Showing 1–16 of 36 results

Atoderm Mains & Ongles

L1280

Trajtim riparues që ushqen intensivisht duart e dëmtuara.
Atoderm krem për duar dhe thonj trajtim riparues i përditshëm forcon filmin hidrolipidik dhe mbron lëkurën, duke rivendosur funksionin e barrierës biologjike.
`Doreza` të vërteta rigjeneruese dhe ushqyese:
Rigjeneron edhe lëkurën më të dëmtuar dhe zbut menjëherë duart e thata dhe me tendencë për probleme dermatologjike (thatësi, carje, plasaritje)

Bioderma – Photoderm AKN Mat Mattifying Fluid (SPF 30)

L3480

Bioderma Photoderm AKN Mat SPF 30 është një përkujdesje mbrojtjeje nga dielli e krijuar specifikisht për fytyra me lëkurë mikse dhe/ose të yndyrshme. Falë kombinimit të filtrave anti-UVA dhe anti-UVB, ky krem dielli ofron një mbrojtje optimale nga rrezet UV. Falë patentës eksluzive Cellular Biopreotection, ajo gjithashtu mbron në thellësi, duke aktivizuar mbrojtjen natyrale të lëkurës, mbron qelizat dhe lufton plakjen e parakohshme të lëkurës. Kompleksi Fluidactiv  është kompleks seborregullues që rregullon sasinë e yndyrës dhe redukton pamjen e imperfeksioneve. Pa ngjyrë, ky fluid me një aromë të lehtë, me një teksturë matifikuese, nuk lë në lëkurë një shtresë të yndyrshme ose shenja të bardha dhe është rezistent ndaj ujit.

Pa paraben

Hipoalergjik

Jo komedogjenik

Tolerancë maksimale

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni para ekspozimit në diell.

Riaplikojeni disa herë gjatë ditës.

Bioderma – Photoderm AR Tinted Cream SPF 50+

L3400

Mbrojtje shume e larte nga dielli dhe kunder skuqjes. Patenta ekskluzive Rosactiv™ qe gjendet tek Photoderm AR vepron direkt ne kapilaret e holle dhe te zgjeruar te lekures, shkak i skuqjes. Enoxolone, molekule e derivuar nga jamballi, qeteson menjehere te skuquren. Per me teper, krahas filtrave UVA/UVB, Photoderm AR ofron mbrojtje te brendshme biologjike: Cellular Bioprotection™. Kjo patente ekskluzive mbron dhe stimulon imunitetin e lekures gjate ekspozimit ne diell. Ngjyra e kremit natyrale permireson pamjen e lekures. Pa parfum Pa paraben Jo komedogjenik Hipoalergjik Aplikojeni para ekspozimit ne diell, rivendoseni disa here gjate dites.

Bioderma – Photoderm Max Aquafluide SPF 50+

L2860

Bioderma Photoderm Max SPF 50+ Aquafluid është një fluid me mbrojtje shumë të lartë i përshtatshëm për lëkura të ndjeshme ose lëkura intolerante ndaj ekspozimit në diell, lëkura të çelëta me quka, lëkura të ekspozuara në intensitet të lartë të diellit (mal, tropik). Është i përshtatshëm për lëkura mikse në të yndyrshme. Ky fluid përmban një kombinim të filtrave anti-UVA dhe anti-UVB. Photoderm Max ofron një mbrojtje optimale kundër rrezeve UV e kombinuar me një mbrojtje biologjike të brendshme: patenta ekskluzive Cellular Bioprotection. Tekstura shumë fluide dhe e lehtë është pa ngjyrë kur aplikohet dhe nuk ju lë një shtresë të yndyrshme dhe as shenja të bardha.

Hipoalergjike

Jo-komedogjenike

Tolerancë maksimale

Aplikojeni para ekspozimit në diell dhe ripërsëriteni shpesh gjatë dites.

Bioderma – Photoderm Max Aquafluide Tinted SPF 50+

L2860

Mbrojtje shume e larte nga dielli, me nje teksture te lehte dhe te thate ne prekje. Kombinimi ekskluziv i filtrave UVA/UVB dhe patentes Cellular Bioprotection™ ofron nje mbrojtje optimale kunder rrezeve te demshme UV. Cellular Bioprotection™ aktivizon mbrojtjen natyrale te lekures, mbron qelizat dhe lufton plaken e parakohshme te lekures. Kombinimi sinergjitik i 3 pudrave jep nje nje pamje mat. E pershtatshme per te gjithe tipet e lekurave, perfshire dhe lekura e kombinuara ne te yndyrshme. Oil free Pa paraben Pa parfum Hipoalergjik Rezistent ndaj ujit Tolerance maksimale Aplikojeni para ekspozimit ne diell. Rivendoseni disa here gjate dites.

Vjen ne 2 ngjyra: Golden Colour dhe Light Colour.

Bioderma – Photoderm Max Crem SPF 50+

L2860

Bioderma Photoderm Max SPF 50+ Crème, është një krem me mbrojtje shumë të lartë i përshtatshëm për lëkura të ndjeshme ose lëkura intolerante ndaj ekspozimit në diell, lëkura të çelëta me quka, lëkura të ekspozuara në intensitet të lartë të diellit (mal, tropik). Është i përshtatshëm për lëkura normale ose të thatë. Ky krem përmban një kombinim të filtrave anti-UVA dhe anti-UVB. Photoderm Max ofron një mbrojtje optimale kundër rrezeve UV e kombinuar me një mbrojtje biologjike të brendshme: patenta ekskluzive Cellular Bioprotection. Tekstura shumë fluide dhe e lehtë është pa ngjyrë kur aplikohet dhe nuk ju lë një shtresë të yndyrshme dhe as shenja të bardha.

Hipoalergjike

Jo-komedogjenike

Tolerancë maksimale

Aplikojeni para ekspozimit në diell dhe ripërsëriteni shpesh gjatë dites.

Bioderma – Photoderm Spot SPF 50+

L3190

Mbrojtje shume e larte nga dielli qe specifikisht parandalon hiperpigmentimin. Photoderm SPOT permban glabridin: i derivuar nga ekstrakti i jamballit, kjo molekule eshte e njohur per inhibimin e tirozinazes, nje enzime kyc ne melanogjeneze. Meqenese prodhimi i melanines ngadalesohet, Photoderm SPOT parandalon njollat dhe shenjat. Per me teper, krahas filtrave UVA/UVB, Photoderm SPOT ofron mbrojtje te brendshme biologjike: Cellular Bioprotection™. Kjo patente ekskluzive ruan dhe stimulon imunitetin e lekures gjate ekspozimit ne diell. Pa parfum Pa paraben Hipoalergjik Jo komedogjenik Rezistent ndaj ujit Aplikojeni para ekspozimit ne diell, rivendoseni disa here gjate dites.

Bioderma Photoderm Après-Soleil

L1900

Bioderma Photoderm Après-Soleil është i përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës dhe parandalon dehidrimin pas ekspozimit ndaj diellit. The ginkgo biloba and allantoin në formulë ofrojnë një efekt qetësues, ndersa gjalpi, vazelina dhe glicerina kanë një veprim ushqyes dhe zbutës. Patenta ekskluzive Cellular Bioprotection nxit mbrojtjen e lëkurës kundër rrezatimeve të dëmshme duke mbrojtur më mirë ADN-në, duke parandaluar stresin oksidativ. Ky locion ndihmon për të zgjatur vezullimin dhe për të mbajtur një lëkurë të shëndetshme.

 

Bioderma Photoderm Après-Soleil ka keto karakteristika:

 • Zbut dhe hidraton
 • Parandalon dehidrimin
 • Qeteson dhe zbutdhe ushqen lekuren pas ekspozimit ne diell
 • Hipoalergjik
 • I pershtatshem per te rritur dhe femije
 • Aplikoje ne fytyre dhe trup

Perdorimi

Pas ekspozimit ne diell, apliko Bioderma Photoderm Après-Soleil  ne lekure te paster dhe te thate. Perserit aplikimin perpara se te shkosh ne shtrat.

Bioderma- Hydrabio Gel-Crème

L3450

Çdo ditë, ndotja, stresi, moti i ftohtë dhe shumë faktorë të tjerë dëmtojnë aktivitetin qelizor të lëkurës. Lëkura bëhet e dehidratuar, e pakëndshme dhe e ndjeshme si dhr humb shkëlqimin e saj.
Të gjitha produktet që gjenden ne linjën e Hydrabio, ne sajë të patentes AQUAGENIUM™, stimulojnë kapacitetin qelizor të lëkurës për të riaktivizuar proçesin natyral të hidratimit. ~ Hydrabio Gel-Crème:
për hidratim të thellë të lëkurës suaj, me konsistencë të lehtë ne trajtë, xhel krem.

 

Bioderma- Photoderm Bronz Dry Oil SPF50

L6100

Garanton mbrojteje maksimale ndaj rrezeve të diellit si nga UVA dhe nga UVB.
– Patenta Cellular Bioprotection™ aktivizon mbrojtjen natyrale të lëkurës si dhe mbron nga rreziqet e dëmtimit qelizën gjatë ekspozimit në diell duke luftuar kështu plakjen e parakohshme të lëkurës.
– Përdoret në lëkurë dhe flokë.

Bioderma- Photoderm Max Lait Spf50+ 100ml

L3070

Emulsion mbrojtës nga dielli për trupin me lëkurë të ndjeshme dhe ato lëkura që nuk e tolerojnë diellin. Mbrojtje shume e larte nga dielli, me nje teksture te lehte dhe te thate ne prekje. Kombinimi ekskluziv i filtrave UVA/UVB dhe patentes Cellular Bioprotection™ ofron nje mbrojtje optimale kunder rrezeve te demshme UV. Cellular Bioprotection™ aktivizon mbrojtjen natyrale te lekures, mbron qelizat dhe lufton plaken e parakohshme te lekures.

 

Bioderma- Photoderm Nude Touch Spf 50+

L4000

Krem mbrojtes nga dielli per fytyre  me lekure te ndjeshme dhe qe nuk e toleron diellin per plot 8 ore. I pershtatshem per lekure mikse te yndyrshme. Pa yndyre.

Efekt mat, ndjesi velvet në prekje, parandalon dhe mbulon imperfeksionet që mund të ketë lëkura juaj.

Kombinimi ekskluziv i filtrave minerale UVA/UVB 100% dermatologjike dhe risise se patentuar CELLULAR BIOPROTECTION ofron mbrojte optimale ndaj rrezeve te demshme UV.

Tolerance shume e mire per syte edhe lekuren. Hipoalergjike. Jo-komedogjenike. Fotostable. Pa arome.

Vjen ne tre tone ngjyrash: fototip natural, fototip claro, fototip dorado.

Bioderma- Sensibio Tolerance +

L2900

Trajtim i vecante per lekure te skuqur ose te patolerueshme.

Sensibio TOLERANCE Vepron menjehere mbi lekuren jo tolerante, alergjike duke e qetesuar dhe neutralizuar ate.

Largon simptomat e terheqjes, shtrengimit, sikletit dhe kruarjez.

Permireson kufirin e tolerances se lekures.

Baze e shkelqyer per make up-in.

 

Bioderma-Atoderm Creme

L2780

Krem hidratues. Efekt hidratimi që zgjat në 24 orë.

Indikacionet:

Për lëkurë të thatë deri shumë të thatë, të ndjeshme.

Vetitë e produktit:

Hidratim që zgjat.

Ofron butësi dhe rikthen elasticitetin e humbur, që prej aplikimit të parë.

Garanton tolerancë të shkëlqyer.

Konsistencë kremoze e butë.

 

Product +:

Lëkurë  80% më e hidratuar pas aplikimit të Atoderm Crème.

* Testi TEWL i ndërmarrë në 10 vullnetarë me lëkurë të thatë

 • Pa aromë
 • Pa parabene
 • Hipoalergjik
 • Pore të lira

Formati: Flakon 200 ml

 

Bioderma-Atoderm Gel Douche

L3600

Xhel-dush për një pastrim të butë dhe të përditshëm, i cili respekton lëkurën tuaj. Pa sapune.

Indikacionet:

Në lëkura të ndjeshme dhe të thata

Vetitë e produktit:

Pastron butësisht, duke respektuar ekuilibrin e lëkurës.

E zbut dhe e mbron lëkurën.

Le lëkurë të butë pas dushit.

Shkuma e saj e butë shpëlahet plotësisht.

Garanton tolerancë të shkëlqyer.

Product +:

Miratuar nga 100% e subjekteve që e kanë testuar.

* Testi i përdorimit i ndërmarrë në 20 vullnetarë me lëkurë të thatë.

 • Pa sapune
 • Pa alergjenë
 • Pa aroma
 • Pa ngjyrosje artificiale
 • Ngjyrë e kaltër natyrale
 • Hipoalergjik

Formati: Tubetë 500 ml

Bioderma-Atoderm Intensive Baume

L3350

Një trajtim qetësues dhe i cili rrit barrierën mbrojtëse të lëkurës me veprim të dyfishtë: rikthen shëndetin e lëkurës si dhe sjell ndjesinë e rehatisë në lëkurë.

Indikacionet:

Për përdorim të përditshëm në dermatit atopic, si dhe të kombinuar me dermokortikosteroide.

Vetitë e produktit:

Ndihmon në kruarje dhe acarim

Rindërton biologjikisht një barrier mbrojtëse të shëndetshmë të lëkurës

Rivendos rehatinë e lëkurës dhe largon mundësitë e shfaqjes së fazave të reja irrituese.

Përmirëson cilësinë e jetës së të gjithë familjes.

Produkti +:

76% e pacientëve të testuar nuk kanë pasur  ripërsëritje pas aplikimit të produktit për 6 muaj.

* Nga studim klinik i kryer në mesin e 130 pacientëve ndërmjet 6 muaj dhe 15 vjeç me dermatit të moderuar atopik.

 2 aplikime të Atoderm Intensive Baume në ditë, për 6 muaj.

 • Pa aromë
 • Pa parabene
 • Hipoalergjik
 • Pore të lira

Formati: Tubetë 200 ml