Showing 1–16 of 226 results

A-Derma- Cytelium Lotion

L1400

Cytelium është një kombinim në trajtë tretësire pa ngjyrë.Ai zotëron veprim tharës,absorbues,antibacterial,qetësues dhe mbrojtës në irritimet me lëngëzim.Rekomandohet në skuqje të të ndenjurave tek fëmijët,plagë që lëngëzojnë,varicelë,përkujdesje e kordonit të të porsalindurit,dermatit atopic etj.
Pa parfum,pa paraben.

A-Derma- Cytelium Spray

L1400

Cytelium është një kombinim në trajtë tretësire pa ngjyrë.Ai zotëron veprim tharës,absorbues,antibacterial,qetësues dhe mbrojtës në irritimet me lëngëzim.Rekomandohet në skuqje të të ndenjurave tek fëmijët,plagë që lëngëzojnë,varicelë,përkujdesje e kordonit të të porsalindurit,dermatit atopic etj.
Pa parfum,pa paraben.

A-Derma- Dermalibour Creme

L1500

Kre qetësues,antibacterial dhe rigjenerues që përdoret në trajtimin e dermatiteve irritativ,squqjen e të ndenjurave tek fëmijët(të prekura apo jo nga infeksionet),plasaritjeve,carjeve,diegieve të lehta,inflamacioneve të mukozave gjenitale etj.
Pa parfum,pa konservues.Për trup,fytyrë,mukoza.Bebe,fëmijë,të rritur.

A-Derma- Dermalibour Stick

L1600

Efikasiteti I bakrit me veti antibakteriale,zinkut me veti riparuese dhe Plantulave Avoine Rhealba me veti qetësuese janë bashkuar në një stick.Falë formës dhe përmbajtjes së tij vepron në dermatitet irritative të lokalizuara dhe që nuk lëngëzojnë si: plasaritje,carje,dermatite rreth gojës etjduke evituar mbiinfeksionin e tyre.
Pa parfum,pa konservues.Për fytyrë dhe trup.Për fëmijë dhe të rritur.

A-Derma- Exomega Lait Emolliente

L3000

Produkt me përmbajtje të lehtë që e bën shumë  të këndshëm përdorimin e tij sidomos në periudhën e verës dhe pranverës.Lëkura rigjen butësinë,rehatinë e munguar kurse barrier e lëkurës përforcohet.
Pa parfum,pa paraben,hipoalergjenik.

A-Derma- Gel Moussant Apaisant

L1200

Përkujdesje larëse në formë xheli,me tolerancë të lartë që khehet në një shkumë kremoze dhe mbrojtëse për një tualet gjithë butësi.Pa sapun,pa apraben,pa kolorant,pa tensio-aktivë.

 

A-Derma- Hand Cream

L1200

Përkujdesje ushqyese SOS,riparuese dhe mbrojtëse në formë kremi të shkrirë dhe të pasur,me aromë delicate.Mbron dhe irriton duart e dëmtuara.Krahas Lait avoine Rhealba,ky krem përmban glicerinë e cila restauron filmin hidrolipidik dhe vitamin E me veti anti-oksiduese.
Pa kolorant,nuk yndyros dhe nuk ngjit.

A-Derma- Pain Dermatologique

L800

Përkujdesje në formë të ngurtë për higjenën e lëkurave delikate për të gjithë familjen. Baza e tij pastruese shumë e butë e bashkuar me Lait Avoine Rhealba ndihmon në ruajtjen e filmit hidrolipidik të lëkurës dhe e qetëson atë.Pa paraben,pa sapun,pa alkool,pa konservues

Sale!

Avene- Body Gentle Shower Gel

L2050 L1640

Avène Body Gentle Shower Gel 500ml me shkume delikate dhe arome zbutese pastron mire lekurat sensitive. Rekomandohet per fytytre dhe trup. Ky xhel lares permban kompleks hidratrues vajor te perbere nga 3 vajra vegjetale dhe uje termale Avene. Pa permbajtje sapuni. Eshte krijuar per te minimizuar riskun e reksioneve alergjike. Jo komedogjen. Aplikohet ne lekure te lagesht dhe me pas shpelahet. Higjena e perditshme e rekomanduar per lekurat sensitive.

Sale!

Avene- Fluid After Shave

L2500 L2000

Fluide pas rroje I laboratoreve dermatologjik avene eshte krijuar per: hidraton intensivisht lekuren, zbut epidermen e demtuar nga brisku, desinfekton lekuren duke ulur riskun e proliferimit te mikroorganizmave gjate rrojes. I pasur me uje termal Avene i formuluar me nicidine, princip aktiv i cili frenon proliferimin e mikroorganizmave , zbut lekuren duke i dhene nje ndjesi freskie te menjehershme. I pasur me monolaurina me cilesi matifikante. Fluidi pas rroje keshillohet vecanerisht per lekura te ndjeshme normale mikse. I lehte dhe jo i yndyrshem krijon nje barrierre mbrojtese duke e elene lekuren te bute. Perdorimi: Per te eleminuar te skuqurat, pas rrojes apliko pak uje termal avene mbi lekure me pas aplikohet fluidi pas rrojes mbi lekure te paster dhe te thate. Evito kontaktin me syte. I krijuar per te minimizuar riskun e reaksioneve alergjike. Jo komedogjen.

Sale!

Avene- Gentle Shower Gel

L1820 L1456

I pasuruar me agjente hidratues, ky xhel me shkume te bollshme pastron lekuren duke e lene te bute dhe me arome delikate. Permban uje termal avene. Qetesues dhe kunder irritimeve. I testuar ne kontroll dermatologjik dhe oftalmologjik. Pa paraben, pa ngjyrues. Aplikohet ne lekure te lagesht duke e masazhuar dhe me pas shpelahet. Rekomandohet per fytyre dhe trup, perdoret edhe ne vaske.

Sale!

Avene-After Shave Balm

L2500 L2000

Balsam pas rroje I laboratoreve dermatologjik avene eshte krijuar per: hidraton intensivisht lekuren, zbut epidermen e demtuar nga brisku, desinfekton lekuren duke ulur riskun e proliferimit te mikroorganizmave gjate rrojes. I pasur me uje termal Avene i formuluar me nicidine, princip aktiv i cili frenon proliferimin e mikroorganizmave , zbut lekuren duke i dhene nje ndjesi freskie te menjehershme. I pasur, kremoz dhe shume hidratues. Balsami pas rroje krijom nje barrierre mbrojtese i cila zbut lekuren. Keshilluar per lekura te ndjeshme me tendence ne te thate. Perdorimi: Per te eleminuar te skuqurat, pas rrojes apliko pak uje termal avene mbi lekure me pas aplikohet balsami pas rrojes mbi lekure te paster dhe te thate. Evito kontaktin me syte. Jo komedogjen.

Bioclin – Bio Nutri Shampoo

L1490

Shampo ushqyes për lëkurë të thatë, të brishtë dhe të ndjeshme.

Për të dhënë trup dhe ushqim për flokët e thatë dhe të brishtë, është e rëndësishme të zgjidhni një trajtim trikologjik riparues, forcues, ekstra-delikatë dhe dermo-affine.

Bio-Nutri është një shampo e butë, e butë dhe e ristrukturuar, e formuluar me Panthenol që i jep shkëlqim flokëve, rezistencë dhe ushqim, duke reduktuar thatësinë.+ Panthenol81% e pasurive natyroreFormulat e biodegradueshme (test sipas ISO 14593).

Flokë të ristrukturuar, të përforcuar të ushqyer dhe më rezistentë.

Sistemi ekskluziv i pastrimit pa agjentë agresivë shkumëzues siguron një veprim të efektshëm dhe delikatë duke respektuar lëkurën më të ndjeshme.

Indikuar për pastrimin e flokëve të thatë dhe të brishtë.

Bioclin Anti Loss Shampoo

L1560


Trajtimi i BIO CLIN anti-rënie ,i cili kryen një veprim të përforcuar në proceset e rigjenerimit të flokëve.
Shampo e pasur me përbrës intensiv kundër rënies së flokut .
-Flokët janë 40%më rezistentë.
-Rënia zvogëlohet me 25% *.
-Rrit vitalitetin e flokëve.

 

Bioderma – Photoderm Max Aquafluide SPF 50+

L2860

Bioderma Photoderm Max SPF 50+ Aquafluid është një fluid me mbrojtje shumë të lartë i përshtatshëm për lëkura të ndjeshme ose lëkura intolerante ndaj ekspozimit në diell, lëkura të çelëta me quka, lëkura të ekspozuara në intensitet të lartë të diellit (mal, tropik). Është i përshtatshëm për lëkura mikse në të yndyrshme. Ky fluid përmban një kombinim të filtrave anti-UVA dhe anti-UVB. Photoderm Max ofron një mbrojtje optimale kundër rrezeve UV e kombinuar me një mbrojtje biologjike të brendshme: patenta ekskluzive Cellular Bioprotection. Tekstura shumë fluide dhe e lehtë është pa ngjyrë kur aplikohet dhe nuk ju lë një shtresë të yndyrshme dhe as shenja të bardha.

Hipoalergjike

Jo-komedogjenike

Tolerancë maksimale

Aplikojeni para ekspozimit në diell dhe ripërsëriteni shpesh gjatë dites.