Showing 1–16 of 164 results

ACM Laboratoire- Novophane K Shampoo

L1560

Shampo ribalancuese kundër zbokthit në faza kronike dhe të rënda, që eleminon në mënyrë delikate lëkurën e luspëzuar dhe parandalon rishfaqjen e tyre. Përmban agjentë qetësues dhe hidratues.

Aesthetico – Anti-Dandruff Shampoo

L1666

Shampo kundra zbokthit.

Perberesi aktiv selenium disulfide lufton zbokthin ne scalp te yndyrshem dhe te thate.

Tea tree oil me veprim natyral anti-mikrobial sa here qe ju lani floket.

Tunde perpara perdorimit.

Sasia: 100 ml

Bioclin – Bio Argan Daily Hair Treatment

L2790

TRAJTIMI PËRDITSHME
Ushqyes dhe lustrues për të gjitha llojet e flokëve dhe lëkurën e ndjeshme.

Trajtim i përditshëm ushqyes dhe lustrues me vaj Argan Organic dhe Jojoba Oil.

Këto prona e bëjnë strukturën e flokëve të shëndetshme dhe jetësore, duke krijuar kështu një trajtim ekskluziv të bukurisë ditore. + Vaj Organik Argan Ajo jep shkëlqimin e flokëve, butësinë dhe ushqimin.

Pas shampos, aplikoni disa pika të produktit, shpërndajeni  mbi gjatësinë dhe përfundon. Thani dhe përsëriteni operacionin me flokë të thatë. Përndryshe, përdorni disa pika në mëngjes dhe në mbrëmje në flokë të thatë. Trajtim ditor.

Bioclin – Bio Nutri Shampoo

L1490

Shampo ushqyes për lëkurë të thatë, të brishtë dhe të ndjeshme.

Për të dhënë trup dhe ushqim për flokët e thatë dhe të brishtë, është e rëndësishme të zgjidhni një trajtim trikologjik riparues, forcues, ekstra-delikatë dhe dermo-affine.

Bio-Nutri është një shampo e butë, e butë dhe e ristrukturuar, e formuluar me Panthenol që i jep shkëlqim flokëve, rezistencë dhe ushqim, duke reduktuar thatësinë.+ Panthenol81% e pasurive natyroreFormulat e biodegradueshme (test sipas ISO 14593).

Flokë të ristrukturuar, të përforcuar të ushqyer dhe më rezistentë.

Sistemi ekskluziv i pastrimit pa agjentë agresivë shkumëzues siguron një veprim të efektshëm dhe delikatë duke respektuar lëkurën më të ndjeshme.

Indikuar për pastrimin e flokëve të thatë dhe të brishtë.

Bioclin – Bio Squam Dry Dandruff Shampoo

L1490

Shampo per zbokth te thate dhe lekure te ndjeshme
Për të parandaluar kruajtjen dhe acarimin dhe për të siguruar një veprim efektiv kundër zbokthit në lëkurën e kokës është e rëndësishme të zgjidhni një trajtim trikologjik ekstra-delikate dhe dermo-affine.

Bio-Squam është një shampo e butë dhe e ristrukturuar që përmban vaj brazilian Walnut për të luftuar desquamation dhe formimin e zbokthit të thatë.

Produkti është gjithashtu i pasuruar me Panthenol dhe Allantoin. + Arrë Brazil 83% e përbërësve aktivë natyrorë Formulat e biodegradueshme (test sipas ISO 14593).

Flokët e forta, të shkëlqyera dhe pa zbokth.

Sistemi i pastrimit ekskluziv i butë pa agjentë agresivë shkumës siguron një veprim të efektshëm dhe delikatë duke respektuar lëkurën më të ndjeshme.

Shpërndani në flokë të lagur, butësisht masazhoni flokët dhe lëkurën dhe pastaj shpëlajeni.

Indikuar  për pastrim, trajtim i flokëve me zbokth të thatë.

Për të optimizuar efektivitetin e produktit, rekomandohet ta përdorni çdo ditë  për të paktën një muaj.

Bioclin – Bio Squam Oily Dandruff Shampoo

L1490
Shampo per zbokth yndyror dhe lekure te  ndjeshme 
Për të luftuar kruajtjen dhe acarimin dhe për të siguruar një veprim efektiv kundër zbokthit në lëkurën e kokës, është e rëndësishme të zgjidhni një trajtim trikologjik ekstra-delikate dhe miqësor ndaj lëkurës. 
Bio-Squam është një shampo, e butë dhe e ristrukturuar, e formuluar me ekstrakt Copaiba që sanitizon lëkurën, duke kufizuar hypersecretion dhjamor, duke hequr zbokth vaj dhe duke penguar formimin e saj. + Copaiba ekstrakt 83% e përbërësve aktivë natyrorë 
Formulat e biodegradueshme (test sipas ISO 14593) Flokë të fortë, të shkëlqyeshëm dhe pa zbokth. Sistemi ekskluziv i pastrimit të butë pa agjentë agresivë shkumëzues siguron një veprim efektiv dhe delikatë duke respektuar lëkurën më të ndjeshme.
Indikuar për pastrimin dhe trajtimin e flokëve me zbokth vaj. 
Për të optimizuar efektivitetin e produktit, rekomandohet ta përdorni çdo ditë të tjera për të paktën një muaj.

Bioclin – Bio Volume Shampoo

L1490

Shampo, volumizim për floke te hollë, flokët e brishtë dhe lëkurë të ndjeshme.

Për t’i dhënë trupit dhe vëllimit flokëve të hollë, është e rëndësishme të zgjidhni një ristrukturim, forcim, trajtim trikologjik ekstra-delikate dhe dermo-affine.

Bio-Volume është një shampo e butë, e butë dhe e ristrukturimit, e formuluar me hidrolizat e proteinave të perimeve që i japin vëllimit, trupit dhe shkëlqimit të flokëve.+ Proteinat e perimeve81% e pasurive natyroreFormulat e biodegradueshme (test sipas ISO 14593).

Flokë të dendur, të trashë, dukshëm më të trashë dhe më shinier.

Sistemi ekskluziv i pastrimit të butë pa agjentë agresivë të shkumëzimit siguron një veprim efektiv dhe delikatë duke respektuar lëkurën më të ndjeshme.

I përshtatshëm për flokët e hollë dhe të brishtë.

Bioclin Anti Loss Fiale

L6400

Trajtim intensiv studiuar specifikisht për të forcuar rrënjën e flokut. Përmban : – Stimoksidil kompleks,
– Vitamina të grupit B ( Biotine, Pantenol, B6, B3 )
– Fitokeratinë
Rigjallëron flokun që nga rrënja, zbut e shton shkëqimin e tij dhe shton volumin e flokut.

Bioclin Anti Loss Shampoo

L1560


Trajtimi i BIO CLIN anti-rënie ,i cili kryen një veprim të përforcuar në proceset e rigjenerimit të flokëve.
Shampo e pasur me përbrës intensiv kundër rënies së flokut .
-Flokët janë 40%më rezistentë.
-Rënia zvogëlohet me 25% *.
-Rrit vitalitetin e flokëve.

 

Bioscalin – Balsamo Fortificante

L1560

Bioscalin Balsam Forcues, formulë e re me Physiogenina: për flokë të hidratuar dhe të butë Jepini flokëve tuaj butësinë në prekje, duke i bërë më të fortë dhe të aftë për ti rezistuar faktorëve të jashtëm, që mund të sulmojnë fibrën e flokut, duke e dobësuar atë. Për këtë arsye, pas larjes së flokut me një shampo specifike, aplikimi i balsamit është i rëndësishëm: për hidratimin e flokut, të tharë nga nxehtësia e tharëses dhe përbërësit kimik të bojërave, dhe për ta mbrojtur nga agjentët e jashtëm. Bioscalin Balsam me Physiogenina është një produkt kremoz i linjës forcuese e bazuar në kompleksin inovativ, Physiogenina.
I pasur me përbërës hidratues të përzgjedhur, flokët janë më elastike, të shkrifeta, krihen dhe stilohen me lehtësi. Bioscalin Physiogenina Balsam forcues është i testuar nën kontroll dermatologjik dhe i formuluar për të minimizuar rrezikun e alergjive.
Pa paraben.
Udhëzime mbi përdorimin: Aplikojeni balsamin në flokë të lagur pas larjes, lëreni për 2-3 minuta dhe shplajeni..

Bioscalin – Fiale Anticaduta

L4680

Ndryshimet sezonale, dieta e pabalancuar, ekspozimi në diell, stresi me të cilën përballemi çdo ditë: këto dhe faktorë të tjerë mund të kompromentojnë cilesinë e flokëve tonë që, ditë pas dite, shfaqen gjithnjë e më shumë të dobët, me një tendencë në rënie. Në të tilla raste, si vazhdim i një trajtimi specifik me suplemente ushqimore dhe ampula për përdorim lokal, idealja është forcimi i flokut edhe gjatë fazës së larjes. Shampo forcuese Physiogenina, specifike në rivitalizimin e flokëve të hollë dhe të dobësuar të meshkujve dhe femrave, ofron një veprim të çmuar ushqyes dhe forcues falë përbërësve aktivë specifik, të përzgjedhur me kujdes. Në thelb të formulimit është kompleksi inovativ i zhvilluar nga kërkimet Giuliani, Physiogenina. Studimet in vitro kanë treguar që ky kompleks është në gjendje të favorizojë procesin fiziologjik të vetë-riparimit qelizor, thelbësor për të mbështetur mirëqënien e folikulit të flokut dhe skalpit, dhe në këtë mënyrë fazën e rritjes të flokëve.
Formula e re e Bioscalin ® Physiogenina shampo forcuese revitalizuese është e kompletuar nga përbërës specifik që veprojnë në fibrën e flokut: Një proteinë e grurit kryen veprim riparues në të, duke i dhënë shkëlqim dhe butësi Kombinimi i Pantenolit dhe Betaina ushqejnë dhe hidratojnë flokun, duke e mbrojtur nga stresi i jashtëm (tharësja e flokëve dhe krehëri) Bioscalin ® shampo rivitalizuese vepron në flokë falë një teknologjie të patentuar që rrit efektivitetin e përbërësve aktivë, duke e zgjatur veprimin e tyre. Formula e re Bioscalin ® Physiogenina Shampo gjithashtu ofron një sistem delikat pastrimi të gjeneratës së fundit, që lejon largimin e papastërtive duke respektuar balancën hiro-lipidike të flokëve dhe skalpit. Prezenca e një balsami special gjithashtu minimizon fërkimin e flokëve, duke reduktuar rrezikun e dobësimit dhe këputjes gjatë larjes.
Udhëzime mbi përdorimin: Aplikoni produktin në flokë të lagur, masazhojeni, lëreni të veprojë për disa minuta dhe shplajeni.

Bioscalin – Maschera Fortificante Dopo-Shampoo

L2340

Flokë të ristrukturuar dhe të mbrojtur falë Bioscalin ® Maskë Forcuese me Physiogenina. Ashtu si lëkura, edhe flokët kanë nevojë, herë pas here, një trajtim intensiv që i rigjeneron dhe ushqen ato në thellësi. Për këtë arsye, një maskë forcuese nuk duhet të mungojë një program të plotë përkujdesjeje të flokëve që kujdeset vërtetë për shëndetin dhe bukurinë e flokëve. Bioscalin ® me Physiogenina Maskë forcuese pas shampos është një maskë inovative me veprim të shpejtë për flokë të dobët e të hollë, me tendencë për rënie. Ideale për të kompletuar rutinën tuaj të kujdesit ndaj flokëve, Bioscalin ® Physiogenina Maskë rekomadohet për të rritur veprimin e trajtimit me tableta dhe ampula. Thelbi i formulimit është kompleksi inovativ, Physiogenina. Studimet in vitro kanë treguar që është në gjendje të rrisë procesin fiziologjik të vetëriparimit qelizor, që është thelbësor për mirëqënien e folikulit të flokut dhe skalpit dhe si rrjedhojë e rritjes së flokëve. Formula është e pasur me përbërës aktivë që veprojnë direkt në fibrën e flokut dhe në skalp: Aminoacide kanë veprim riparues në kutikulat e dëmtuara; në të njejtën kohë ristrukturojnë fibrën e flokut, duke e mbrojtur nga agjentët e jashtëm (tharësja e flokëve dhe krehëri) Ceramide , të ngjashme me strukturën lipidike të skalpit, ndihmojnë ta mbajë të hidratuar dhe të shëndetshëm. Zbutës të gjeneratës së fundit disiplinon flokët. Në fund, teknologjia e patentuar siguron që përbërësit aktivë të depërtojnë në flokë dhe skalp, duke i rezistuar shplarjes për një veprim efektiv dhe që zgjat. Formula Bioscalin ® Physiogenina Maskë Forcuese është e testuar nën kontroll dermatologjik për të minimizuar rrezikun e alergjive. Pa paraben. Udhëzime mbi përdorimin Konsistenca kremoze speciale e maskës ju lejon një aplikim të lehtë në të gjithë gjatësinë e flokëve, deri në skalp, me të cilën duhet të jetë në kontakt. Mjaftojnë 3 minuta qëndrim në flokë të lagur, pas shampos të të njejtës linjë forcuese me Physiogenina, për të pasur në fund flokë të ristrukturuar dhe të mbrojtur, dukshëm të bukur dhe të shëndetshëm. Shplajeni me ujë të bollshëm pas aplikimit. Këshillohet përdorimi i Bioscalin® Physiogenina Maskë 1-2 herë në javë. Flokë të ristrukturuar dhe të mbrojtur falë Bioscalin ® Maskë Forcuese me Physiogenina. Ashtu si lëkura, edhe flokët kanë nevojë, herë pas here, një trajtim intensiv që i rigjeneron dhe ushqen ato në thellësi. Për këtë arsye, një maskë forcuese nuk duhet të mungojë një program të plotë përkujdesjeje të flokëve që kujdeset vërtetë për shëndetin dhe bukurinë e flokëve. Bioscalin ® me Physiogenina Maskë forcuese pas shampos është një maskë inovative me veprim të shpejtë për flokë të dobët e të hollë, me tendencë për rënie. Ideale për të kompletuar rutinën tuaj të kujdesit ndaj flokëve, Bioscalin ® Physiogenina Maskë rekomadohet për të rritur veprimin e trajtimit me tableta dhe ampula. Thelbi i formulimit është kompleksi inovativ, Physiogenina. Studimet in vitro kanë treguar që është në gjendje të rrisë procesin fiziologjik të vetëriparimit qelizor, që është thelbësor për mirëqënien e folikulit të flokut dhe skalpit dhe si rrjedhojë e rritjes së flokëve.
Formula është e pasur me përbërës aktivë që veprojnë direkt në fibrën e flokut dhe në skalp: Aminoacide kanë veprim riparues në kutikulat e dëmtuara; në të njejtën kohë ristrukturojnë fibrën e flokut, duke e mbrojtur nga agjentët e jashtëm (tharësja e flokëve dhe krehëri) Ceramide , të ngjashme me strukturën lipidike të skalpit, ndihmojnë ta mbajë të hidratuar dhe të shëndetshëm. Zbutës të gjeneratës së fundit disiplinon flokët. Në fund, teknologjia e patentuar siguron që përbërësit aktivë të depërtojnë në flokë dhe skalp, duke i rezistuar shplarjes për një veprim efektiv dhe që zgjat.
Formula Bioscalin ® Physiogenina Maskë Forcuese është e testuar nën kontroll dermatologjik për të minimizuar rrezikun e alergjive.
Pa paraben.
Udhëzime mbi përdorimin: Konsistenca kremoze speciale e maskës ju lejon një aplikim të lehtë në të gjithë gjatësinë e flokëve, deri në skalp, me të cilën duhet të jetë në kontakt. Mjaftojnë 3 minuta qëndrim në flokë të lagur, pas shampos të të njejtës linjë forcuese me Physiogenina, për të pasur në fund flokë të ristrukturuar dhe të mbrojtur, dukshëm të bukur dhe të shëndetshëm. Shplajeni me ujë të bollshëm pas aplikimit. Këshillohet përdorimi i Bioscalin® Physiogenina Maskë 1-2 herë në javë.