Showing 1–16 of 373 results

Aesthetico- Aloe Vera Active Gel Face

L2828

Eshtë një maskë freskuese, hidratuese, kuruese QE redukton dëmet e shkaktuara nga rrezet UV. I përshtatshëm për masazh relaksues. Ka ndikim pozitiv mbi plagët e vogla dhe papastërtitë në lëkurë në sajë të vetive antibakteriale dhe antiflogjistike. Përdoret për skuqje, kruarje, djegie nga dielli, kafshim insektesh. Ekstraktet e Aloe Vera-s stimulojnë mekanizmat e vetë-riparimit. Përdorët si maskë për kujdesin e përditshëm. Indikohet për lëkurat kuperoze, rozace, lëkurë të thatë dhe sensitive, irritim i akneve dhe procedura peeling ose laser.

Sale!

Avene Trixera Baume Nutri-Fluide

L3200 L2560

Baume nutri fluide eshte teksture shume e pasur , jashtezakonisht e efektshme, relipiduese dhe riparuese ne gjendjet e tharjes se shprehur duke siguruar hidratim 48H. Nuk jane te yndyrshme dhe nuk ngjisin duke e lejuar veshjen e rrobave menjehere.

Sale!

Avene- Antirougeurs Creme Hydratante

L2950 L2360

Krem hidratant mbrojtes. Perdorimi: Skuqje kalimtare ose e perhershme ose e shkaktuar si pasoje e nxehtesise se larte. Objekt I se ciles jane lekurat e thata shume te thata. Kremi hidratant mbrojtes antirougers hidraton dhe mbron cdo dite duke parandaluar dhe trajtuar ne te njeten kohe skuqjen e lekures fale estratto di rusco arrichito.Ky krem qeteson me shpejtesi ndjesine e irritimit dhe nxehtesise se lekures fale ujit termal avene qe ka ne perberje. Ka spf20 i cili siguron mbrojten nga rrezet uva/uvb te pergjegjshme per demtimin e kapilareve siperfaqesor te gjakut. Konsistence kremoze teksture e pasur e cila deperton thelle duke i dhene lekures qetesi, hidratim dhe komfort. Aplikohet ne mengjes mbi lekure te pastruar me antirougres dermodetergente fluido, qetesuar menjehere me nje spray me uje termal avene ne rast se keni kapilare te vegjel te dukshem perdorni trajtimin dermokozmetik soin antirougers forte. Krijuar per te reduktuar ne minimum riskun e reaksioneve alergjike. Formule jo komedogjene.

Sale!

Avene- Antirougeurs Emulsion Hydratante

L2950 L2360

Emulsion hidratant mbrojtes. Perdorimi: Skuqje kalimtare ose e perhershme ose e shkaktuar si pasoje e nxehtesise se larte. Objekt I se ciles jane lekurat e thata shume te thata. Emulsioni hidratant mbrojtes antirougers hidraton dhe mbron cdo dite duke parandaluar dhe trajtuar ne te njeten kohe skuqjen e lekures fale estratto di rusco arrichito.Ky emulsion qeteson me shpejtesi ndjesine e irritimit dhe nxehtesise se lekures fale ujit termal avene qe ka ne perberje. Ka spf20 i cili siguron mbrojten nga rrezet uva/uvb te pergjegjshme per demtimin e kapilareve siperfaqesor te gjakut. Delikat me konsistence te lehte deperton shpejt duke i dhene lekures qetesi, hidratim dhe komfort. Aplikohet ne mengjes mbi lekure te pastruar me antirougres dermodetergente fluido, qetesuar menjehere me nje spray me uje termal avene ne rast se keni kapilare te vegjel te dukshem perdorni trajtimin dermokozmetik soin antirougers forte. Krijuar per te reduktuar ne minimum riskun e reaksioneve alergjike. Formule jo komedogjene.

Sale!

Avene- Antirougeurs Trettamento Concentrato Rossori Permanenti

L2600 L2080

Trajtim I koncetruar per skuqjet e perkohshme. Perdorimi: Skuqje te lokalizuara, kapilare te vegjel te dukshem diskomfort te lekures. Ky trajtim sistematik dermokozmetik eshte nje koncentrat substancash te cilat veprojne mbi skuqjet e lokalizuara duke dhene qetesi dhe komfort. Fale perqendrimit te larte te rusco arrichito qeteson skuqjet e lekures. I pasur me uje termal avenen me veti zbutese dhe qetesuese ky trajtim qeteson shpejte ndjesine e irritimit dhe nxehtesine ne lekure.Zbutes dhe hidratues jep komfort dhe ndjesi te mendafshte ne lekure. Aplikohet ne mengjes dhe ne darke ne zonen perkatese ne lekure te pastruar me antirougers dermodetergente fluido. Te perdoret sebashku me trajtimin antirougers dite si hidratues dhe mbrojtes i perditshem. I formuluar per te reduktuar ne minimum riskun e alergjidhe. Formule jo komedogjene.

Sale!

Avene- Fluide Matifiant

L2550 L2040

Avene Fluido Matificante trajtim I perditshem I lekurave te ndjeshme , normale mikse me tendence te yndyrshme. Indikohet per lekure me shkelqim ne niveline e ballit, hundes dhe mjekres, Pore te zgjeruara dhe pamje e zbehte. Specifikisht I formuluar per lekure normale mikse ky fluid matifikant, matifikon lekuren duke i dhene konfot te menjehershem. Acidi glutanik ndihmon riekuilibrimin e yndyres, mikrokapsulat absorbuese matifikojne zonen me shkelqim, agjentet hidratues rikthejne butesine lekures. I pasur me uje termal Avene i cili ka veti qetesuese dhe zbutese. Ky fluid deperton shpejte fale formules pa yndyre te fresket te lehte e cila nuk le mbetje te yndyrshme. Arome delikate dhe baze perfekte per make up. Si rezultat lekura eshte matifikuar e mendafshte dhe mee bute. Aplikohet ne mengjes dhe ne mbreme ne lekure te pastruar paraprakisht me shkumen pastruese.

Sale!

Avene- Masque Apaisant Hydratant

L2500 L2000

Maske hydratante per te gjitha tipet e lekurave te ndjeshme dhe te dehidratuara, terheqje, ndjesi diskomforti, rrudheza te holla nga dehidratimi. E pasur me uje termal avene dhe elemente ushqyes te cilet qetesuesojen dhe hidratojne shume mire lekuren. Aplikoje ne fytyre dhe dekolte, lere per 10-15 min dhe hiq mbetjen nepermjet nje pambuku dhe perfundo trajtimin duke sprucuar pak uje termale avene mbi fytyre.

Sale!

Avene- Tolerance Extreme Cream

L3150 L2520

Trajtim i cili ruan eluilibrin e lekures. I rekomanduar per lekura te ndjeshme dhe shume te ndjeshme me tendence intolerante te cilat behen objekt I alergjive dhe kerkojne sterlitet te larte . Eshte e perbere nga principe aktive te nevojshme te cilat i pergjigjen nevojave fiziologjike te lekures. Secili prej principeve aktive eshte perzgjedhur per cilesine dhe tolerancen e tij. Ky trajtim nuk permban asnje form konservanti, parfumi dhe tenssio ativi te panevojshem per lekuren. Perdorimi: Aplikohet ne mengjes dhe darke ne fytyre dhe qafe te pastruar paraprakisht me lait tolerance extreme duke e qetesuar me uje termal avene. Evito kontaktin me syte.

Sale!

Avene-Cleanance Mat Emulsion Matifiante

L2350 L1880

Cleanance MAT emulsion është një trajtim matifikues dhe hidratues specifik për lëkurat e yndyrshme. Përbërësi aktiv Monolaurina kufizon hiperprodhimin e yndyrës ndërsa mikrokapsulat japin një efekt matifikues të menjëhershëm. Uji termal Avene qetëson dhe zbut lëkurën. Është një bazë e mirë make-up. Përdorimi: aplikojeni në mëngjes dhe/ose darkë në fytyrë të pastruar më parë me një pastrues të gamës Cleanance.

Sale!

Avene-Hydrance Intense Rehydrating Serum

L4200 L3360

Avene Hydrance Serum Intensiv Hidratues rekomandohet në hidratimin në thellësi për të gjithë tipet e lëkurave edhe ato më të ndjeshmet. Ideale për lëkurat e dehidratuara, të ashpra, kjo formulë përmban një kompleks të patentuar Cohederm e cila: Rihidraton intensivisht lëkurën dhe e forcon atë. Zbut lëkurën duke rikrijuar rezervat natyrale të ujit. Rezultati Vijat e holla të dehidratimit zbuten. Lëkura është e hidratuar, më e butë dhe e qetë. Jo komedogjenike.
Udhëzime mbi përdorimin Aplikojeni në fytyrë, qafë dhe dekolte, vetëm ose para kremit tuaj ditor.

Sale!

Avene-Hydrance Optimale Legere

L3100 L2480

Hidratimi i lëkurave të ndjeshme është një veprim i përditshëm i domosdoshëm. Për këtë duhen zgjedhur produkte shumë cilësore dhe me një butësi ekstreme në të njëjtën kohë. Hydrance Optimale rivendos ekuilibrin hidrik falë bashkimit të përbërësve aktivë që imitojnë sistemin hidratues dhe mbrojtës të filmit të lotit, duke garantuar gjithashtu një biodisponibilitet të Ujë Termal Avene në lëkurë. Emulsion fluid që aplikohet në mëngjes dhe/ose në mbrëmje.