Showing 1–16 of 44 results

Atoprel Milky Bath Oil

L2980


Formule speciale, zbut dhe pastron lekuren ethate dhe te ndjeshme me prirje atopike. Permban phospholipids, phylosterols, glyrine soya, plantoils. Pastron, Hidraton dhe zbut. Respekton barrieren hydrolipidike te lekures. Perdorimi: Hidhni 1/2 e kapakut me ATOPREL milky bath oil ne 5-6l uje. Perziejeni lehtesisht ne menyre qe te formohet nje solucion qumeshti homogjen. Pastroni butesisht lekuren e thate dhe te irrituar me nje peshqir te paster dhe te thate, pa e shpelare ate. Pa aromatizues, pa ngjyrues, pa sapun, pa paraben. I pershtatshem per foshnje, per femije dhe per te rritur. Te perdoret deri ne 12 muaj nga dita e hapjes.

Crème Effet Boutine

L3620


Krem kunder plakjes se lekures, kunder rrudhave. Per te gjitha moshat. Dermato-kozmetike qasje ndaj procedurave invazive. Siguri ne korrigjimin e rrudhave dinamike te fytyres dhe te qafes per te gjitha moshat dhe per te gjitha tipet e lekures. Aplikojeni ne lekure te paster dy here ne dite. Perberes aktiv: SNAP-25 antagonist hibiscus peptides biovectorised plant. Te perdoret deri ne 12 muaj nga dita e hapjes.

FreezyDerm- Active Block Spf 25

L2940

Ky krem i specializuar kunder plakjes siguron hidratim qe zgjat ne kohe dhe mbrojtje nga dielli. Formula e permirsuar permban filtra UVA dhe UVB, Acid hialuronik dhe agjente kunder plakjes, duke siguruar mbrojtje te plote kunder shenjave te para te plakjes. Kremi parandalon formimin e rrudhave te reja, zbeh vijat e imeta dhe i rikthen lekures shendetin. Ipasur, jo vajor, lehtesisht i absorbueshem.
I testuar dermatologjikisht dhe oftalmologjikisht.
I pershtatshem per:
-Vijat e holla
-Rrudhat e para
-Cdo tip lekure nga mosha 25-45
Aplikojeni cdo dite ne lekure te paster dhe te thate, ne fytyre dhe qafe.
Perberesit Aktiv:
Ekstrakte orizi dhe peptide: kunder plakjes, vepron kunder rrudhave
Tripeptide-1 |Acid hialuronik | filtra UVA-UVB: mbrojne nga foto plakja, hidratojne

FreezyDerm- Anticort

L2820

Kremi alternative e steroideve, i cili redukton inflamacionin dhe irritimin, forcon barrieren e lekures dhe siguron aktivitet antibacterial dhe zbutes ne lekure me ekzeme, dermatit kontakti, ekzemen e dores, ekzemen seborroike, djegie, skuqje, rash dhe dermatit pelenash. Per me teper nuk ka efekte te pa deshiruara nga perdorimi i zgjatur.
I pershatshem: Femije dhe te rritur,Dermatitin atopic, Dematitin e kontaktit, Forma te tjera te dermatitit me origjine te cfaredoshme, Ekzemen e dores dhe ekzemen seborroike, Djegie, skuqje dhe rash, Dermtit pelenash, Liken, Alopecia areata, Homeopati.
Perdorimi: Aplikojeni bute ne zonen e prekur 2-3 here ne dite, Lehtesisht i absorbueshem pa lene mbetje, Aplikimi i rregullt eshte shume i rendesishem per te zbehur simptomat, Jo kunderindikime per perdorim te zgjatur
Perberesit: Vaj Margosa: veti antibacteriale
Ekstrakte bimore | Saw Palmetto: Reduktojne inflamacionin ,irritimin dhe skuqjen | riforcojne barrjeren e lekures
Panthenyl Triacetate | Flavonoids: ulin reaktivitetin e lekures
Glycerophosphoinositol Choline | Epilobium Angustifolium | Cardiospermum | Echium | lule dielli: veti anti inflamatore qe mund te krahesohen me trajtimin me kortikosteroid ,Sacharomyces Lysate: efekt analgjezik

FreezyDerm- De-Make Up 4 in1

L2071

Pastrues i lehtë në formë qumështi për fytyrën, qafën dhe sytë. Formula e gjithanëshme e këtij produkti pastron, tonifikon, hidtraton dhe rifreskon fytyrën tuaj, duke hequr çdo shenjë makeup-i dhe papastërtie në fytyrë. I përshtatshëm edhe për fshirjen e produkteve rezistentë ndaj ujit

Ky produkt u vlerësua me çmimin “Editor’s Choice” në 2017 në konkursin “Beauty Shortlist Awards”.
I pershtatshem per:
-Fytyrën dhe sytë
-Për heqjen e produkteve rezistentë ndaj ujit
-Për të gjitha llojet e lëkurave
-Për të gjitha moshat
Aplikoni produktin me duar, në fytyrë dhe qafë duke përdorur lëvizje rrethore të lehta. Fshijeni me pambuk. Aplikoni lehtësisht rreth syve duke përdorur pambuk për të fshirë makeup-in e syve.
Perberesit Aktiv:
Isopropyl Isostearate | Phospholipids | NMF: Pastrues / Hidratues/ Veprim tonik/ Rifreskues/ Ndjesi mirëqënieje

FreezyDerm- Eye Cream

L2230

Ky krem kunder rrudhave forcon dhe rigjeneron lekuren poshte syve ,duke dhene hidratim maksimal dhe duke minimizuar rrudhat .Perbersit aktiv e lene menjehere lekuren te hidratuar dhe tonifikuar me nje paraqitje me rinore
Dermatologjikisht dhe oftalmologjikisht i testuar
I pershtatshem per:
-Rrudha poshte syve
-Per te gjitha moshat
Aplikojeni ne mengjes dhe darke ne lekure te paster ne zonen pereth syve.
Perberesit Aktiv:
Ekstrakt Argania spinosa | Decapeptides: Redukton rrudhat
Fosfolipide: rrisin kolagjenin dhe elasticitetin
Sodium Hyaluronate: Hidratim

FreezyDerm- Matte Effect Cream

L2940

Nje krem me efekt pa vaj dhe hidratues per fytyrat e yndyrshme dhe te perzjera. Perthith menjehere vajin e tepert, duke siguruar nje pamje mat per mbi 10 ore dhe redukton dukjen e linjave te imta dhe rrudhave.
Baze shume e mire per make up
I testuar dermatologjikisht
I pershtatshem per:
Te gjitha moshat
-Lekure e yndyrshme dhe e perzjere
-Sekretimin e sebumit
Aplikojeni cdo dite ose nate ne lekure te paster dhe te thate, ne fytyre dhe qafe.
Perberesit Aktiv:
Kombinon 3 pudra (LMC Matrix, PM, najlon bimore ): Absorbon yndyren ne menyre efektive dhe me efekt qe zgjat
Oligosaccharidesnga pambuku: hidratim
Nigella Sativa | vaj kungulli: Balancon yndyren

FreezyDerm- Mild Wash Foam

L1550

Shkume shume e bute larese, ideale per fytyre normale dhe sensitive. Shkuma nuk ka nevoje per ferkim dhe ul shancet per irritimin e lekures. Eshte e pasur me perberes aktiv bimore qe mbron kunder irritimit dhe forcon mbrojtjen natyrale te lekures. Ka gjithashtu efekte hidratante dhe zbutese.
I testuar dermatologjikisht
I pershtatshem per:
-Lekure e ndjeshme, intolerante

-Trajton aknet severe bashke me mjekime

-Semundje eruptive

-Trajtimi i lekures post kirurgji

-Trup dhe fytyre

-Trajtimin e lekures intime pas menopauzes

-Fimoza dhe balanitis te cdo moshe

Apliko ne lekure te thate dhe pastrojeni me levizje te buta, shplajeni mire.
Perberesit Aktiv:
Surfactant te bute: pastrim efektiv
Agjent zbutes dhe hidratant: zbutje, hidratim
Alantoine Aloe, Panthenol: mbron nga irritimi
CM Glukan: forcon mbrojtjen natyrale, aktivizim te qelizave te langerhansit

FreezyDerm- Moisturizing 24h

L2450

Krem i bute dhe rifreskues per qafen dhe fytyren. I pasur me ekstrakte bimore dhe ceramide, keto perberes me veprim te shpejte sigurojne hidratim qe zgjat ne kohe dhe nxit prodhimin e kolagjenit. Kremi gjithashtu mbron lekuren nga plakja e parakohshme dhe siguron mbrojtje antioksidante nepermjet mbrojtjes se.
Qe ne perdorimin e pare lekura ndihet e rehidruar, e bute dhe me tonus. Kremi ka nje perberje te holle jo vajore qe e bene ate lehtesisht te absorbueshem dhe nje baze perfekte per make up. Nuk le mbetje.
I testuar dermatologjikisht

I pershtatshem per:
-Hidratim te perditshem per lekurat e te rinjeve (20+)
-Lekure e ndjeshme dhe e prirur per tu thare (gjate ndryshimit te stineve)
Aplikojeni cdo dite dhe nate ne lekure te thate dhe te paster, ne fytyre dhe qafe
Perberesit Aktiv:
Imperatacylindrica | Cassia Angustifolia | Panthenol: Hidratim
Tripeptides: Redukton shenjat e foto plakjes
Ceramides | Cholesterol: riforcon barrieren e lekures
Antioksidant: Mbron kunder ndotjes se ajrit dhe radikaleve agresive te lira

FreezyDerm- Moisturizing Plus

L2950

Ky krem i pasur dhe i bute per fytyren dhe qafen pastron thellesisht lekuren. Nje perzjerje unike dhe komplekse e 3 acideve hialuronike, secili me peshe molekulare te ndryshme, punojne se bashku per te hidratuar te tre nivelet e lekures. Nderkohe qe perbersit dhe ekstraktet bimore sigurojne permirsim dhe mbrojtje anti oksidante.
Kremi ndihmon gjithashtu ne prodhimin e kolagjenit dhe elastines, si rezultat vijat e imta reduktohen dhe lekura behet e tonifikuar.
I testuar dermatologjikisht

I pershtatshem per:
-Per hidratim te perditshem per lekurat e te rriturve 30+
-Lekure e thate ose mesatarisht e thate
Aplikojeni cdo dite ose nate ne lekure te paster dhe te thate, ne fytyre dhe qafe.
Perberesit Aktiv:
3 tipe acidi hialuronik | ekstrakte bimore | perberes aktiv fiku: hidratim te zgjatur
Tetrapeptides: trajtim kunder plakjes
Ekstrakte luledielli | Ekstrakt rozmarine | Vitamine E: Mbron AND nga stresi oksidativ .
Agjente normal hidratues | vaj bimesh: riforcon shtresen hidrolipidike.

FreezyDerm- Night Force A+E

L2900

Krem nate kunder plakjes per fytyren dhe qafen. I pasur me retinol i cili intensifikon prodhimin e kolagjenit dhe rregullon perteritjen e qelizave te lekures, kremi targeton shenjat e para te plakjes nderkohe redukton dhe rrudhat e dukshme. Vitamina E ne formule siguron mbrojtje kunder radikaleve te lire.
Kremi siguron hidratim te menjehershem dhe rrit trashesine e lekures, duke e mbrojtur me mire nga elementet e jashte. Ipasur, jo vajor, lehtesisht i absorbueshem.
I testuar dermatologjikisht.
I pershtatshem per:
-Vijat e holla
-Rrudhat e para
-Cdo tip lekure nga mosha 25-45
Aplikojeni cdo nate ne lekure te paster dhe te thate.
Perberesit Aktiv:
Isoflavones | Vitamine A ne lipozome: redukton rrudhat e imta
Procyanides | Vitamine E: mbrojtje anti oksidante
Phytosterols: riforcon lidhjen e lekures
Extrakt Majaje: Tonifikon | Forcon | Shkelqen | Hidraton

FreezyDerm-Ac Norm Medilike Effect

L3180

Krem i specializuar qe mund te perdoret si nje alternative e trajtimit mjekesor te akneve e lehta .Kremi permban nje kombinim inovativ i ekstrakteve bimore qe perserit rezultatet e trajtimit mjekesor klasik pa asnje nga efektet anesore te tyre .
Rregullon prodhimin e vajit dhe ka veprim anti inflamator, anti microbial dhe anti oksidant per te lemuar lekuren me probleme .Perbersit aktiv gjithashtu parandalojne formimin e njollave, papulave ose enjtjeve .Mund te perdoren gjate ose pas trajtimit mjekesor te akneve .
I testuar dermatologjikisht.
I pershtatshem per:
-Per akne te pa agravuara
Aplikojeni 1-3 here ne dite per rast
Perberesit Aktiv:
Bakuchiol | Potassium Azeloyl Diglycinate | Vitamin C |ekstrakt sherebele : Veprim anti akne

FreezyDerm-Ac Norm Medilike Effect Type-2

L3300

Krem i specializuar qe perdoret si nje alternative per trajtimin e akneve te moderuara .Kremi permban nje kombinim inovtiv te ekstrakteve bimore qe perserisin rezultatet e trajtimit mjekesor te akneve klasik pa asnje nga efektet anesore te tyre .
Rregullon prodhimin e vajit dhe ka veprim anti inflamator ,anti microbial dhe anti oksidant per te lemuar lekuren me probleme .Perbersit aktiv gjithashtu parandalojne formimin e njollave ,papulave ose enjtjeve .Mund te perdoren gjate ose pas trajtimit mjekesor te akneve .
I testuar dermatologjikisht.
I pershtatshem per:
Per akne te moderuara
Aplikojeni 1-3 here ne dite
Perberesit Aktiv:
Bakuchiol | Vitamine C | ekstrakt sherebeleje Niacinamide | Vitex oil | Canadian willowherb | Magnolia extract: veprim anti akne

FreezyDerm-Anti Thermal Spring Sea Water Mist

L3051

Ujë qetësuar që rifreskon lëkurën pas një ditë të gjatë nën diell. Formula inovative ka veti kundër plakjes dhe ofron hidratim maksimal efikas si dhe mbron lëkurën nga stresi antioksidativ.
Në të njëjtën kohë, spray përforcon barrierën e lëkurës, e cila ka tendencën të dobësohet me rritjen e temperaturave dhe ekspozimit të tepërt në diell. Gjithashtu, përforcon kolagjenin dhe elastinën e lëkurës, duke ruajtur lëkurën nga radikalet e lira dhe duke reduktuar shenjat e plakjes në lëkurë. Paketimi inovativ në vakum pa ajër me valvulën special siguron aplikim të thjeshtë dhe efikas në lëkurë, në mënyrë uniformë.
I pershtatshem per Fytyrë dhe trup, Mbrojtje kundër plakjes dhe stresit oksidativ.
Perdorimi: Spruconi në mënyrë të barabartë, sa të jetë e nevojshme. Në rast se keni përdorur më përpara Ujin Termal, prisni 15-20 minuta para së të spruconi produktin.

FreezyDerm-Atoprel Emollient Cream

L2920

Kremi emollient per kujdesin ndaj lekures ndaj tharjes, lekures sensitive, e cila eshte e predispozuar per ekzem. Siguron hidratimin, forcimin e barrieres se lekures dhe mbron dhe redukton kruarjen dhe irritimin.
I pershtatshem Fytyre dhe trup, Bebe, femije, te rritur
Perdorimi: Aplikoheni 2 here ne dite ose aq sa eshte e nevojshme.
Perberesit:
Biomimetic Phytosterol Complex: efekt antiinflamator/restaurim te shtreses hidrolipide
Ceramides 1,3,6-11 | Ω6: Rikonstruktim te cornese stratum/rritje te kohezionit qelizor
Exopolysaccharides: Reduktim te irritimit,kunderreaksion te kruarjes se lekures

FreezyDerm-Atoprel Milky Bath Oil

L2980

Për lëkurë të thatë, të irrituar dhe të prirur për ekzemë dhe gjeendje te tjera te lekures. Ajo pastron me lehtesi dhe hidraton lekuren, duke hequr qelizat e vdekura te lekures dhe rrit elasticitetin. Ajo siguron mbrojtje antiinflamatore dhe antiirrituese, e cila zbut dhe qeteson lekuren e irrituar.
I pershtatshem: Fytyre dhe trup, Bebe, femije, te rritur,Per lekure atopike, te thate dhe te irrituar, Simptoma te acaruara atopike per lekure te thate, sensitive me simptoma te kruarjes, tharjes dhe skuqjes
Perdorimi:
Per foshnje: Tretni gjysem filxhani ne 5-6 litra uje te ngrohte dhe vendosni foshnjen ne uje. Mos e shpelani.
Per me te rritur: Aplikoheni ne lekure dhe shpelaheni me dush.
Perberesit:
Fosfolipidet/Fitosterol: relipidate Rrisin elasticitetin e lekures
Linolenic dhe trigliceridet: Permirisim te funksionit te barrieres hidrolipide
Esteret emoliente: Perforcojne efektin emolient