Showing 1–16 of 27 results

Ducra-Kelual DS Shampooing

L1950

E formuluar per te trajtuar gjendjen e zbokthit te shprehur me skuqje kruajtje dhe skuama.
Permban:
• Ciclopiroxolamine 1.5%
• Pyrithione zinc 1.0%
• Acid B-glycyrrhetinik 0.3%
• Keluamid 1.5%

Ducray- Anacaps Progressiv

L4200

Shtesë ushqimore pëër trajtimin e flokëve.Frenon rënien,forcon dhe dendëson flokun.
Përbbërësit:hekur 14 mg,zink 7 mg,selenium 34µ,molibden 45µ,vit B2 0,78 mg,B5 3 mg,B6 1,3 mg,B8 30µ,B9 240µ,vit C 45 mg,vit E 10 mg,PP 16 mg

Ducray- Anacaps Reaktiv

L4200

Shtesë ushqimore për trajtimin e flokëve dhe thonjve.Forcon dhe vitalizon flokët,Rrit rezitencën e tyre si dhe kontribuon në zhvillimin normal të flokëve.
Përbërësit:hekur 14 mg,aminoacide të sulfuruara 250 mg,vitaminat B6 1,4 mg,B8 50µ,PP 16 mg,E 12 mg

Ducray- Anaphase + Shampoo

L2400

Shampo plotësuese e të gjitha trajtimeve kundër rënies së flokëve.Forcon fijen e flokut.Përgaatit lëkurën e kokës për trajtimet vijuese kundër rënies së flokëve.I jep flokut volum,forcë dhe vitalitet.
Përbërësit:nicotinate tocopheroli,ruscus,vitaamina B5,B6,B8,proteina të grurit,betainë.

Ducray- Argeal Shampoo

L1650

Për përdorim të përditshm në gjendjet seborroike.Në vazhdim të trajtimit me Sabal.Absorbon tepricën e sebumit dhe pakëson sebumin lokalisht.
Përbërësit:kaolin 7%,ekstrakt S.serrulata 0,1%,bazë larëse shumë e butë.

Ducray- Creastim Lotion Antichute

L6200

Frenon rënien e flokëve,nxit mbirjen e flokëve të rinj dhe forcon ata ekzistues.Këshillohet për rënien rastësore të flokëve që vjen nga lodhja,stresi,post-lindjes,ndryshimi I stinës,ditës së pa ekuilibruar.

Përbërësit:creatine,tetrapeptide,vitamia B5,B6,B8

Ducray- Depigmentant

L4300

Përkujdesje depigmentuese e lokalizuarkundër njollave kafe në fytyrë.Korrigjon dhe zbeh hiperpigmentimet e lokalizuara.
Përbërësit:acid azelaik,acid glikolik.Pa parfum pa paraben

Ducray- Elution

L2000

Ideale në alternim ose si trajtim pasues I shampove kundër zbokthit.Për lëkurë të kokës të brishtësuar nga trajtimet kundër zbokthit.
Përbërësit:glucinat zinku 1%,glikokol 1%,vitamin B5 0,1%,glicinë,piroctonë olaminë.
Qetëson lëkurën e kokës të brishtësuar nga trajtimet.Pakëson kruarjet dhe ka tolerancë të lartë.

Ducray- Extra Doux Shampoo

L2000

Për higjenë të përditshme dhe flokë normal e delikatë.Sjell elasticitet,butësi dhe hidratim.Nuk djeg sytë,nuk ndot mjedisin.Formulë e degradueshme biologjikisht me flakon të riciklueshëm.
Përbërësit:vitamin E,agjent shplekës dhe anti static,glyceril oleat.Paa paraben,pa phenoxyethanol,pa silicon.pH fiziologjik I lëkurës së kokës(5,5)

Ducray- Itax Lotion Antipoux

L2400

Perkulicid dhe lenticid.Bllokon rrugët e frymëmarrjes së parazitëve dhe lenteve duke formuar një film okluziv rreth tyre.Nuk krijon rezistencë dhe eleminon parazitët.
Përbërësit:kompleks vajor I silikonizuar,pa parfum ,pa insekticid kimik.

Ducray- Kelual DS Creme

L2100

Për lëkurë të irrituar me skuqje dhe skuama.Qetëon kruajtjet,eleminon skumat.Kufizon poliferimin e Malassezias.Anti-irritues.
Përbërësit:acid glikolik 3%,crotamiton 1%,acid beta-glycyrrhetinik 0,3%,keluamid 3,5%,piroctone olamine 0,5%.

Ducray- Kelual DS Shampoo

L1950

Për gjendje zbokthi të shprehur me skuqje,kruajtje dhe skuama.Qetëson kruajtjet dhe skuqjet.Eleminon skuaman dhe kufizon poliferimin e Malassezias.
Përbërësit:ciclopiroxolaminë 1,5%,pyrithione zinc 1,0%,acid beta-glycyrrhetinik 0,3% dhe keluamid 1,5%.

Ducray- Kertyol P.S.O Creme

L2150

Për gjendje skua me pllaka,të trupit dhe lëkurës së kokës.Produkt keratoreduktues dhe qetësues I skuqjeve.
Përbërësit:squfur I mikronizuar 2%,acid glikolik 3%,ichtyol 0,5%,crotamoton 1% dhe glycerol 10%.

Ducray- Kertyol P.S.O Shampoo

L2100

Për gjendje skuamoze të lëkurës së kokës me pllaka.Eleminon zbokthin e aderuar në lëkurën e kokës.Qetëson skuqjet dhe është keratoreduktues shumë I mirë.
Përbërësit: squfur I mikronizuaar 5%,acid salicilik 2%,ichtyol 0,27%,glycerol 9%

Ducray- Melascreen Eclat

L4100

Përkujdesje depigmentuese dhe hidratuese e përditshme.Kundër njollave kafe dhe unifikuese e ngjyrës së fytyrës.Qartëson dhe unifikon ngjyrën e lëkurës.Mbrojtje me spf 15.
Përbërësit:Vitaminë C,niacinamide.Pa oaraben.

Ducray- Melascreen Global Siero

L5250

Përkujdesje globale kundër njollave dhe anti rrudhë.Korrigjon të gjitha shenjat e fotoplakjes,njollat,rrudhat dhe I jep fortësi lëkurës.
Përbërësit:azelawhite(acid azelaik+beta white),acid glikolik,acid hialuronik,vitaaminë E.Pa paraben.