Showing 1–16 of 101 results

Esi- Rigenforte Capsul

L1000

Shtesë ushqimore me Biotinax (formulë e patentuar me Biotinë, Metionina dhe Cisteina), Vitamina dhe Minerale. Eshtë zgjidhja ideale për forcimin e flokëve dhe riparuar dëmtimet e flokëve të brishtë. Kapsulat janë të përbëra nga fibra bimore, pa ngjyrues artificialë, lehtësisht të tretshme, të përshtatshëm për veganë dhe vegjetariane. Përbërësit që forcojnë flokët kundër rënies dhe dëmtimeve Biotina dhe Seleniumi janë të domosdoshëm për mbajtjen e flokëve normalë. Zinku favorizon mbajtjen e flokeve dhe thonjve normale, Rame kontribuon në pigmentimin normal të flokëve. Vitamina E merr pjesë në mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ.

Esi-Acknes Cerotti

L1000

Acknes cerotti janë leukoplaste transparentë në formë rrethore, që aplikohen direkt tek zona akneike e fytyrës ose e trupit tuaj me bazë vaj esencial tea tree. Produkti ideal për një lëkurë të shëndetshme, kundër shenjave të akneve dhe hiperpigmentimit.

Përdorimi: Pasi të keni larë dhe tharë lëkurën, vendosni leukoplastët tek aknet ose zonat që doni të trajtoni.

Esi-Acknes Detergente

L1620

Larës në trajtë shkume, i butë dhe delikat, i pasur me principe natyrale me ideale për pastrimin e përditshëm të fytyrës. Përshtatet me të gjitha llojet e lëkurës, ne veçanti me lëkurë të yndyrshme me tendencë akneike dhe pika të zeza. Pastron fytyrën nga yndyra, përgjegjëse për aknet, duke ruajtur ekuilibrin e duhur hidrolipidik dhe lë lëkurën të freskët dhe të butë.

PërdorimiTundeni para përdorimit. Aplikoni një sasi të vogël nga shkuma në fytyrë dhe qafë, masazhojeni butësisht me ujë të ngrohtë.

Esi-Acknes Gel

L770

Xhel transparent per fytyren me tendence akneike mikse dhe te yndyrshme me baze vaj esencial Tea Tree. Produkti ideal per te eleminuar shenjat e akneve dhe hiperpigmentimin lekures.

Vaji esencial tea tree është një produkt nga Australia, i cili është përdorur në shekuj për vetitë e tij. Ndër të tjera përmban acid azelaik (purifikues), Zink (normalizues i yndyrës), Aloe Vera (hidratuese dhe ushqyese) vitaminë A, E, F (shumë të nevojshme për lëkurën).

Përdorimi: Aplikoni një sasi të vogël xheli në lëkurë të larë dhe të thatë 1 ose 2 herë në ditë. Mos e aplikoni afër syve, hundës dhe gojës.

Esi-Aloe Fresh Alito Fresco Spray

L700

Spraj me veprim shume efikas kunder aromes se keqe te gojes. Permban Aloe vera, fara qitro, vaj Tea tree dhe karbosimetilkitozan te cilat neutralizojne bakteret e kavitetit oral.

Përdorimi: 1-2 sprucime brenda gojës.

Esi-Aloe Fresh Collutorio

L800

Larës goje i formuluar nga një kombinim unik i ekstrakteve natyrale me efekt antibakterial.
Ky larës redukton gurzat, aromën e keqe të gojës, mbron mishrat e dhëmbëve dhe parandalon kariesin. Me shije mente.

Ekstrakti i farave të qitros, propolisi dhe xylitoli evitojnë shumëfishimin bakterial dhe favorizojnë një aromë të freskët goje. Aloe Vera ka veprim qetësues, antiinflamator, antibakterial dhe antiseptik.

Përdorimi: Mbushni një gjysëm mase dhe shpërlani gojën për 30 sekonda para ose pas larjes së dhëmbëve. Në fund nxirreni dhe shpërlani gojën me ujë.

Esi-Aloe Fresh Collutorio Whitening

L850

Lares goje i formuluar nga nje kombinim unik i ekstrakteve natyrale me efekt antibakterial dhe zbardhues.

Falë ujit të oksigjenuar dhe Cetraria islandica parandalon zverdhjen e dhëmbëve, formimin e gurëzave, dëmtimet e dhëmbëve dhe halitozën pa ndikuar tek smalti. Ekstrakti i farave të grejpfrutit dhe xylitol parandalojnë shumimin bakterial, ndërsa Aloe Vera qetëson mukozat dhe gingivat.

Përdorimi: Mbushni një gjysëm mase dhe shpërlani gojën për 30 sekonda para ose pas larjes së dhëmbëve. Në fund nxirreni dhe shpërlani gojën me ujë.

Esi-Aloe Fresh Menta Crystal

L500

Pastë dhëmbësh në formë xheli me origjinë 100% natyrale dhe veprim RETARD*.
Përmbajnë mikrokristale silice të aromatizuara me mente, të cilat shkrihen në gojë gjatë pastrimit të dhëmbëve për një ndjesi të gjatë freskie, kanë veprim pastrues, nuk irritojnë mishrat e dhëmbëve dhe nuk janë agresivë me smaltin.

Aloe vera ndihmon të gjithë kavitetin oral të luftojë bakteret dhe mikrobet dhe gjithashtu ndihmon në parandalimin e kariesit. Vaji Tea tree mbron kavitetin oral falë efektit të tij antibakterial dhe antiseptik.
Xylitol është një ëmbëlsues natyral që nuk fermentohet nga bakteret e kavitetit oral dhe nuk lejon formimin e acideve që gërryejnë smaltin.

*Veprimi RETARD është falë prezencës  karbosimetilkitozanpër  cilin studimet e fundit kanë treguar  parandalon kariesin dhe gurzat e dhëmbëve. Ky veprim mban efektin e tij për  paktën 5 orëkoha e nevojshme ndërmjet larjes  dhëmbëve.

Esi-Aloe Fresh Sensitive

L550

Pastë dhëmbësh në formë xheli me origjinë 100% natyrale dhe veprim RETARD*.
Përmbajnë mikrokristale silice të aromatizuara me mente, të cilat shkrihen në gojë gjatë pastrimit të dhëmbëve për një ndjesi të gjatë freskie, kanë veprim pastrues, nuk irritojnë mishrat e dhëmbëve dhe nuk janë agresivë me smaltin.

Aloe vera ndihmon të gjithë kavitetin oral të luftojë bakteret dhe mikrobet dhe gjithashtu ndihmon në parandalimin e kariesit. Vaji Tea tree mbron kavitetin oral falë efektit të tij antibakterial dhe antiseptik.
Xylitol është një ëmbëlsues natyral që nuk fermentohet nga bakteret e kavitetit oral dhe nuk lejon formimin e acideve që gërryejnë smaltin.

*Veprimi RETARD është falë prezencës  karbosimetilkitozanpër  cilin studimet e fundit kanë treguar  parandalon kariesin dhe gurzat e dhëmbëve. Ky veprim mban efektin e tij për  paktën 5 orëkoha e nevojshme ndërmjet larjes  dhëmbëve.

Esi-Aloe Fresh Smile

L500

Pastë dhëmbësh në formë xheli me origjinë 100% natyrale dhe veprim RETARD*.
Përmbajnë mikrokristale silice të aromatizuara me mente, të cilat shkrihen në gojë gjatë pastrimit të dhëmbëve për një ndjesi të gjatë freskie, kanë veprim pastrues, nuk irritojnë mishrat e dhëmbëve dhe nuk janë agresivë me smaltin.

Aloe vera ndihmon të gjithë kavitetin oral të luftojë bakteret dhe mikrobet dhe gjithashtu ndihmon në parandalimin e kariesit. Vaji Tea tree mbron kavitetin oral falë efektit të tij antibakterial dhe antiseptik.
Xylitol është një ëmbëlsues natyral që nuk fermentohet nga bakteret e kavitetit oral dhe nuk lejon formimin e acideve që gërryejnë smaltin.

*Veprimi RETARD është falë prezencës  karbosimetilkitozanpër  cilin studimet e fundit kanë treguar  parandalon kariesin dhe gurzat e dhëmbëve. Ky veprim mban efektin e tij për  paktën 5 orëkoha e nevojshme ndërmjet larjes  dhëmbëve.

Esi-Aloe Fresh Whitening

L550

Pastë dhëmbësh në formë xheli me origjinë 100% natyrale dhe veprim RETARD*.
Përmbajnë mikrokristale silice të aromatizuara me mente, të cilat shkrihen në gojë gjatë pastrimit të dhëmbëve për një ndjesi të gjatë freskie, kanë veprim pastrues, nuk irritojnë mishrat e dhëmbëve dhe nuk janë agresivë me smaltin.

Aloe vera ndihmon të gjithë kavitetin oral të luftojë bakteret dhe mikrobet dhe gjithashtu ndihmon në parandalimin e kariesit. Vaji Tea tree mbron kavitetin oral falë efektit të tij antibakterial dhe antiseptik.
Xylitol është një ëmbëlsues natyral që nuk fermentohet nga bakteret e kavitetit oral dhe nuk lejon formimin e acideve që gërryejnë smaltin.

*Veprimi RETARD është falë prezencës  karbosimetilkitozanpër  cilin studimet e fundit kanë treguar  parandalon kariesin dhe gurzat e dhëmbëve. Ky veprim mban efektin e tij për  paktën 5 orëkoha e nevojshme ndërmjet larjes  dhëmbëve.

Esi-Aloe Vera Balsamo Labbra

L600

Balsam për buzët me shije vanilje i formuluar me përbërës natyralë si Aloe Vera, vaj Argani, gjalpë Shea dhe vitaminë E. Me faktor mbrojtës SPF 20, dermatologjikisht i testuar.

Përdorimi: Aplikojeni në buzë sa herë të jetë e nevojshme.

Esi-Aloe Vera Gel con Argan

L880

Xhel i përqëndruar me ekstrakt të pastër Aloe Vera (i kultivuar pa pesticide). Ky xhel vepron tek lëkura e thatë dhe e dëmtuar duke dhuruar një efekt hidratues dhe ushqyes. Falë përmbajtjes të polisaharideve kontribuon në mirëmbajtjen e ekuilibrit hidrolipid të epidermës dhe nxit tonifikimin e lëkurës. Është vecanërisht efikas në rast irritimi, skuqje ose djegie të lëkurës dhe pas ekspozimit të zgjatur në rrezet e diellit.

Vaji i Arganit është i njohur për vetitë e tij hidratuese, ushqyese, rigjeneruese, antirrudhë dhe kundër strijave. I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurave, nuk yndyros dhe përthithet krejtësisht.

Përdorimi: Aplikoni një sasi të mjaftueshme xheli në trup dhe masazhoheni derisa të përthithet plotësisht nga lëkura.

Esi-Aloe Vera Gel Vit. E + Tea Tree

L800L1450

Xhel i përqëndruar me ekstrakt të pastër Aloe Vera (i kultivuar pa pesticide). Ky xhel vepron tek lëkura e thatë dhe e dëmtuar duke dhuruar një efekt hidratues dhe ushqyes. Falë përmbajtjes të polisaharideve kontribuon në mirëmbajtjen e ekuilibrit hidrolipid të epidermës dhe nxit tonifikimin e lëkurës. Është vecanërisht efikas në rast irritimi, skuqje ose djegie të lëkurës dhe pas ekspozimit të zgjatur në rrezet e diellit.

Vitamina E favorizon mbrojtjen e lëkurës nga oksidimi i yndyrnave. Vaji Tea Tree është i njohur për vetitë e tij antibakteriale. Xhel transparent i përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurave, nuk yndyros dhe përthithet krejtësisht.

Përdorimi: Aplikoni një sasi të mjaftueshme xheli në trup dhe masazhoheni derisa të përthithet plotësisht nga lëkura.

Esi-ALOE VERA SUCCO + FORTE

L1500

Suplement ushqyes me bazë lëng të përqëndruar nga tuli i gjetheve Aloe Vera. Këto gjethe janë pastruar nga lëkura më një proces shumë delikat, i cili eleminon pjesën e jashtme që përmban Aloinë. Xheli që ndodhet brenda gjetheve të Aloe vera favorizon funksionet detoksifikuese të organizmit.

Aloe Vera nga ESI është lider që nga 1997, i vetmi me principe natyrale (polisaharide) të certifikuara. Formati bustinë është i pasur me polisaharide (13000 mg/l) dhe shumë praktik, duke lejuar detoksifikimin e organizmit tuaj në cdo moment pa pasur nevojë që produkti të ruhet në frigorifer.

Përdorimi: 1-2 bustina në ditë, me stomakun plot, sic janë ose të holluara me ujë.

Esi-Aloe Vera Succo + Forte con Mirtillo

L1620

Suplement ushqyes me bazë lëng të përqëndruar nga tuli i gjetheve Aloe Vera. Xheli që ndodhet brenda gjetheve të Aloe vera favorizon funksionet detoksifikuese të organizmit.

Lëngu i përqëndruar i Boronicës ka shumë benefite për organizmin, ndër të cilat stimulon qarkullimin e zemrës dhe lufton radikalet e lira.

Përdorimi: 1-2 bustina në ditë, me stomakun plot, sic janë ose të holluara me ujë.