Showing 1–16 of 145 results

Bioscalin – Energy

L3120

Bioscalin Energy është një shtesë ushqimore për flokët specifike për meshkujt që vepron nga brenda duke forcuar flokët dhe parandaluar rënien. Tabletat Bioscalin® Energy sjellin dy komplekse ekskluzive, ATP-3 dhe AJB-COMPLEX, fryt i kërkimeve të laboratoreve Giuliani me përbërës të përzgjedhur: ATP-3 – Kompleks që kombinon 3 substanca aktive të përfshira në procesin qelizor të metabolizmit energjitik: Arginine, Kafeinë dhe Karnitinë. Veprimi i tyre sinergjitik është i aftë të rrisë prodhimin energjitik në nivel qelizor. AJB-COMPLEX – Kompleks që kombinon Biotinën, një vitaminë që ndihmon në mirëmbajtjen e flokëve, me ekstraktin e Ajuga Reptans (bimë që gjendet në Europë) Ekstrakt shege dhe Kafe jeshile – kontribuojnë në mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ, i cili gjithashtu sulmon flokët. Kreatinë, Ubidecarenone dhe Zink – përbërësit që kompletojnë formulimin. Zinku, në veçanti, është një mineral i dobishëm për sintezën e proteinave, përfshirë keratinën, një nga komponentët kryesorë të flokëve.
Patenta R-Plus Technology për çlirim të ngadaltë mundëson shpërndarjen e përbërësve aktivë direkt tek bulbi, qendra vitale e flokëve.
Udhëzime mbi përdorimin Këshillohet përdorimi i një tablete në ditë, preferohet në mëngjes ose në vaktin tuaj kryesor. Për një efekt më të mirë këshillohet përdorimi për 3 muaj.

Bioscalin – Neo SincroBiogenina

L3120

Shtese ushqimore, e indikuar për femra dhe meshkuj. Ideale në rastet kur flokët janë të dobët ose duke rënë, si shkak i stresit, ndryshimit të stinëve, ushqyerjes së çrregullt dhe ekspozimit në diell. SincroBiogenina është e përbërë mga CronoBiogenina Biotina dhe Zinku, të nevojshem për mirëmbajtjen e flokëve të shëndetshëm dhe sintezën normale të kreatinës, dhe një kompleks ekskluziv me anti-oksidantë (vitis vinifera, selenium, olea europea) të përzgjedhur për mbrojtjen nga radikalet e lira që dëmtojnë flokët. Nderkohë, falë teknologjisë inovative R-Plus (mundëson një çlirim gradual të tabletës) të gjithë lëndët aktive arrijnë në zorrë, ku fillojnë të çlirohen gradualisht duke favorizuar një përthithje optimale. Pa ngjyrues. Pa gluten.

Cystiphane- Hairs And Nails- Strength And Vitality

L3900

Cystiphane Biorga tableta per floke dhe thonj te brishte. Cystine me baze vegjetale 200 mg eshte aminoacid I sulfuruar, hyn ne perberjen e keratines se flokeve dhe te thonjve. Vitamine B6 2mg kontribuon ne sintezen normale te cysteines. Zink 15 mg ndihmon ne normalizimin e gjendjes se thonjve dhe flokeve Arginine 6 mg eshte aminoacid i sulfuruar i cili kontribuan ne rritjen e flokeve dhe te thonjve. Perdorimi: 4 tableta ne dite ne 1 ose 2 doza gjate nje trajtimi 3-mujor , i cili mund te zgjatet ne kohe. Te shoqerohet me Cystiphane Biorga Anti-Hair Loss locion dhe shampo.

Ecophane Biorga

L3100

EcophaneBiorga Tablets per floke te brishte qe keputen dhe thonj te brishte qe thyhen. Hidrolizate proteinash gruri dhe sesami: Te pasur ne aminoacide qe permbajne squfur ato nxisin formimin e keratines. Vitamine B6: Kontribuon ne sintezen normale te cisteines. Vitamine B8: Normalizon gjendjen e flokut. Zink : Mbron qelizat nga stresi oksidues(dielli, ndotja, lodhja etj). Te merren 2 tableta ne dite gjate vakteve me nje gote te madhe me uje, vetem ose se bashku. Per 3 muaj.

Garcinia& Reishi Complex

L2500

Garcinia&Reishi Complex eshte nje supplement i perbere me ekstraktin e thate te Gracinia(Garcinia cambogia) dhe Reishi (Ganoderma Lucidu). Garcia favorizon:
– Balancen e peshes trupore
– Kontrollin e ndjesise se urise
– Metabolizmin e lipideve
Veprimi i Garcinia-s ndihmohet nga Fungusi Reishi qe njihet per vetite e shumta dobiprurese per organizmin si :
– Antioksidant
– Antiinflamator
– Adaptive
– Tonizues i metabolizmit dhe i funksionimit te mire te traktit tretes
Rekomandohet nje capsule ne drake dhe nje ne darke para vaktit.
Garcinia & Reishi Complex eshte i pershtatshem per vegjetarianet, nuk permban gluten dhe laktoze.
Paketimi 60 tableta nga 1000 mg.

Lamberts- A to Z

L1460

Lamberts A-Z Multi është një formulë një-ditore që siguron të gjitha mikronutrientet më të rëndësishme si Vitamin A,Vitamin D3,Vitamin E,Vitamin K,Vitamin C,vitamin B12,Acid Folik,Calcium,Magnez,Hekur,Zink,Selenium dhe shume perberes te tjere. Ky është një suplement i dobishem dhe është e përshtatshme për persona 13 vjeç dhe me shume.Për të siguruar nivelet adekuate te dy lëndëve ushqyese,të kalciumit dhe magnezit, praktikuesit shpesh rekomandojnë Osteoguard së bashku me AZ Multi. Rekomandohet 1 tabletë në ditë.

Lamberts- Acidophilus Extra 4

L3090

Acidophilus Extra eshte nje nga probiotiket me te fuqishem,ku secila kapsule permban 10 bilion baktere si lactobakteret dhe bifidobakteret dhe te rrethuara nga nje material I cili I mbron ato nga aciditeti I larte qe ka stomaku.
Rekomandohet te perdoren per problem si:
-gjate trajtimit me antibiotike
-infeksionet nga Candida Albicans
-sindrome e zorres se irrituar
-nauze e udhetarit
-te moshuarit me probleme gastrointestinal
Rekomandohet te merret 1 kapsule ne dite me nje gote uje(jot e nxehte),heret ne mengjes kur ph I stomakut eshte me I larte.Nqs merret gjate trajtimit me antibiotike,duhet konsumuar 2 ore pas antibiotikut. Permban 30 kapsula.

Lamberts- Biotine 500 mg

L2730

Ky produkt vjen ne formen e nje pluhuri te vendosur brenda nje kapsule dhe kutia permban 90 kapsula.
Ka nje permbajtje te pasur dhe rekomandohet te jepet per te rritur energjine e organizmit ne saje te vetive qe kane perberesit e saj enzimatike ne metabolizmin e karbohidrateve dhe proteinave per te perftuar energji.
Perdoret gjithashtu per rritjen dhe zhvillimin e flokeve,lekures,sistemit nervor dhe kockave.
Jepet 1 deri ne 3 kapsula ne dite.
Nuk rekomandohet per grate shtatzena/laktacion ose meren nen keshillimin e mjekut. Permban 90 kapsula.

Lamberts- Candaway

L5460

Ky suplement vjen ne formen e tabletave te cilat kane nje permbajtje te pasur me ekstrakt te kanelles,gjethes se ullirit,fennel seed(fara e nje bime e cila perdoret gjeresisht per probleme gastrointestinale dhe),oregano dhe shume perberes te tjere.
Jepen 2 tableta ne dite dhe nuk rekomandohet per grate shtatzena.

Lamberts- Co-Enzyme Q 10 100 mg

L5100

Ky produkt prezantohet ne formen e kapsulave ne kuti me 30 kapsula.
Ka si funksion kryesor rritjen e energjise ne metabolizem dhe prandaj kjo enzime ka perqendrimet me te larta ne organet me te rendesishme si truri dhe zemra te cilat kane dhe konsumin me te madh te energjise.

Lamberts- Cranberry 18,750 mg

L3350

Ky produkt vjen ne formen e tabletave qe permbajne 18,750 mg Cranberry dhe shume perberes te tjere si Vitamine C,Calcium,Acid.Stearic,Magnesium etj.
Mund te perdoret si produkt per problemet ne traktin urinar qe mund te perfshijne semundje te veshkave,uretereve dhe jo vetem pasi eshte pershtatur dhe per kujdesin sidomos te femrave te cilat jane me te prirura per te zhvilluar semundje te ketij trakti.
Gjithashtu ky integrator njihet per vetite si antioksidant i fuqishem,parandalimin ne zhvillimin e infeksioneve dhe ne formimin e pllakave aterosklerotike ne arteriet koronare.
Jepet 1 tablete ne dite dhe nuk ka kunderindikime. Permban 60 tableta

Lamberts- Folic Acid 400mg

L1820

Acidi folik luan një rol esencial në shumëzimin e qelizave dhe është kritik në formimin e ADN-së dhe ARN-së, prandaj është veçanërisht i rëndësishëm në zhvillimin e fetusit.Mungesa e tij gjate tre semestrit te pare rrit rrezikun per zhvillimin e defekteve të tubit nervor te fëmija. Acidi folik është një vitaminë e tretshme në ujë te cilen trupi nuk mund të ruajë për një kohë të gjatë me formen e rezervave.Burimet ushqimore nuk arrijne te plotesojne nivelet e duhura te acidit folik dhe aktualisht 47% e grave nuk arrijnë te plotesojne nevojat e tyre, prandaj rekomandohet plotësimi me suplemente. Studimet tregojnë se shtesat e acidit folik janë te absorbueshme mirë dhe janë një mënyrë e besueshme për t’u mbrojtur nga mangësitë dietike. Ky produkt ofron 400g acid acid folik i cili është deri në 3 herë më shumë se niveli i furnizuar nga dietat. Rekomandohet 1 tablete ne dite dhe nuk ka kunderindikime. Permban 100 tableta.

Lamberts- Gingko 6000mg

L2180

Ky produkt vjen ne formen e tabletave,permbajtja e te cilave perftohet nga gjethet e bimes se ginkgos te cilat japin nje ekstarkt prej 120mg qe permban dhe Ginkgoides A,B dhe C.Ne kete formule jane dhe shume perberes te tjere te cilat mundesojne efektet e fuqishme qe ky produkt ka.Bima e Ginkgos njihet prej kohesh per efektet e saj te forta kuruese dhe perdoret gjeresisht per te ruajtur qarkullimin normal te gjakut ne ekstremitetet e trupit si ne duar apo kembe.Produkti perdoret dhe per sistemin nervor dhe problemet te lidhura me humbjen e vemendjes apo kujteses.E vecanta e ketij produkti eshte qe eshte ndertuar ne menyre te tille qe dhe koha e clirimit ne gjak te jete afersisht 2 ore per te parandaluar cdo lloj efekti anesor sidomos dhimbjet e kokes.Jepet 1 tablete ne dite pas ushqimit dhe nuk perdoret nga grate shtatzena ose tek personat qe mjekohen me antikoagulante duhet te keshillohen me mjekun para perdorimit. Permban 30 tableta.

Lamberts- Glucosamine & Chondroitin Complex

L2900

Ky produkt vjen ne formen e tabletave te cilat ne permbajtje kane 500mg Glucosamine dhe 100mg Chondroitin.
Kutia permban 60  tableta dhe mund te perdoret nga kushdo, pervec grave shtatzena ose ne laktacion ku meret duke u konsultuar me mjekun perkates.

Lamberts- Glucosamine Complete

L3360

Kjo formule e Glucosamine Complete nga Lamberts eshte projektuar per te siguruar nje sasi maksimale te glucosamine dhe chondroitin gjithashtu dhe te nutrienteve te tjere qe gjenden ne kete suplement.Çdo përbërës është përzgjedhur në bazë të funksioneve të tyre të ndryshme. Tre tableta te ketij sigurojnë 1500mg të sulfatit të glukozaminës si dhe 300mg sulfat kondroitin.Ne kete formule perfshihet dhe nje bioflavonoid i rendesishem sic eshte quercetin ne nje sasi prej 50mg, plus 1200mg xhenxhefil (si një ekstrakt i koncentruar), si dhe një ekstrakt trendafili ne sasi prej 400 mg.Baza bimore e ketij produkti e ben akoma me te rekomanduar pasi nuk permban koncentrate kimike duke siguruar nje veprim maksimal ne nje kohe te shkurter.Rekomandohen te perdoren 3 tableta ne dite duke perjashtuar grate shtatzena apo ato ne laktacion.

Lamberts- Iron 14 mg

L2180

Ky produkt vjen ne formen e tabletave ne gramacion 14mg dhe kutia permban 100 tableta.
Ka ne permbajtje:dicalcium diphosphate,acid.stearic,magnesium,sillicon dioxide etj.
Ky produkt eshte pershtatur ne saje te ndertimit te tij farmakologjik dhe biokimik qe mos te jape tek pacienti probleme gastrike apo shqetesime te tjera