Showing 1–16 of 202 results

Algem Cholesterol

L2200

“Algem Cholesterol eshte nje supplement I perbere nga orizi I kuq I fermentuar, ekstrakte te bimeve Berberis (Berberis Aristata DC), Cardo Mariano (Silybum Marianum G), Cassia nomame (Cassia mimosoides L.), acid folik dhe vitamin E.
Monakolina K e orizit te kuqndihmon ne mbajtjen e nivelit normal te klesterolit ne gjak. Veprimi sinergjik I ekstrakteve te bimeve te tjera te perdorura ne produkt (Berberis, Cardo mariano, Cassia Nomame) ndihmojne tretjen dhe funksionin normal te melcise si edhe metabolizmin e triglicerideve.

Algem Cholesterol

L2200

Algem Cholesterol eshte nje supplement I perbere nga: orizi I kuq I fermentuar, ekstrakte te bimeve Berberis(Berberis Aristata DC), Cardo Mariano (Silybum Marianum G), Cassia nomane (Cassia mimosoides L.), acid folik dhe vitamine E.
Monokilina K e orizit te kuq ndihmon ne mbajtjen e nivelit normal te kolesterolit ne gjak. Veprimi sinergjik I ekstrakteve te bimeve te tjera te perdorura ne product (berberis, Cardo mariano, Cassia Nomane) ndihmojne tretjen dhe funksionimin normal te melcise si dhe metabolizmin e triglicerideve.
Vetite:
– Ul nivelin e kolesterolit ne gjak
– Ul trigliceridet
– Permireson tretjen dhe funksionimin hepatic
Perdorimi: keshillohet te merret nje capsule n edite pas vaktit
Shenim:Algem Cholesterol eshte e pershtatshme per vegjetarianet, nuk permban gluten dhe laktoze.
Paketimi: 30 kapsula 450 mg

Algem Manuka Flu Relief

L1400

Algem Manuka flu relief eshte nje supplement I perbere nga mjalti Manuka dhe vaji I tij esencial, ekstraktet bimore te frutave elderberry (Sombucus nigra L), vaj esencial Eucaliptus (Eucaliptus Globulus Labill) dhe vaji bimor esencial (Melaleuca Alternifolia Chell). Ai ndihmon ne permiresimin e funksionit te rugeve te frymemarrjes ne rastet e infeksioneve te tyre. Kombinimi I vajit esencial Manuka me vajin bimor esencial (Melaleuca alterfolia Chell) I jep produktit veti antibakteriale.
Indikacionet:
– Infeksionet e rrugeve te siperme te frymemarrjes
– Rrufa e zakonshme (common cold)
– Faringitet
– Laringitet
– Rinosinusitet
– Trakeobronkitet
Produkti ofrohet ne forme te lengshme. Keshillohet te merret 5 ml (ekuivalente me 2 luge kafeje) I holluar ne nje gote me uje te ngrohte ose te ftohte. Ka shije te embel.
Ruhet ne nje vend te ftohte dhe te thate, larg nga nxehtesia.
Meqenese eshte nje product natyral dhe mund te precipitoje keshillohet te tundet perpara perdorimit.
Algem Manuka flu elief nuk permban gluten dhe laktoze.
I paketuar ne 50ml.

Algem Manuka Sed

L1400

Algem Manuka Sed eshte nje supplement ne formen e shururpit I perbere nga: mjalti manuka dhe ekstraktet bimore te Altea, Timo(Thymus vulgaris), (Citrus xParadisi Macfad) dhe vitamina C qe ndihmojne ne funksionimin e mire te rrugeve te frymemarrjes ne rastet e kolles se thate dhe me sekrecione.
Mjalti Manuka vjen nga zonat e pakontaminuara te Zelandes se re , me nje indeks metilik 500 dhe nje aktivitet mesatar prej 15+ ekuivalent me nje aktivitet antibacterial te larte.
Prezenca e Altea officinalis ndihmon ne shkrirjen e mukusit te membranave te rrugeve respiratore dhe Timo(Thymus vulgaris) ndihmon ne lubrifikimin e sekrecioneve te bronkeve.
Plantago major L. siguron nje veprim lehtesues dhe zbutes per rruget e frymemarrjes nderkohe qe farat e pampelmos(Qitros dhe Paradisi MAcfad) jane te njohura per vetite e tyre antimikrobiale.
Indikacionet:
– Rrufa e zakonshme (common cold)
– Trakebronkite
– Bronkiti akut
– Pneumonia
– Riakutizmi i bronkitit kronik
– Bronkoekstazise
– Acarimet e astma bronkiale
Rekomandohet te merret 5/10 ml te matur me nje luge 2-3 here ne dite.
Meqenese eshte nje product natyral, mund te precipitoje ne fund. Keshillohet te tundet perpara perdorimit.
Algem Manuka Sed nuk permban gluten dhe laktoze.
Paketimi 200 ml.

Algem Manuka Sed Junior

L1400

Algem Manuka Sed Junior eshte nje supplement ne formen e shururpit I perbere nga: mjalti manuka dhe ekstraktet bimore te Altea, Timo(Thymus vulgaris),Adhatoka vasiko, (Citrus xParadisi Macfad) dhe vitamina C qe ndihmojne ne funksionimin e mire te rrugeve te frymemarrjes ne rastet e kolles se thate dhe me sekrecione.
Mjalti Manuka vjen nga zonat e pakontaminuara te Zelandes se re , me nje indeks metilik 500 dhe nje aktivitet mesatar prej 15+ ekuivalent me nje aktivitet antibacterial te larte.
Prezenca e Altea officinalis ndihmon ne shkrirjen e mukusit te membranave te rrugeve respiratore dhe Timo(Thymus vulgaris) ndihmon ne lubrifikimin e sekrecioneve te bronkeve.
Adhatoka Vasika: perberist active te gjetur ne gjethet e bimes Adhatoda kane veti bronkodilatatore. Bima rrit fluiditen e sekrecioneve bronkiale dhe funksionimin e mire te rrugeve te siperme te frymemarrjes.
Plantago ka veprim lehtesues dhe zbutes per rruget e frymemarrjes
Indikacionet:
– Rrufa e zakonshme (common cold)
– Rinosinuset
– Trakebronkite
– Bronkiti akut
– Pneumonia
– Acarimet e astma bronkiale
Rekomandohet te merret 5/10 ml te matur me nje luge 2-3 here ne dite.
Meqenese eshte nje product natyral, mund te precipitoje ne fund. Keshillohet te tundet perpara perdorimit.
Algem Manuka Sed nuk permban gluten dhe laktoze.
Paketimi 200 ml.

Algem Manuka Spray

L1300

Algem Manuka Spray Junior eshte nje supplement I perbere nga: mjalti manuka, resveratrol, betaglukan, hialuranate natriumi dheekstrakte te farave te Pampelmos (Qitros dhe Paradise macfad).
Mjalti I perdorur vjen nga zonat e pakontaminuara te Zelandes se re , me nje indeks metilik 500 dhe nje aktivitet mesatar prej 15+ ekuivalent me nje aktivitet antibacterial te larte.
Per me teper prezenva e propolis HRD ndihmon ne funksionimin e mire te rrugeve te siperme te frymemarrjes dhe mbron oranizmin ne menyre natyrale.
Indikacionet:
– Stomatitet
– Aftet
– Tonsiitet
– Faringitet
– Xerostomia
Rekomandohet dy shkrepje(sprucime), dy deri ne tre here ne dite.
Algem Natura Spray nuk permban gluten dhe laktoze.
Paketimi 30 ml.

Algem Manuka Spray Junior

L1300

Algem Manuka Spray Junior eshte nje supplement per femije I perbere nga: mjalti manuka, resveratrol, betaglukan dhe sodium joluronato.
Mjalti I perdorur vjen nga zonat e pakontaminuara te Zelandes se re , me nje indeks metilik 500 dhe nje aktivitet mesatar prej 15+ ekuivalent me nje aktivitet antibacterial te larte.
Per me teper prezenva e propolis HRD ndihmon ne mbrojtjen natyrale te organizmit.
Indikacionet:
– Stomatitet
– Aftet
– Tonsiitet
– Faringitet
Rekomandohet dy shkrepje(sprucime), dy deri ne tre here ne dite.
Algem Natura Spray Junior nuk permban gluten dhe laktoze.
Paketimi 30 ml.

Ansyogem

L2400

Ansyogem eshte nje supplement ne forme capsule I perbere nga: Peptidet marini dhe ekstraktet e bimeve Bluenesse (Melissa officinals L.), griddonia dhe Sensoril te cilat ndihmojne relaksimin dhe mireqenien mendore.
Stresi eshte nje pergjigje psikofizike qe e vendos organismin ne nje pergjigje te ekzagjeruar. Kur gjendemi ne kete situate, trupi yne reagon menjehere duke cliruar adrenaline. Si pasoje rritet frekuenca kardiake dhe performance. Por ne disa raste, kur faktoret stresues jane te ekzagjeruar dhe /ose te zgjatur mund te ndodhin crregullime si:
– Ankthi
– Depresioni
– Takikardia
– Pagjumesia
– Crregullimet degjestive
Prej shume vites njihen dhe perdoren me efikasitet bime qe favorizojne relaksimin dhe rritjen e humorit. Studimet e fundit I kane vene vemendje te vecante peptideve marine dhe ekstrakteve te bimeve Withania Somnifera dhe Melissa offifialis.
Kerkimet nga Algem Natura kane zhvilluar Ansyogem, nje product natyral I perbere nga peptide marine, Melissa dhe Grifonia te nevojshem ne te gjitha rastet qe nevojiten nje nderhyrje qe favorizon qetesine, relaksimin dhe nje tonus normal te humorit.
Rekomandohet te merret nje deri ne dy kapsula ne dite.
Ansyogem nuk permban gluten dhe laktoze.
Paketimi: blister-30 kapsula.

Better You- Boost Daily Vitamin B12 Oral Spray

L1650

BetterYou VitaminBoost B12 përmban formën më të pastër të B12 (metilcobalamin), një formë natyrale aktive që gjendet në metabolizmin e njeriut, e formuluar specifikisht për të rritur nivelin e vitaminës B12 në mënyrë të shpejtë dhe efektive.

 • Ndihmon në formimin e qelizave të kuqe të gjakut
 • Përkujdesje e zemrës.
 • Reduktim i lodhjes dhe plogështisë
 • Rrit përqëndrimin dhe memorien
 • Mbajtje në normë te metabolizmit të homocisteinës
 • Kromi ndihmon në mbajtjen e balancës të niveleve të sheqerit
 • Me shije të këndshme
 • 4 spraj përmbajnë 1,200μg B12, 40 μg krom dhe 5 mg ekstrakt caji jeshil.

Better You- DLux 1000 Daily Vitamin D Oral spray

L950

Departamenti i shëndetit UK rekomandon që cdokush duhet të marrë një suplement vitamine D përgjate vjeshtës dhe dimrit.

 • Cdo spraj ka 1000IU (25μg) vitaminë D3
 • Suport për kockat, dhëmbët dhe sistemin imunitar
 • Ndihmon në ruajtjen e funksionit normal të muskujve
 • Shije mente 100% natyrale.

 

Better You- DLux Infant Daily Vitamin D Oral Spray

L810

BetterYou™ DLuxInfant është spraj oral i formuluar specifikisht për fëmijët nën 3 vjec. Kombinimi delikat i vajit të kokosit me vitaminën D të pastër bën që kjo vitaminë esenciale të transportohet direkt në sistemin e qarkullimit të gjakut, duke shmangur kalimin në organet e aparatit tretës.

 • Cdo spraj ka 400IU (10μg) vitaminë D3
 • I përshtatshëm që nga lindja
 • Mirëmban kockat, dhëmbët dhe sistemin imunitar
 • Ndihmon në ruajtjen e funksionit normal të muskujve

Better You- DLux+ Vitamin D+K2 Daily Oral Spray

L1360

Mirëmbajtja e kockave të shëndetshme nuk konsiston vetëm në rritjen e sasisë së kalciumit që marrim. Vitamina D3 dhe K2 ndihmojnë që kalciumi të përthithet lehtësisht dhe të arrijë në masën kockore, duke parandaluar kalcifikimin arterial. Vetë vitamina K2 rregullon koagulimin normal të gjakut, ndërsa D3 ndihmon në mbrojtjen e sistemit imunitar të shëndetshëm.

  • 3000IU D3, 75μg K2
  • Suport vital për mirëmbajtjen e shëndetshme të kockave dhe
  • Vitamina D3 ndihmon në mirëmbajtjen e kockave dhe sistemin imunitar Vitamina K2 ndihmon në koagulimin normal të gjakut

 

Better You- Iron Daily Oral Spray

L1360

Një zgjidhje e shkëlqyer për shqetësimet e tretjes dhe përthithjen e ulët të provuar nga suplementet e hekurit ne trajte tablete ose kapsule.

 • Përthithje maksimale
 • Shmang shqetësimet e
 • Minimizim i lodhjes dhe plogështisë
 • Ndihmon në mbrojten e funksioneve konjitive
 • Ndihmon në mbrojtjen e sistemit imunitar
 • Shmang shqetësimet e tretjes
 • 5 mg për dozë

Me shije natyrale dhe të këndshme molle të pjekur

Better You- Magnesium Bone Lotion

L1420

BetterYou™ Magnesium Bone Lotion ofron suport optimal për kockat përmes një formule të krijuar me profesionalizëm, e cila kombinon Magnezin dhe Kalciumin, me raport optimal 1:1, në një locion hidratues për të krijuar një mënyrë unike që plotëson nevojat e trupit me këto dy përbërës thelbësorë.

 • Raport optimal Magnez-Kalcium 1:1
 • Suport për mirëmbajtjen e kockave
 • Përthithje optimale nga lëkura, duke anashkaluar sistemin e tretjes
 • Metodë shkencërisht e provuar për suplementimin e këtyre dy përbërësve esencial

Better You- Magnesium Flakes

L500

BetterYou ™ Magnesium Flakes është një përbërje nga Kloruri i magnezit 100% i pastër, ideal për tu shtuar në banjë për këmbët ose trupin, për relaksimin e muskujve dhe shëndetin e lëkurës. Magnezi lehtëson kontrakturat dhe tensionin e muskujve, nxit përthithjen e kalciumit, promovon mirëqenien e lëkurës dhe mirëqenien e përgjithshme të trupit, gjithashtu nxit një gjumë të shëndetshëm dhe të qetë.

 • Pure Zechstein Inside® Klorur Magnezi (47% Klorur Magnezi)
 • Ndihmon në mirëqënien e lëkurës dhe relakson muskujt
 • Lan, pastron, purifikon dhe rigjeneron
 • Një zgjidhje për të gjitha moshat
 • 20 minutat më relaksuese!