Showing 1–16 of 33 results

Sale!

Solgar- 7″

L4800 L4320

Solgar ka prodhuar shtesa ushqyese me cilësi të shkëlqyeshme që nga viti 1947.

Një ndër to është edhe “Solgar 7” e cila kontribuon në krijimin e kolagjenit për funksionim normal të kërcit dhe ekstrat të rrëshirës së timjanit indian (Boswellia serrata) i cili kontribuon në mirëmbajtjen normale të nyjeve. “Solgar 7” është shtesë ushqimore i cili paraqet gjeneratë të re të produkteve për nyja. Një kapsulë e vetme përmbanë 7 nutritient bioaktiv.

Sale!

Solgar- Astaxanthin 5 mg

L2600 L2340

Solgar ka prodhuar shtesa ushqyese me cilësi të shkëlqyeshme që nga viti 1947.

Një ndër to është edhe “Astaxanthin” e cila është formulë e cila vetëm në një kapsulë përmban 5 mg astaksantin nga mikroalga Haematococcus pluvialis, prej burimit natyral me përqendrimin më të lartë të astaksantinës.

Astaksantina është karoteinoid me ngjyrë rozë-kuqe i cili
gjendet në planktonin detar, në alga dhe bimë, i përket
grupit të ksantofileve të cilat nuk mund të transformohen në
vitaminë A.

Sale!

Solgar- Beta 1,3 Glucans

L4070 L3663

Polisakaridet e izoluara nga muri qelizor i majës
natyrore, Saccharomyces cerevisiae.

BETA 1,3 GLUKAN POSAÇËRISHT ËSHTË EFIKAS TE:
• Të gjitha sëmundjet e shkaktuara nga viruset, bakteret
dhe kërpudhat
• Ndezjet kronike
• Sëmundjet autoimune – lupusi, artriti, koliti ulçeroz,
psoriaza
• Shërimi i ngadalshëm dhe i dobët i plagëve
• Ekspozimi në rrezet UV,
elektromagnetike dhe të
ngjashme
• Ateroskleroza, pasi që e zvogëlon kolesterolin,
parandalon formimin e pllakes
• Zvogëlimi i efekteve të padëshirueshme nga rrezatimi
dhe kimioterapia

Sale!

Solgar- Beta Glukan- Imuno Kompleks

L3990 L3591

Beta glukan imuno kompleks permban beta 1,3/1,6 glukanet e izoluara nga muri qelizor i majes natyrore, Saccharomyces cerevisiae.

Vitaminat Cdhe D si dhe mineralet si seleni, bakri dhe zinku kontribuojne ne funksionimin normal te sistemit imunitar.

Perdorimi: 1 kapsul ne dite

 

Sale!

Solgar- Biotin 300 mg

L2000 L1800

Biotina apo Vitaminë H është pjesë shumë e rëndësishme e kompleksit të vitaminave B që kontribuon në mirëmbajtjen normale të flokëve, lëkurës dhe mukozave, funksionimin normal të sistemit nervor dhe
funksionimin normal psikologjik.
• Ka të njëjtin funksion thelbësor në metabolizmin normal të makronutrientëve dhe në metabolizmin e krijimit të energjisë.

1 tabletë në ditë, gjatë ushqimit.

Sale!

Solgar- Calcium Citrate With Vitamin D3

L2090 L1881

Një nga formulat më të vjetra dhe e mirënjohur për sinergjinë në të cilën vitamina D ndihmon përthithjen e kalciumit. Për shkak të formës specifike të kalciumit në formë citrati, ky produkt ka absorbim bindshëm më të shpejtë nga trakti gastrointestinal

Kaciumi dhe vitamina D kontribuojnë bashkarisht në ruajtjen e eshtrave normale dhe dhëmbëve si dhe ndikojnë në mirëmbajtjen e funksionit normal të muskujve

KALCIUM CITRAT PLUS VITAMINË D3 E REKOMANDOJMË:
• Në të gjitha gjendjet e osteoporozës dhe osteomalacisë
• Te frakturat dhe të gjitha traumat e eshtrave
• Për shëndetin e dhëmbëve dhe eshtrave
• Te ngërçet muskulare
• Te dhimbjet dhe ngërçet e këmbëve
• Te nervozat dhe tendosjet, si mineral anti-stresues
• Te ngritja e shtypjes së gjakut
• Si antacid te urthi dhe rritja e aciditetit të lukthit

Sale!

Solgar- Calcium, Magnesium plus Zinc

L1920 L1728

Mineralet e një rëndësie të veçantë për punën normale të organizmit tonë

Kalciumi kontribuon në funksionimin normal të muskujve si dhe transmetimin nervor normal

Magnezi kontribuon në funksionimin normal të muskujve si dhe në funskionimin normal të sistemit nervor

Zinku kontribuon në funskionimin normal të sistemit imunologjik si dhe në mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ

Sale!

Solgar- Chelated Zinc

L2170 L1953

Zinku është maksimalisht i absorbuar në formë të celatit, me çka arrihet biodisponibilitet i lartë. Si i tillë, në mënyrë të dobishme vepron në metabolizmin e makronutritientëve dhe karbohidrateve si dhe ne sintezën e proteinave. • Është poashtu i rëndësishëm në mirëmbajten normale të flokëve, lëkurës dhe thonjëve. • Gjithashtu kontribuon në fertilitetin normal dhe riprodhim, si dhe mbajtjen e niveleve normale të testosteronit në gjak. Është i rëndësishëm edhe kontributi i tij në mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ, si dhe në funksionimin normal të sistemit imunitar. Përdorimi: 1 tabletë në ditë, gjatë ushqimit.

Sale!

Solgar- Chewable Vitamin C 500 mg

L2390 L2151

Vitamina C është jashtëzakonisht e rëndësishme për gjendjen e mirë dhe forcën e imunitetit dhe për mbrojtjen e trupit kundër sëmundjeve, gripit dhe dëmtimit të shëndetit.

Vitamina C është gjithashtu shumë e rëndësishme në parandalimin dhe zbutjen e sëmundjeve alergjike pasi parandalon veprimin e histamines.

Prandaj është rekomandimi ynë sigurisht Solgar Vitamina C, e cila përveç shijes të përsosur ju jep trupit për pjesën tjetër të dimrit dhe e përgatit për pranverë kur do jene rritur reaksione alergjike në zgjimin e natyrës.

Kërko për Solgar në të gjitha farmacitë e pajisura më mirë.

Sale!

Solgar- Cinnamon Alpha-Lipoic Acid

L4360 L3924

Solgar ka prodhuar shtesa ushqyese me cilësi të shkëlqyeshme që nga viti 1947.

Një ndër to është edhe “Kanellë dhe Acid Alfa Lipoik” e cila kontribuon në metabolizmin e glukozës.

Sale!

Solgar- Clacium Citrate With Vitamin D3

L2090 L1881

Nje nga formulat me te vjetra dhe e mirenjohur per sinergjine ne te cilen vitamina D ndihmon perthithjen e kalciumit. Per shkak te formes specifike te kalciumit ne forme citrati, ky produkt ka absorbim bindshem me te shpejte nga trakti gastrointenstinal.

Kalciumi dhe vitamina D kontribuojne bashkarisht ne ruajtjen e eshtrave normale dhe dhembeve si edhe ndikojne ne mirembajtjen e funksionit normal te muskujve.

Perdorimi: 2 tableta ne dite

Sale!

Solgar- Curcumin

L4260 L3834

Solgar Curcumin(Turmerik) permban ekstrakt turmeriku 95% te standardizuar, te paster dhe te perqendruar, te izoluar mga rrenja ame e turmerikut(Curcuma Longa).

Vetem nje kapsule Solgar turmeriku eshte ekuivalente me 74 kapsula te ekstraktit te standardizuar te turmerikut ne 100 mg.

1 kapsule ka efekt me te mire per 185 here.

Perdorimi: 1 kapsule ne dite gjate ushqimit

 

Sale!

Solgar- Dry Vitamin E 134 mg

L1900 L1710

Solgar ka prodhuar shtesa ushqyese me cilësi të shkëlqyeshme që nga viti 1947.

Një ndër to është edhe “Dry Vitamin E 134mg” e cila kontribuon në mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ dhe është e përshatshme për vegjetarianët dhe veganët.

Sale!

Solgar- Earth Source Multi-Nutrient

L4850 L4365

Solgar ka prodhuar shtesa ushqyese me cilësi të shkëlqyeshme që nga viti 1947.

Një ndër to është edhe “Multi-Nutrient Formula” e cila përmban mbi 50 përbërës aktiv, bazën e të cilave e përbëjnë vitaminat, mineralet e celuar, antioksidantët, fitonutrientët (algat, gjëmb gomari, rrënja e xhenxhefilit, pluhuri i hudhrës, frutat e djegës të specit, tërshëra, pektinat, enzimat bimor, etj.) si dhe acidet yndyrore të pangopura.

Sale!

Solgar- Ester C 500mg

L2130 L1917

Solgar ka prodhuar shtesa ushqyese me cilësi të shkëlqyeshme që nga viti 1947. Një ndër to është edhe “EsterC Plus” e cila përmban Ester-C (kalcium askorbati) e cila është forma jo acidike e vitaminës C dhe ka biodisponibilitet më të mirë se acidi askorbik.