrojtur nga stresi i jashtëm (tharësja e flokëve dhe krehëri) Bioscalin ® shampo rivitalizuese vepron në flokë falë një teknologjie të patentuar që rrit efektivitetin e përbërësve aktivë, duke e zgjatur veprimin e tyre. Formula e re Bioscalin ® Physiogenina Shampo gjithashtu ofron një sistem delikat pastrimi të gjeneratës së fundit, që lejon largimin e papastërtive duke respektuar balancën hiro-lipidike të flokëve dhe skalpit. Prezenca e një balsami special gjithashtu minimizon fërkimin e flokëve, duke reduktuar rrezikun e dobësimit dhe këputjes gjatë larjes.
Udhëzime mbi përdorimin: Aplikoni produktin në flokë të lagur, masazhojeni, lëreni të veprojë për disa minuta dhe shplajeni.

Bioscalin – Signal Revolution Shampoo

L2500

Bioscalin ka ideuar këtë produkt, një shampo kundër rënies, ideale për të forcuar efikasitetin e produkteve kundër rënies. Falë patentës S-R, Signal Revolution E Bioscalin është në gjendje të veprojë në fibrën e flokut dhe në skalp. Kjo shampo kundër rënies është ideale në rastet e flokëve të dobët dhe të holluar, duke pastruar butësisht lëkurën pa e sulmuar , duke ndihmuar në zbutjen e irritimeve.
Përse duhet të përdorni Signal Revolution shampo kundër rënies së Bioscalin?
Rrit efikasitetin kundër rënies të çdo trajtimi lokal Vepron në fibrën e flokut dhe në skalp Pastron butësisht lëkurën pa e sulmuar Zbut irritimet
Kur duhet ta perdorni këtë produkt?
Në rast të flokëve të dobët dhe të holluar, për të përgatitur skalpin për të marrë trajtimin lokal Bioscalin® Signal Revolution Ideal dhe përdorimi i përditshëm për të mbrojtur flokët. Udhëzime mbi përdorimin
Përdoreni si një shampo normale gjatë çdo larjeje. Aplikojeni në flokë të lagur dhe masazhojeni derisa të formohet një shkumë delikate. Lëreni të veprojë për disa minuta dhe më pas shplajeni.

Bioscalin – TricoAGE 45+ Shampoo Rinforzante Anti-Aging

L1560

TricoAGE 45+ Anti-aging Shampoo: kundër dobësimit të flokëve të femrave Flokët e butë dhe me shkëlqim e rrisin bukurinë, flokët jane pjesë e identitetit të femrës dhe kujdesi për to është i rëndësishëm për elegancën dhe feminitetin. Me kalimin e viteve, sidoqoftë, flokët e humbin formën origjinale: shkëlqimi zbehet, fibrat thahen dhe dobësimi i flokëve është më evident. Bioscalin ® TricoAGE 45+ Anti-aging shampo është një shampo forcuese e indikuar specifikisht në rastet e hollimit të flokëve tek femrat. Në menopauzë dhe në periudhën pas, ndryshimet hormonale mund të ndikojnë në mirëqënien e flokëve, që gradualisht humbin densitetin, fortësinë dhe shkëlqimin. Duke mbështetur veprimin ushqyes të suplementit dhe ampula kundër rënies së të njejtës linjë, Bioscalin Anti- Aging Shampoo Shampoo TricoAGE 45+ pastron butësisht lëkurën dhe flokët pa prishur filmin hidrolipidik dhe duke dhënë një veprim rivitalizues në fibrën e flokut.
Tekstura e pasur dhe kremoze rivendos butesinë dhe fortësinë tek flokët. Formula e saj përmban: BioEquolo ® – kombinim me origjinë bimore i ekstrakteve të përzgjedhura të Ajuga Reptans dhe sojës së fermentuar, që ndihmojnë të veprojnë kundër dobësimit të flokëve e shkaktuar nga avancimi i moshës. Biogenina ® – përbërës aktiv që forcon dhe ushqen fibrën e flokut. ColorCare – kompleks i përbërë nga një përbërës aktiv me veti antioksidante, që mbron fibrën nga radikalet e lira, dhe Ceramide specifike, që veshin fibren, për të mbrojtur flokun, i jep shkëlqim dhe zgjat kohëzgjatjen e ngjyrës.
E testuar dermatologjikisht.
Pa paraben.
Udhëzime mbi përdorimin:
Aplikojeni në flokë të lagur, masazhojeni butësisht, lëreni të veprojë për disa minuta dhe shplajeni.

Climbazole Shampoo

L1560


Froika climbazole shampoo eshte nje zgjidhje efektive per zbokthin e perherhem, heq skuamat dhe te kruajturat e skalpit.
Permban ingredient active:
• Climbazole, nje agjent I ri antimykotik, I krahasueshem me ketoconazole, me nje fuqi vepruese kunder Pityrosporum ovale.
• Acid Salicilic, me veprim keratolitik
• Capryloyl glycine, me veprim rregullues te sebumit dhe le scalp te lemuar.
• Panthenol, me veprim per nje scalp te lemuar.
Nuk permban katran bimor, ka nje arome te kendshme, pergjate larjes ben shkume,dhe I ben floket te bute dhe te lehte per tu krehur.

Cystiphane -Anti Hair Loss Shampoo

L1800

Cystiphane Biorga Anti-Hair loss Shampoo per renie kronike ose rastesore te flokeve ne burra dhe gra. Zink pyrithione I mikronizuar permireson trashesine e flokut. Precursor I Cysteines dhe vitamines B6 mbron rrenjen e flokeve nga agresionet e jashtme. Acid Hialuronik siguron nje hidratim optimal te lekures se kokes duke formuar nje film mbrojtes. 0% paraben fenoksietanol silikon. Perdorimi: Aplikohet ne floket e lagur. Lihet te veproje dhe shpelahet mire. Perdoret tre here ne jave vetem ose se bashku me Cystiphane Anti-Hair loss lotion.

Cystiphane Biorga Anti-Hair loss Shampoo

L1800

Cystiphane Biorga Anti-Hair loss Shampoo per renie kronike ose rastesore te flokeve ne burra dhe gra. Zink pyrithione I mikronizuar permireson trashesine e flokut. Precursor I Cysteines dhe vitamines B6 mbron rrenjen e flokeve nga agresionet e jashtme. Acid Hialuronik siguron nje hidratim optimal te lekures se kokes duke formuar nje film mbrojtes. 0% paraben fenoksietanol silikon.