Showing all 15 results

Chicco-Aerosol Super Soft

L9870

Aerosol per familjen e markes Chicco

Me dizajn unik qe femija te mos e perjetoje terapine por te edhe te argetohet gjate saj 

I pershtatshem per te gjithe familjen duke filluar nga te porsalindur deri tek prinderit 

Me 4 pjese ne paketim (Maske per foshnje, maske per te rritur, cope per hundet dhe gojen)

Maske e bute dhe ergonomike qe ngjitet mire ne fytyre 

Aerosoli ne forme arushi do te shperndaje te gjitha llojet e ilaçeve per te trajtuar infeksionet e traktit te frymemarrjes ne pjesen e siperme

Eshte e keshillueshme qe te ndryshoni filtrin pas 20 oresh perdorimie ose nese eshte e ndotur

Perdorimi behet ne kete menyre : 

1. Hidhni medikamentin ne depoziten e vogel dhe mbylleni ate

2. Lidhni tubin me pajisjen ne forme arushi 

3. Zgjidhni masken e duhur dhe aktivizojeni ate

Pas 20 minutash perdorimi, pajisja duhet te qendroje jashte per 40 minuta perpara se te riperdoret

Permasat jane : 15,5 x 15,5 x 23 cm 

Chicco-After Bite

L590

Chicco penel pas Pickimit te Mushkonjes 0+Mbroni lëkurën delikate të fëmijës nga agjentët e jashtëm.

Aplikohet pas pickimit duke e mbajtur lëkurën e femijes suaj të butë dhe me nje arome te mire.

Chicco-Anti Mosquito Device

L1500

Chicco Pajisje Elektrike kunder Mushkonjave

Vepron pa zhurm dhe eshte ekologjik Pajisja kunder mushkonjave Chicco

Vepron nëpërmjet ultratingujve që largojne insektet, por që nuk provokojnë asnjë efekt te padeshiruar ndaj njerëzve.

Me ndricimin e saj është ideal per dhomën e fëmijëve.

Eshte absolutisht ekologjike dhe nuk leshon substanca kimike

Pajisja vendoset ne prize.

Chicco-Aspiratore Nazale 0+

L800

Pompe e vogel per hundet, Chicco

Cilesore dhe praktike ne perdorim

Zhbllokon hunden e femijes ne rastet kur ajo eshte e acaruar

Aspiratori ofron nje menyre te lehte dhe higjienike per zbllokimin e hundeve

Per hundet e ndjeshme te foshnjes, per nje lehtesim te shpejte, pa dhimbje dhe ne menyre efektive

Kjo ndikon ne lehtesi ne ushqim dhe nje gjume te qete per femijet

Chicco-Baby Laundry Detergent

L820

Pastruesi i rrobave Chicco është formuluar posaçërisht për të pastruar rrobat e vogëlushëve pa qenë agresiv në rroba dhe në lëkurë. Formula delikate, pa ngjyrues, është hipoalergjike dhe testohet dermatologjikisht në lëkurë të ndjeshme.

Falë formulës me Aloe Vera, heq me efikasitet edhe njollat më të vështira, duke i lënë rrobat të pastra dhe lehtësisht të parfumuara.

Formula e përqendruar lejon një numër të lartë larjesh në vetëm 1,5 litër. 27 larje.

Efikas si në larjet në lavatriçe edhe në larje me dorë.

Chicco-Baby Moments Xhel-Shampo 500 ml 0m+

L1090

Shampo per trupin dhe per floket e markes Chicco

Me nje sasi prej 500ml kjo shampo eshte formuluar per lekuren e ndjeshme te femijeve

Ka permbajtje tershere per nje lekure te bute dhe te qetesuar

Testuar dermatologjikisht pa ngjyrues artificial dhe pa paraben

PH neutral

Chicco-Crema Solare Spf 50+

L1300

Dielli eshte nje aleat i rendesishem per rritjen e femijes, sepse ajo stimulon sintezen e vitaminës D dhe eshte pergjegjes per zhvillimin e eshtrave. Megjithate, lekura e femijeve eshte e holle dhe me delikate keshtu qe eshte e rendesishme gjithmone per ta mbrojtur ate me produkte te veçanta diellore.

Kremi per mbrojtjen e foshnjave kundra diellit, e markes Chicco.

Formule sensitive me mbrojtje te larte SPF 50+, e krijuar posacerisht per lekuren delikate te foshnjave.

Perdoret per femijet qe prej moshes 0 muajsh (0+ muaj).

Permban filtra UVA / UVB organike dhe minerale shume te efektshme per mbrojtje te menjehershme.

Redukton rrezikun e alergjive te shkaktuara nga dielli.

Nuk permban parfum, alkol apo ngjyrues. Permban vitamine E.

Riaplikoni shpesh dhe gjithmone pas notit. Shmangni kontaktin me syte.

Sasia 75ml.

Chicco-Manual Breast Pump

L5600

Pompe gjiri per te gjitha nenat.

Manuale dhe mjaft e lehte praktike per tu perdorur.

E markes Chicco qe pershtatet me gjirin pa e munduar ate.

Perdorimi i pompes se gjirit jo vetem qe stimulon prodhimin e vazhdueshem te qumeshtit te gjirit, por gjithashtu do t’ju lejoje te grumbulloni dhe te ruani qumeshtin me te mire ne bote.

Me material ultra te bute, te mbushur me silikone, pershtatet ne menyre te perkryer me gjoksin tuaj dhe e masazhon me butesi.

Forma qe ka e ben ate te perdorshme edhe vetem me nje dore.

Sasia e shishesh 150 ml.

Chicco-Nappy Cream

L850

Eshtë ideale për tu aplikuar pas çdo ndërrimi, për të parandaluar irritimin e lëkurës nga panolinat dhe për të izoluar lëkurën nga kontakti me substanca irrituese.

Pa SLS dhe SLES

Pa paraben

Pa alkool

Pa ngjyrues

Chicco-Soft Nozzles For Nasal Aspirator

L600

Pastrimi i hundës është shumë i rëndësishëm sidomos në fëmijët më të vegjël, të cilët nuk janë në gjendje të shfryjnë hundet vetë. Meqë hundët e bllokuara e bëjnë dhe ushqimin me gji më të vëshirë dhe e ndalon beben nga një gjumë i qetë, është një praktikë e mirë ta mbani hundën të pastër dhe të lirë. Çdo paketim përmban 10 filtra. Çdo filtër është i mbyllur për të qenë më higjenik. Përshtatet mirë me hundët e të vegjëlve.

Chicco-Softener

L400

Dhuron freski dhe butësi të gjithë rrobave të fëmijës pa irrituar lëkurën e ndjeshme. Parfumos në mënyrë delikate, pa dëmtuar fibrat dhe ngjyrat.

Aromë delikate e talkut

Formulë e përqendruar: garanton 30 larje në vetëm 750ml produkt

Efikas si në larje me dorë dhe në lavatriçe

Hipoalergjik, i testuar dermatologjikisht, i testuar për përmbajtje të Nikelit.

Chicco-Softly Spoon 6m+

L480

Set lugesh te vogla per femijet, te markes Chicco.

Te pershtatura per femijet e vegje te cilet sapo kane filluar te ushqehen.

Materiali silikoni, te buta dhe te pademshme.

Te pershtatshme per femije te moshave mbi 6 muajsh (6 muaj +).

Paketimi permban 2 luge.

Chicco-Talco

L340

Formulë e pasur që lejon frymëmarrjen natyrale të lëkurës duke mos bllokuar poret. Falë veprimit përthithës të niseshtes së orizit rifreskon dhe mbron lëkurën e të porsalindurve dhe fëmijëve.

Pa paraben. Pa ngjyrues dhe alkool. I testuar dermatologjikisht në lëkura të ndjeshme. Hipoalergjik.

Chicco-Toothpaste

L450

Linja e përkujdesit oral Chicco, shumë delikate, respekton mishin e ndjeshëm të dhëmbëve të më të vegjëlve dhe smaltin e dhëmbëve. Pasta e dhëmbëve Chicco falë prezencës së , ndihmon në parandalimin e kariesit. E studiuar enkas për dhëmbët e parë, formula e saj jo abrazive është ideale për të mos i dëmtuar. Përmban Kalcium dhe fluorur natriumi  (1000 ppm F ¯). Pa konservantë.

Shija molle banane është veçanërisht për fëmijët më të vegjël. Ndërsa shija e luleshtrydhes per femije mbi 1 vjec.