Showing all 3 results

FreezyDerm- Eye Cream

L2230

Ky krem kunder rrudhave forcon dhe rigjeneron lekuren poshte syve ,duke dhene hidratim maksimal dhe duke minimizuar rrudhat .Perbersit aktiv e lene menjehere lekuren te hidratuar dhe tonifikuar me nje paraqitje me rinore
Dermatologjikisht dhe oftalmologjikisht i testuar
I pershtatshem per:
-Rrudha poshte syve
-Per te gjitha moshat
Aplikojeni ne mengjes dhe darke ne lekure te paster ne zonen pereth syve.
Perberesit Aktiv:
Ekstrakt Argania spinosa | Decapeptides: Redukton rrudhat
Fosfolipide: rrisin kolagjenin dhe elasticitetin
Sodium Hyaluronate: Hidratim

Skincode -Revitalizing Eye Contour Cream

L3890

Ky krem i mëndafshtë ofron kujdes për të gjithë zonën rreth syve, ushqen, riparon dhe rigjalleron lekuren delikate rreth syve. Është i formuluar për të zbehur rrathët e errët dhe zvogëluar enjtjen poshtë syve duke lënë pas një kontur të qëndrueshëm, të freskët dhe rinor.
Formulimi: Pa ruajtës artificial, aromatizues, ngjyrues ose derivate shtazore. Dermatologjikisht i testuar.
Përbërës: CM-Glucan | Kafeinë | Ekstrakte nga fara e Gështenjes se Eger | Perzierje botanike zbardhuese.
Përdorimi: Në mëngjes dhe në darkë, apliko lehtë mbi lëkurën delikate rreth syve.

Skincode -Time Rewinding Eye Cream

L4750

Specifikisht i formuluar për lëkurën delikate rreth syve, formula e avancuar në këtë krem vepron për të zvogëluar rrudhat dhe vijat e holla. Ofron hidratimin intensiv ndërkohë fortëson strukturën e lëkurës për një lëkurë më të forte.
Formulimi: Pa ruajtës artificial, aromatizues, ngjyrues ose derivate shtazore. Dermatologjikisht i testuar.
Përbërës: Teknologjia Time Rewinding, Çaj i bardhë, Vitamin C & E, Acid hilauronik.
Përdorimi: Çdo mëngjes dhe darkë, apliko butësisht produktin rreth konturit të syve me majat e gishtave.